Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ez jogos az ingatlanirodától?

Ez jogos az ingatlanirodától?

Figyelt kérdés

Albérletet szeretnék kivenni.


Az ingatlaniroda ragaszkodik ahhoz, hogy ők vezessenek körbe a bérleményben, így még csak hozzávetőleg se hajlandóak a ház címét közölni, csak és kizárólag a települést, ahol található.


Mi a jó francnak utazzak le, és nézzem meg, amire rámegy egy napom, ha aztán mondjuk kiderül, hogy olyan utcában van, vagy környéken, ahová sohasem költöznék???


Komolyan toljak el egy napot azzal, hogy megnézzem ezt a házat? Vagy keressek mást inkább, a környéken, de hol? (A település nem bővelkedik az albérletekben, az ingatlaniroda pedig egyeduralom alatt tartja az egész környéket. Ismerősök, akik kiadhatnának egy lakást, nincsenek.)


Köszönöm a válaszokat!



2013. nov. 27. 21:18
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Az ingatlaniroda nem jótékonysági intézmény, szeretne minél több bevételt termelni. Ha megmondják neked a lakás pontos címét, van rá esély, hogy megkeresed a tulajdonost, megállapodsz vele, az ingatlanközvetítő iroda meg nem kap egy fillér jutalékot sem, holott ők hozták össze az üzletet. Ezért bevett gyakorlat náluk, hogy soha nem közölnek annyi infót az eladó/kiadó ingatlanról, hogy egyedül is be tudd azonosítani.
2013. nov. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ment a zöld kéz, köszönöm a választ.


Értem, amit mondasz, de hihetetlenül bosszant a dolog. Miért nem lehet az, hogy a tulajdonos, akivel az ingatlaniroda megállapodik, onnantól csak az ingatlanirodán keresztül adhat ki? Ez még a jobbféle Agatha Christie könyvekben is így megy... Kinézi a fószer a házat az utcán sétálva (a helyszínen!!!), és egyből az irodához irányítják, a tulajdonosról fogalma sincsen...


Komolyan kedvem lenne emiatt 20 km-rel arrébb albérletet nézni.

2013. nov. 27. 21:35
 3/10 anonim ***** válasza:
34%

Mondjuk a valóság nagyon nem Agatha Christie-regény. :-)

Békésen sétál az utcán a honpolgár, meglátja a lakáson a feliratot: "Kiadó!". Ó, de jó helyen van, de szép! Ez kell neki!

Gondolod, felhívja az ingatlanirodát? Dehogy hívja! Az ingatlaniroda mondana neki havi 60.000-et, amiből mondjuk 10.000 marad nála, 50.000-et kap a bérbeadó. De a honpolgár nem szereti a hivatalos megoldásokat, mert ügyeskedni jobb.

Körbekérdez, hátha ismeri valaki a lakás tulajdonosát. Megkapja a telefonszámot, felhívja, duruzsol a fülébe: hát nehogy már a kettejük üzletéből az ingatlaniroda járjon jól! Úgyis tudják, hogy az ingatlanosok nem csinálnak semmit, a semmiért kérnek iszonyatos pénzeket. Pusztuljon csak a sok szemét kapitalista!

Megszületik az alku: havi 55.000 zsebbe, "kápéba", adózni nem kell. Jól jár a bérbeadó, mert neki 5.000 Ft-tal több jut, jól jár a bérlő, mert ő 5.000-rel kevesebbet fizet. A bérbeadó meg felhívja az ingatlanirodát, hogy sajnos nem aktuális már a lakás, mert úgy döntött, nem adja ki, inkább odaköltözik, esetleg beköltözik az unokaöccse, szigorúan szívességi alapon.

Az ingatlaniroda meg puszira dolgozott már megint. Pang az ingatlanpiac, egyre nehezebb nekik, ezért nem engedhetik meg maguknak, hogy így járjanak.

2013. nov. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%
Még nem vettek le pénzzel ezek az zug irodák téged :))) Hires a fizess előre ,,,, de változott a cím , vagy az összeollózott címek :P
2013. nov. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
Megszakad a szívem a kirakati ingatlanosokért :P A túlélés törvénye mindig az erősebb kutya bas... :)) Na ez a kapitalizmus !!!
2013. nov. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Mindjárt megsajnálom őket.


Nem véletlenül találtuk ki az írásbeliséget, tehát ez alkalommal nyugodtan tanulhatnának egy krimiből is, és köthetnének olyan szerződést, hogy kizárólag az iroda adhatja ki az ingatlant.


Mert ebben a verzióban az az áldatlan szituáció áll elő, hogy, mivel a nap közepére kaptam időpontot, nem fogok leutazni megnézni, aztán visszautazni egy esetlegesen sikertelen megnézés után (idő+pénz) ők meg dédelgethetik tovább az albérletet a keblük közén is felőlem, amíg ki nem adják. Nulla forint hasznuk volt ezen az ügyleten.


Nyilván azért néztem egy ingatlaniroda oldalát, mert semmi kedvem egyenként tulajdonosakat hajkurászni, akik rutintalanok az albérletkiadásban, és csak pislognak ártatlanul, ha azt mondom, hogy be kéne köttetni az internetet... Szóval én tuti nem kerestem volna fel a tulajt, minél kevesebbet látom annál jobb. Persze ezt ők nem tudják, normális megoldást a helyzetre nyújtani nem tudnak.


Így viszont hasznuk se lesz... Hatalmasat szakítottak azzal, hogy nem árulják el a címet, de tényleg.

2013. nov. 27. 22:12
 7/10 anonim ***** válasza:
45%
Hát sajna így sem úszod meg :DDD Mert a sok kalandozó bérlő miatt !!! Csak a tulajdonos köttethet be szolgáltatást mint az : internet " Telefont ,kábeleset , csak hülye kiadó :DD " Ilyen variálósak ezek a szolgáltatók nem elég nekik a bérlő ígérete , bizony kell a tulajdon mint garancia "Apró betűs rész , a tulaj fizet ha a segélyes nem fizet :P "
2013. nov. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Remek, hogy a tulajt nem úszom meg...


Kösz, hogy meghallgattátok a puffogást a témában, mindenkinek ment a zöld kéz!

2013. nov. 27. 22:52
 9/10 anonim ***** válasza:
jobb orszagokban megadjak az ingatlan cimet, elerhetoseget, nem gondoljak h a berlo megkeruli az irodat. itt sajnos ezt kell tenni ha az iroda keresni is akar az uzleten.
2013. nov. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Tanulságként leírom a fejleményeket, hátha valaki járt már hasonlóképpen.


Hívtam többször az irodát, de valahogy sose sikerült felvenniük, viszont hívogattak vissza. Közben jött egy hétvége, amikor meg én nem vettem fel. Hívom őket hétfőn, mobilon, nem veszi fel. Azonnal hívom a vezetékest, felveszi a nő, azt mondja: "Hívjon vissza tíz perc múlva, beszélek a másikon."


Se köpni, se nyelni nem tudtam. Melyik másikon, te tyúk, azon amit az imént hívtam, és nem vetted fel?


Akkor már hallózott a telefonba, hogy van-e ott valaki.


Letettem...


Ilyenektől hogy vesz ki albérletet az ember...?

2013. dec. 10. 15:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!