Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Bérleti szerződés megszegése...

Bérleti szerződés megszegése miatt mondana fel a bérlő (nem tudok fizetni) akkor per lenne, és a maradék 11 hónap bérleti díjat kifizettetné velem? Ha én mondanék fel rendkívüli felmondással okként említhetném, hogy a radiátor örökké belevegősödik?

Figyelt kérdés
2013. 09.18-án lakásérleti szerződést kötöttem 2013.10. 01-2014.10. 01,1 éves határozott időtartamra. Akkor kifizettem az októberi havi díjat (34.800) + 2 havi bérleti díj kauciót + 20. 000 rezsi díj biztosítékot. Mára azonban sajnos úgy alakult a helyzetem, hogy nem fogom tudni fizetni az albérletet ( a volt párommal kezdtünk bele, de őt kirúgták a munkahelyéről és lelépett . ) A radiátorokat naponta többször kell légteleníteni a koyhait csavarhúzóval, a szobait azzal a tekerős légtelenítővel. Valamint, hogy csótányok voltak a lakásban, amit saját költségemre kiírtattam- azóta nem látom őket, de az ürülékeiket igen. Milyen megállapodás születhetne- ha születhetne- a bérbeadó és én köztem, hogy idő előtt felmondanám a bérlést?

2013. okt. 10. 19:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Megállapodás bármilyen születhet. Ha a felek között egyetértés van, bármikor megszüntethető a szerződés.


A gond az, hogy ha a bérbeadó nem akar belemenni a szerződés idő előtti megszüntetésébe, akkor te nem tudsz felmondani. A felsorolt hiányosságok ezt nem alapozzák meg (egyáltalán felszólítottad a bérbeadót, hogy javíttassa meg a radiátort, és irtsa ki a csótányokat?) A törvény szerint a határozott időre kötött szerződést felmondani indok nélkül nem lehet, ezért a kikötött időtartam lejártáig minden költséget meg kellene fizetned. Akár még jogi úton is érvényt szerezhet a bérbeadó a követelésének. Ritkán szokták ezt tenni, mert anyagilag nem éri meg a vesződség. De az a minimum, hogy ha lelépsz, a kauciódat nem látod viszont.

2013. okt. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szóval akkor ezek az okok-még a csótányírtás után megjelenő újabb csótányok esetében- se kötelezhetnek arra, hogy rendkívüli felmondással éljek.

Ő viszont élhet akkor, ha nem fogom tudni fizetni a bérleti díjat...nos ilyenkor ugye a felszólítást követő 8 napon belül el kell hagynom az albérletet. De a ő általa történő rendkívüli felmondás esetében is kérheti a hátrelevő bérleti díj kifizetését ?

2013. okt. 10. 23:45
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha a csótányprobléma megoldására írásban felszólítod, és ésszerű határidőn belül nem intézkedik, vagy a problémát nem tudja megoldani, akkor ez lehet ok a rendkívüli felmondásra. De ha nem szólsz neki, vagy nem tudod bizonyítani, hogy szóltál, akkor nem tudsz rendkívüli felmondással élni.


Ha nemfizetés miatt mond fel a bérbeadó, akkor írásos felszólításban kikötött újabb fizetési határidő letelte után a KÖVETKEZŐ HÓNAP VÉGÉRE mondhat fel a bérbeadó. Azonnali, meg 8 napon belüli felmondás nincs. De szerintem a szerződésből eredő kötelezettségeid teljesítését, nevezetesen a fennmaradó 11 hónap bérleti díját akkor is követelheti, hiszen a szerződés felmondására te szolgáltattál alapot.

2013. okt. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 kovpet ***** válasza:
100%

Jól értem? Megszeged a szerződést (amit egy hónapja kötöttél) és arra vagy kíváncsi, hogy hogy lehetne ezt úgy alakítani, hogy az jöjjön ki, hogy a bérbeadó szegte azt meg igazából? Jól nyomod...


Nem lenne egyszerűbb felhívni a muksót és elmondani neki, hogy lelépett a partner és nincs guba? Aztán csak kihoztok valamit a helyzetből (és a gerinced is megmarad).

2013. okt. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
10%

"+ 20. 000 rezsi díj biztosíték"


Ez meg mi?? Te mibe mentél bele? Ilyet nem is hallottam még... a kaució akkor mégis mire kell ha nem erre (is)?

2013. okt. 12. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
83%
# 5 :) Pont az ilyen egyedek miatt kérik előre a rezsit , vagy egy részét , mert ugye a lakásbiztosítás, közös költség általában egy évig fix :DDD Kíváncsi lennék mit ígérhetett a delikvens : hosszútávra biztos fizető vagyok ...... Remélem majd vonják a fizetésedből :/
2013. okt. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!