Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Árulják az albérletünket, mit...

Árulják az albérletünket, mit tehetünk?

Figyelt kérdés
Most (2013. október 1-től) vettünk ki egy lakást, és nem volt szó róla soha, sehol, hogy ezt árulják is. Sem az ingatlanos hölgy nem említette, sem a főbérlőék. Erre ma hívott fel a főbérlő, hogy amúgy május óta árulják a lakást, és jönne megnézni egy ismerősük. Mondta azt is, hogy ne féljünk, nem leszünk kirakva. Viszont azt nem tudom, hogy az új tulaj kitehet -e minket... Van szerződésünk, határozott idejű (1 év), és nincs belefoglalva, hogy a lakás eladása esetén érvénytelen a szerződés, csak akkor mondhatják fel, ha pl nem fizetünk, vagy közösen megegyezünk. Mit tehetünk? Kitehetnek minket? Vagy az új tulajjal automatikusan érvénytelen a szerződés? Nagyon kétségbe vagyunk esve, másik városból költöztünk ide, nincs hova mennünk, és ami tartalék pénzünk volt, az is elment a kaucióra és a költözésre... :(

2013. okt. 7. 11:59
 1/10 anonim ***** válasza:
40%

Benne van a szerzödésben, hogy bárkit be kell engednetek?

Ha nincsen akkor megmondod a tulajnak, hogy akkor engedsz be bárkit is, ha alár egy szerzödést(kérdezz meg egy ügyvédet elötte), amiben benne van hogy az 1 év alatt semmi képpen nem rak ki senki sem, még ha tulaj váltás is lesz.


Ha ebbe nem megy bele, és be kell engednetek, akkor mindig mondj rossz dolgokat a lakásról, mond, hogy penészedik, meg minden rosszat. Tuti senki nem veszi meg.

2013. okt. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az ingatlan eladása NEM teszi lehetővé a felmondást (ami a határozott idejű szerződésnél általában kizárt, csak szerződésszegés esetén van rá lehetőség). A szerződés az új tulajdonossal, mint bérbeadóval lesz érvényes. Felmondani ő sem fogja tudni.
2013. okt. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a tippet! beengedtem a lakásba a nőt, aki jött megnézni, mert nem akarom elmérgesíteni a viszonyt, plusz a főbérlőék ismerőse, már amúgy is járt a lakásban korábban, ismerte, szóval nem nyertem volna semmit, ha nem engedem be... :(
2013. okt. 7. 12:56
 4/10 anonim ***** válasza:
Beengedni a vevőjelöltet be kell, előzetes időpontegyeztetés után (tehát amikor neked is alkalmas), a bérlő szükségtelen háborítása nélkül.
2013. okt. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Jól tetted, hogy beengedted.

Az én bérlőm nem engedte, hogy bevigyem a vevőjelöltet, pedig befektetésnek akartam eladni a lakást,( bérelhette volna tovább). Aztán minden rosszat mondott a lakásról, szomszédokról, hogy ne akarja senki megvenni. Szerencsére én soha nem adom ki határozott időre a lakást, így bármikor felmondhat bármelyik fél. Ezek után természetesen azonnal felmondtam neki, aztán sírt, hogy ő nem akar elköltözni. Mondtam, akkor talán lehetett volna együttműködőbb is. Különben is, ha ennyire rossz itt minden, miért is akar itt lakni? Azóta egy ugyanolyan lakásban lakik, majdnem kétszer annyiért. Én pedig jóval könnyebben el tudtam adni a lakást üresen.

Kérdésedre válaszolva, ha határozott időre kötöttétek a szerződést, eladhatja a lakást, de a határidő lejártáig az új tulaj sem rakhat ki a lakásból. Valószínűleg ő is befektetésnek veszi meg, így legalább már nem kell bérlőt keresnie sem.

2013. okt. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget mindenkinek! :))))
2013. okt. 7. 18:20
 7/10 kiad-lak ***** válasza:
58%

Birtokvédelmi jogot biztosít neked a szerződés.

Felmondani a határozott idő leteltével lehet, vagy rendkívüli felmondással, de ahhoz súlyosan meg kell szegned a szerződést.

Ha most elkel az ingatlan, akkor sem veszted a birtokvédelmi jogodat, csak a tulaj személye változik.

A te szerződésed érvényes. Nincs ok az aggodalomra.

Persze lehet, hogy bepróbálkoznak, de nem kell megijedni.

2013. okt. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
# 7 Mindig jobb mint ha a Bank foglalja , és mehetsz a birtokvédelemmel Brüsszelbe :))
2013. okt. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A szerződésed tovább él, de azért nem árt majd egy újat kötni az új tulajjal.

Mi is így jártunk most, bár mit tudtuk, hogy árulják a lakást, úgy vettük ki, hogy tudomásul vettük, hogy bármikor lehet tulajváltás, lehetőségünkhöz mérten beengedjük a potenciális vevőket, stb. A szerződés viszont minket véd, mert ennek fejében kértük, hogy foglalják bele külön, hogy mi tulaj váltás esetén is maradhatunk, vagy legalábbis méltányos felmondási időt kapunk ha úgy alakul (legalább 3 hónap), hogy legyen időnk új lakást találni. A pasas, akié a lakás volt ingatlanos és elmondta, hogy erre semmi szükség, mert ha határozott időre van szerződésünk, akkor nem tehet ki minket senki tulajváltásnál sem, vagy legalább is olyan pert akaszthatunk vele a nyakába, hogy lejár a határozott idő, mire annak eredménye lesz, szóval teljesen mindegy, de mi azért bele vetettük.

Szerintem ne aggódj. A nőt nem kérdezted meg mik a szándékai?

2013. okt. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a sok segítséget! :)


megkérdeztem, de nem adott egyértelmű választ. pont a mi lakásunk mellett van egy üzlethelyiség, az is az övé, és mondta, hogy jó lenne ez a lakás, mert akkor át lehetne oda járni. viszont ide nem akar költözni, mert most építtetett egy 170 nm-es házat (palotát...), szóval... :D rákérdeztem konkrétan, hogy mennünk kell -e, mire csak annyit mondott, hogy neki nem sürgős ez az egész. szóval nem tudom :/

2013. okt. 10. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!