Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Amíg az albérletben lakom,...

Amíg az albérletben lakom, odahozhat a tulaj másokat megnézni a lakást?

Figyelt kérdés
Január 1-től költöznénk el 2 év után a lakásból, ezért szóltunk a tulajnak. Ő feladott egy hirdetést és fel akarja hozni az embereket megnézni a lakást, de mi nem szeretnénk, ha idegenek járkálnának be, amikor itt lakunk, itthon vagyunk. Joga van behozni a lakásba idegeneket vagy amíg mi itt lakunk, addig ne mutogassa másoknak?
2013. nov. 18. 13:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
88%

Szerződés!? Általában ott bele szokták írni a tulajdonosok erre az esetre felkészülve, hogy Ők bizony vihetnek érdeklődőket, de csak és kizárólag akkor amikor Te is ott tartózkodsz! (az értékeid védelme érdekében ettől ne tekints el semmi esetre sem)

Ha nem állapodtatok meg erről korábban, akkor most kell megegyeznetek szóban.

2013. nov. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
persze, különben hogy adná ki másnak?
2013. nov. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Jó, de akkor most minden nap 10-15 ember jön ide a kiköltözésünkig? És akkor mi lesz a magánéletünkkel? A szerződésben erről nem volt szó.
2013. nov. 18. 13:47
 4/21 anonim ***** válasza:
91%

Azért egyezz meg vele még most mielőtt elkezdené oda vinni az embereket. Neki kötelessége alkalmazkodni hozzád. Nyilván ha Te este 6-nál előbb nem vagy otthon, akkor ne akarjon majd délelőtt oda vinni senkit.

Azt meg kizártnak tartom, hogy napi 10 ember nézi meg a lakást. Mondd meg neki mettől meddig érsz rá Pl. 17-19 óra között mehetnek. Megmondod melyik napokon. Ennyi.

2013. nov. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
78%
Joga van megmutatni a lakást érdeklődőknek, veled történt előzetes időpontegyeztetés után, a tudtoddal és beleegyezéseddel. Szükségtelenül azonban nem zavarhat. Ha már nagyon zavarónak találod az érdeklődők rohamát, egyszerűen ne adj időpontot. Azért kb. hetente egy időpont szerintem nem szükségtelenül zavaró, de a naponta egy egészen biztosan kimeríti a részedről az elégséges közreműködést. Naponta tíz érdeklődőt biztosan nem vagy köteles eltűrni.
2013. nov. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Ha két éve ott laktok már, akkor valószínűleg jó a kapcsolatod a tulajdonossal. Beszéld meg vele, hogy hetente egy délután 17-19-ig hozhatja az érdeklődőket.


Elhiszem, hogy kellemetlen másokat fogadni a lakásban, ezt is mond el neki, illetve kérheted, hogy az utolsó havi bérleti díjból engedjen el valamennyit.

2013. nov. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Azért egy lakás kiadás az nem akkora feladat, hogy egy hónapon keresztül kéne mutogatni! Ti elköltöztök aztán szépen mutogassa utána. Max. 1 hét és már ki is adta újra.


Amíg te ott laksz addig a tulaj havonta egyszer teheti be a lábát. Akkor se 10 másik emberrel együtt. Persze ha nagyon akarod, akkor ezen alkalomkor 1-2 embert még beengedhetsz és megmutathatod, de ez se kötelező. Te birtokod, és amíg a te birtokod addig a tulajnak elég kevés joga van a lakáshoz illetve a lakásba bemenni, akkor is ha az ő tulajdona.

2013. nov. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
77%
a főbérlő csak akkor mehet be a lakásba, ha te is otthon vagy és előre egyeztettetek időpontot. ha ez megtörténik, akkor behozhat érdeklődőket is. de megbeszélhetitek vele, hogy mikor nem vagytok otthon, akkor hozzon fel embereket, és akkor nem érzed átjáróháznak a lakást.
2013. nov. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Nálunk is ezt csinálta a főbérlő...De hozzánk úgy,hogy csak megjelentek...felcsengettek ,jöttek...Mindezt vasárnap... 1 éve laktunk ott,de a főbérlő akkor is bemászkált,amikor nem voltunk otthon.... Elég gáznak éreztem,mert éppen nagy pakolásban voltunk,kb 1-2 hét volt a költözésig,szóval dobozok voltak mindenhol,egyszóval kupi...Illetve volt beépített szekrény,abban benne voltak a cuccaink,nyitogatta még azt is.... Emiatt is költöztünk el,mert nem volt normális amit művelt.... Mi amikor mentünk nézni az albérletet,nem lakott ott senki...szóval bőven elégnek kellene nekie kb tényleg egy hétnek...bár ahol mi lakunk fél nap sem kell ahhoz hogy elvigyék az albérletet,mert határ közelében lakunk,szóval kb mindenki ideakar jönni lakni.Csak ő meg válogatott az emberek között...hogy ki menjen oda lakni :D
2013. nov. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
78%

"de a főbérlő akkor is bemászkált,amikor nem voltunk otthon."


Azt hogy sikerült neki megtennie? Adtatok neki kulcsot?

Arra már nem is merek gondolni, hogy annyira béna voltál, hogy még a zárat se cserélted le... Nekem valahogy első dolgaim között van ez egy új albérletbe költözésnél.

Zárcseréhez joga van az albérlőnek!

Eleve az albérlet az az albérlő birtoka, a tulajdonos tulajdona. A birtok erősebb. Jogod van megvédeni, ezáltal zárat is cserélni. Amúgy is csak az albérlő engedélyével mehet be a tulajdonos: ennélfogva igazából ki se derülhet, hogy le van cserélve, mert ha rájön az jó eséllyel azt jelenti próbálkozott, ami ugye erősen tilos neki.


Én komolyan nem értem azokat akik nem cserélnek zárat. Miben reménykedtek vagy hisztek? :S


Már csak azért is lecseréltem mert tudom, hogy előttem is sokan laktak az adott lakásban más bérlők. És innentől kezdve oké, hogy bízom a kedves-aranyos-megbízható tulajdonosban, nade mi van ha egy régi bérlő másoltatott magának kulcsot és esetleg elvisz valamit a lakásból később?

2013. nov. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!