Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérletből társbérlő/kutya...

Pirospöttyöslabda1 kérdése:

Albérletből társbérlő/kutya kilakoltatása?

Figyelt kérdés

Van egy albérleti lakás, benne lakik két lány, az egyik én vagyok, a másiknak van kutyája. A kutya megrongálta a falat és a padlót, egész nap ugat, és a másik én allergiás lettem a kutyaszőrre, emellett sem aludni, sem tanulni nem lehet. Emiatt el akartam költözni, de főbérlő írt egy figyelmeztetést, melyet átvettünk, hogy ha a kutya marad a lakásban, akkor felmondja a szerződést egyoldalúan, amit rongáló magatartásra hivatkozva a szerződésünk alapján meg is tehet. Nekem felajánlotta, hogy ha a kutyás el is költözik, maradhatok és kereshetek másik társbérlőt. Kérdés az, hogy a kutyát vagy a kutyás lányt hogy lehet eltávolítani leghamarabb?


Válaszokat köszönöm!



2013. okt. 15. 20:59
 1/3 anonim ***** válasza:
pont ahogy írtad, a főbérlő közli vele, hogy mivel rongálás történt, felbontja a szerződést, és x ideje van arra, hogy elhagyja a lakást, ennyire egyszerű
2013. okt. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Te mit szeretnél?Ki menjen el? Jóban vagy azzal a lánnyal? Amúgy igen megmondod neki hogy a főbérlő ki fogja tenni vagy a kutyát vagy mindkettejüket.Te meg ez ellen nem tehetsz semmit ezért rád nem haragudhat! :)
2013. okt. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
hú, ezzel nagyon vigyázz, én is laktam így egyszer. a lakótársam vett egy kutyát, ami csak addig volt jó neki, amíg magához öleli, mert cuki és szőrös, de mikor foglalkozni kellett volna vele, akkor már lesz*rta. sosem sétáltatta, emiatt nyilván össze-vissza kakilta és pisilte a lakást. az idióta csaj vett egy almot... almot, kutyának. hogy majd a kutya alomra jár, mint a macskák. aha. hát persze nem, hanem a lakásban mindenhova intézte a dolgát. a csaj nem foglalkozott a kutyával amúgy sem, az meg nyilván unatkozott, és mindent megrágott. mialatt náluk laktam, 3-szor kellett netkábelt vennem, mert elrágta a kutya, letépte a tapétát, és a szegélyeket, küszöböket is tönkretette. vékony fából volt a padló, és mivel szinte óránként fel kellett mosni a kaki vagy pisi miatt, folyton vizes volt, és hát fel is púposodott. én más miatt költöztem el, de hálistennek így megúsztam a balhét. a főbérlő szintén más miatt, de kirakta a csajt, és mikor bement az üres lakásba, akkor látta, hogy milyen károkat csinált a kutya. úgyhogy a csaj kapott is egy 200 ezres csekket a nyakába. szóval vagy költözz el te, mielőtt egy kalap alá vesz vele téged is, és megbüntet, vagy mondd meg a főbérlőnek, hogy jogosan tegye ki a kutyás lányt, és te nem tehetsz semmiről.
2013. okt. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!