Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » BudaPest 10. kerülete és az...

BudaPest 10. kerülete és az Óhegy milyen környék? Melyek a 10. ker olyan helyei amit kerülni kell?

Figyelt kérdés
2013. okt. 18. 23:32
 1/7 anonim válasza:
Szia! Nem tudom a 10. kerület milyen, már láttam olyan hozzászólást hogy nem annyira jó hely, de olvasgass azért, itt egy oldal ami szinte az összes veszélyes helyről ír: [link]
2013. okt. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%

Kedves előző, ez a "honlap" egy gané, Budapest körülbelül összes csomópontját felsorolja, pedig például Újpest-Központ vagy Újpest-Városkapu egyáltalán nem veszélyes hely!


A kérdezőnek pedig:

A X. kerület hatalmas, az egyik legnagyobb kerület, hatalmas nagy különbségekkel.

Óhegyen belül is vannak különbségek, bár szerintem kijelenthető, hogy az Kőbánya legjobb része.

A déli része kevésbé kellemes, sok arrafelé az elhanyagolt utca, ház, de a Csősztoronytól kezdve a Harmat utca mentén egészen a Sibrik Miklós útig nagyon kellemes, élhető hely. Errefelé folyamatosan váltják egymást a négyemeletes házakból álló lakótelepek a kertes házakkal, s a Lavotta utcánál egy tízemeletes panelekből álló lakótelep is van.

Ezen a részen közlekedik a 85-ös busz, ami nagyon sűrűn jár, s hétköznap még a 85E is sűríti, s mindkét busszal elérhető közelségben van az Örs vezér tere és Kőbánya-Kispest.

Én Óhegyen lakom, s tömegközlekedéssel lazán be lehet jutni a Deák Ferenc térre 35 perc alatt.

Óhegyen van sok minden: Interspar, Lidl, CBA, egy gimnázium, néhány iskola és óvoda, a Bajcsy-Zsilinszky Kórház, orvosi rendelők, posta, s a 85-ös busznak köszönhetően nagyon közel van az Árkád és a KöKi Terminál is.

Hagyományosan Kőbányát tartják a leggettósabb kerületnek Józsefváros mellett. Nos, ez sok részére igaz is lehet, de Óhegy abszolút normális hely, erre a részre nem igazak a X. kerületről szóló sztereotípiák.


Mindent összevetve szerintem nagyon jó hely! :)


18/f

2014. jan. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

És amelyik környékeket kerülni érdemes a X. kerületben:

Hős utca - az egyik leghírhedtebb hely a fővárosban, hatalmas nagy gettó

Pongrácz úti lakótelep (95-ös busz vonalán) - közel sem olyan gázos, mint a Hős utca, de azért nem túl szívmelengető hely.

Népliget - nappal viszonylag normális, éjjel azért ne akarj ott sétálgatni

Gyárdűlő (a 3-as villamos vonalán a Mázsa tértől az Ecseri útig és innen az Üllői út mentén a Határ útig) - eléggé lepukkant hely


Szerintem ezek a helyek, amik gáznak számítanak Kőbányán belül, a többi viszonylag korrekt.

Kőbánya alsó környékét is szarnak tartják, de az nagyon forgalmas hely, ott azért éppen ebből kifolyólag nem szoktak nagy atrocitások történni.

2014. jan. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
72%

Óhegy szerintem a legjobb környéke Kőbanyanak.

Kozel a nagy park,csendes kornyek,sok idos lakik itt.

10 éve élek itt,de őszintén,nem talalkozok roma származasukkal,vagy legalabbis azokkal,akik a bajt keresnék.

Nincs a napnak olyan idoszaka,amikor ne mernék kimenni sétálni a kutyaval,akár hajnalban is. :)

Én nyugodtan merem ajanlani barkinek,kellemes,es kedves kis környék!!!:)

2015. jan. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azóta?
2020. márc. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

2 éve költöztünk a park déli részére (Alkér utca). Folyamatos fejlődés jellemzi a környéket, sok házat felújítanak. Park rendezett, nagyon jó a futókör. Autó nélkül a bejárás nem a legjobb, de azért megoldható. Környéken van minden: bolt, wellness, kondi terem, stb

Összességében nagyon elégedettek vagyunk.

2020. márc. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Sziasztok én 8 hó elején szeretnék a Mádi utcába költözni, szerintetek nyugodt, békés hely?
2020. máj. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!