Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérletben lakom és vettem...

Csikumango kérdése:

Albérletben lakom és vettem egy kiskutyát! A főbérlőnek nem tetszik és azt mondta hogy 3-4 napom van hogy megoldjam! Ezzel arra gondolt hogy tüntessem el! Köteles vagyok elvinni?

Figyelt kérdés
Megteheti hogy ezért kidob a lakásból? A szerzödésem dec-ig szól és én nem emlékszem hogy kitért volna a kutya tiltásra! Az se baj ha elküld csak a kaukciot kérhetem e, mivel ő mond fel idön belül?!

2013. jún. 16. 22:44
 1/7 anonim válasza:
66%
Igen, megteheti, az engedélye nélkül nem lehet semmi ilyesmit tenni, például még dohányozni sem, ha korábban nem állapodtatok meg arról, hogy lehet.
2013. jún. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

A kaució minden esetben visszajár a bérlőnek (*), attól függetlenül, hogy eljött e a szerződés vége, vagy valamelyikőtök előbb felrúgja.

És itt jön a csillagos rész: a kaució arra való, hogy ugyanolyan állapotban add át a tulajnak a kecót ahogy átvetted, magyarán nem történt semmi kár, nem tettél semmit tönkre, illetve minden amit fogyasztottál (víz, villany, gáz, telefon, stb.) ki is fizesd. Ha ez oké akkor a kauciót teljes egészében visszakapod.


Mondjuk érdemes lenne megpróbálni beszélni vele, már ha szeretsz ott lakni, hátha meggyőzhető. Mondjuk az igazsághoz hozzá tartozik, hogy valóban illett volna kutyavásárlás előtt engedélyt kérni a tulajtól, és az nem mentség, hogy nem volt a szerződésben.

Mondd el neki, hogy nagyon vigyáznál a lakásra továbbra is,: a kutya az első perctől kezdve szobatisztaságra van szoktatva, és meg fogod nevelni, hogy amikor egyedül hagyod otthon akkor se tegyen kárt a lakásban. Ne rágjon, semmit, ne kaparja az ajtót, illetve folyamatos sírással, nyüszítéssel, vonyítással, ugatással ne zavarja a többi lakót.

2013. jún. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
ez igaz szólhattam volna!:)nem szeretnék megválni a kutyustol,jo lenne itt maradni de ha mégse megy bele,akkor a kaukciot jo lenne visszakapni hogy egy másikba tudjak menni!egyébként minden butor az enyém,de az ajtót tényleg megkaparhatja!
2013. jún. 16. 23:15
 4/7 anonim ***** válasza:
93%
Az ajtóra szerelhetsz valamit, ami megvédi. Első körben ragassz rá papírt, azon látod a kaparásnyomokat, mielőtt még az ajtón is nyoma lenne, így idejekorán észreveszed, ha a kutya kezd erre rászokni.
2013. jún. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
77%

Nekem a szerződésben le volt írva, hogy nem tarthatok kutyát vagy macskát, de alapul véve a józan észt és a gyakorlatot, akkor is előre kell megkérdezni.

A kutya más, mint egy hörcsög, mivel az akármilyen jólnevelt a gazdi szerint, ugatásával zavarhatja a szomszédokat és ha bizony hasmenése van, akkor igenis odarottyant a parkettára/szőnyegre akármilyen szobatiszta. Egyik barátomék németjuhász kutyakölyke pl betonig rágta az ajtófélvát és feltépte a linóleumot. A tulajdonosnak emiatt van döntési joga, értékében ugyanúgy kárt tehet egy "biztos jólnevelt lesz és odafigyelek rá" kutya.

2013. jún. 17. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 kiad-lak ***** válasza:
83%

Az állattartás egy fontos kérdés, amit bele kellett volna foglalni a szerződésbe. Alapból a tulaj joga meghatározni, hogyan szeretné kiadni a lakását.

Ha kifejezetten nem kaptál erre engedélyt, akkor neki van igaza. Akár rendkívüli felmondással is élhet. Ha egy évet aláírtál és nem telt még le, akkor buktad a kauciót is.

2013. jún. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

nincs olyan szó, hogy kaukció


kaució van...

2013. dec. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!