Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Fűtési költség - mennyi?

Fűtési költség - mennyi?

Figyelt kérdés
Panel aljában kínálnak egy 17 nm kis helyiséget, betonból épült, szigetelés semmi, egyik fala csupa üveg (régi üzlethelyiség). Fűtése egyedi, tehát villanyradiátor. Mennyiből tudnám ezt átlagosan kifűteni, nagy hidegekkel számolva?

2013. szept. 15. 08:17
 1/6 anonim ***** válasza:
46%

-egy kw áram ára kb 50 ft

-egy darab, ezer wattos,azaz 1 kw-os hősugárzó ,az nem túl sok meleget ad ,de már nem lehet mellette megfagyni ,

-ha egy ilyen 1000 wattos hősugárzó megy egész nap,akkor 24x50=1200 ft-ba kerül naponta,

2013. szept. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát nekünk egy 30 m2-es irodánk van, oda van beállítva egy 1,5 kW-os olajradiátor. Azt ha bekapcsoljuk 30 perc után olyan pokoli meleget csinál, hogy utána 2 óráig simán áll.

Tehát szerintem egy 1kW-os radiátor 24 órás máködésével számolni fele akkora helyiségben botorság....


Jah, és nem 2,60-as belmagasság van hanem 4-es...

2013. szept. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sokat számít, az az üveg hidd el. Meg a ki-be mászkálás gyakorisága, de valóban, az olajradiátor relatíve kevesebbet fogyaszt. 20 fokot tud csinálni ha folyamatosan megy és kint mínuszok tombolnak napi 1200-1500 ft-ért, mert ahhoz éjjel-nappal mennie kell legalább 1-esen.
2013. szept. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
55nm-es lakásra fizettem tavaly télen a leghidegebb időben 22 volt.
2013. szept. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Bocs, tényleg a fele, mert az olajradiátor időnként kikapcsol. Mi csak a telken szoktuk használni szintén egy 16 nm körüli szobában és nem vészes. Igaz, hogy kell vagy 3 óra mire le lehet venni a kabátot az első indítás után.

3-as voltam.

2013. szept. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ez jó hír, akkor kivehetem :-)
2013. szept. 18. 09:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!