Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Rezsi költség megosztása...

Rezsi költség megosztása albérletek között? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Egy hónapja költöztem albérletbe, egy szobás kis ház kb. 30-35 m2. A gond az, hogy egy udvarban a tulaj 3 különálló házat ad ki. Az "enyém" egybe van építve egy másik, még kisebb egyszobással. SOS-ben kellett költöznöm, kutyussal, így nem volt sem időm, sem lehetőségem válogatni…

Beköltözéskor tulaj előadta, hogy mindenre külön mérőóra van, egyedül a fűtés közös, ezért a gázt m2-re osztja le.

Első rezsi fizetés után viszont kezdenek kiderülni a bajok:

- Villanybojlerből (80l-es)a melegvíz át van vezetve a kis egyszobásba is. Mondja a tulaj, hogy a bácsi, nem igazán használja. Hétvégén megfigyeltem, rendszeresen bekapcsol a bojler, ergo a bácsi használja. Többször volt olyan, hogy estére már nem tudtam mosogatni, vagy hajat mosni, mert elfogyott a víz. Egyedül élek, biztos nem én használtam el! A fogyasztása is magas, két hét alatt közel 3500 Ft-ot fizettem az éjszakai áramra...

- Nincs a házban külön villanyóra. Úgy gondolom, hogy ami kívül van a ház falán, az közös, ebből vonogatja le a tulaj a másik két ház fogyasztását, és úgy jön ki az enyém... De van pl. kinti villany, akkor azt én fizetem? Ráadásul van egy olyan érzésem a bácsinak sincs külön villanyórája (majd megpróbálom kideríteni) így lehet azt is én fizetem? Vagy hogy osztja el a tulaj? Én hétköznap csak 5 körül érek haza, egész nap dolgozom, a bácsi viszont otthon tévézget...

- Nyilván a gáz költségének az elosztása sem túl igazságos, mert főzésre is ezt használjuk. Honnan tudjuk, ki mennyit főz, mennyi gázt használ? A fűtés még oké, hogy le van osztva, de nem mi szabályozzuk, így aki napközben nincs itthon ugyanúgy fizetheti a fűtést…

Jövő héten leülünk a tulajjal beszélni, megkérjük, hogy most akkor mindent mutasson meg, számlákat is! Ez így nagyon nem jó, tudom, hogy az én hibám is, de tényleg azonnal kellett költöznöm. Valakinek van valami jó tanácsa? Ugye, ha albérletbe adja ki a házakat, akkor kötelező lenne külön mérőórákat felszerelni? (Gondolom APEH felé sincs semmi bejelentve, szerződés nincs, az albérleti díj és kaució átvételéről mi írtunk papírt, hogy mégse csak úgy odaadjam neki… ő persze azt mondta számlát is adni fog róla.)



2013. okt. 24. 09:43
 1/5 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzátennék, hogy beszélgettem az egyik albérlővel, ők kb. két hónappal előttem költöztek be. Hiába van náluk pl. külön villanyóra, egyszer sem láttak számlát... szóval ők is beszélni fognak a tulajjal.
2013. okt. 24. 09:46
 2/5 kovpet ***** válasza:
78%

"Ugye, ha albérletbe adja ki a házakat, akkor kötelező lenne külön mérőórákat felszerelni?"


Semmi nem kötelező, két döntésképes felnőtt polgár saját akaratából köt egymással szerződést, amely az akaratukat mindenben tükrözi.

APEH meg ezer éve nincs már. A bérbeadást NEM kell a NAV-nak bejelenteni, csak simán adózni kell a jövedelem után. Ezt meg nem tudhatod, hogy megteszi-e.


Ettől függetlenül: számla nélkül (már hogy közüzemi számla) én nem fizetnék senkinek semmit. Ha nem akar csalni, akkor nincs oka, hogy ne mutassa meg az úgyis rendelkezésre álló számlát. Csalni meg ne akarjon :)


Az "nem igazán használja" meg nem érv. Azt a kicsit sem veletek kell megfizettetnie. Üljetek le és beszéljetek vele, de ne fenyegetőzzetek. Legalábbis első körben :) Ő is érdekelt, hogy a bérlői elégedettek legyenek és sokáig maradjanak és pontosan fizessenek. Meg ti is, hogy jó legyen a viszony köztetek.

2013. okt. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Fogjatok össze és beszéljétek meg vele, hogy igenis akarjátok látni a számlákat és igazságosan akartok fizetni. Az a baj, hogy nem kötelezőek a külön órák. Ha megnézel egy öreg társasházat, ott sincs kb senkinek, semmilyen külön órája, közös költségként kell fizetni mindent. Én egy kisvárosban élek és a panel lakások elődjeinél, blokkházakban rengeteg ilyen hely van. Egy na mérő van a társasházban és pont közös költségben mindenkinek ugyanannyit kellett fizetni, laktam ilyen helyen. Nem számított, hogy 5-en laknak egy lakásban, vagy egy ember, lakásokra lett leosztva a havidíj és pont, nincs vita. Gáz nem volt, villanyóra volt egyedül saját, a hideg-melegvíz és a távhő az közös költségbe számított.

Ez sem feltétlenül fair, de ez van... Te elfogadtál valamit, amit lehet nem kellett volna. Igenis kérdezz rá, hogy miből jön a rezsi és mondd el, hogy nem csak te használod azt, amiért fizetsz. Ki is kapcsolhatod a bojlert, ha úgy van, de így csak szerencsétlen bácsival tolsz aki, aki szintén nem igen tehet semmiről...

Hozzatok össze az udvarban egy "lakógyűlést" és szülessen igazságos megoldás.

2013. okt. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
20%
Szavazz a rezsicsökkentésre !!
2013. okt. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Nyilván a gáz költségének az elosztása sem túl igazságos, mert főzésre is ezt használjuk. Honnan tudjuk, ki mennyit főz, mennyi gázt használ? A fűtés még oké"


El vagy te tévedve kissé!

Tudod te mennyi a fűtés és mennyi a főzés miatti gáz fogyasztás? Mi amikor gázos lakásban laktunk és főztünk sokszor akkor a főzésre fizettünk néhány száz forintot(plusz alapdíj), fűtésre meg mondjuk 10-12 ezret. Hacsak nem éttermet nyitsz akkor nem tudsz annyit főzni, hogy az a fűtéshez viszonyítva kicsit is érdekes legyen! Valahogy meg kell osztani a költségeket és erre a négyzetméter arány teljesen jó. Tökéletes csak az egyedi mérés lenne, de az ugye nincs te pedig tudtad amikor odamentél.

2013. okt. 28. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!