Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Albérletben lakok, a kéményadó...

Zalatnai Enikő kérdése:

Albérletben lakok, a kéményadót nekem kell fizetni? Szemétdíjat is nekem kell fizetni? . Most kiköltözöm, de erre a hónapra is kérnek mindennap 1000 Ft-ot. Jogos ez, szerintem adót sem fizetnek az albérlők után.

Figyelt kérdés

#szemétdíj #kéményadó #albérlő utáni adózás
2013. máj. 8. 07:32
 1/6 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem a kéményadó és az ingatlan adó a birtokhoz tartozik, vagyis azt adóztatják, hogy egyáltalán valakinek a tulajdonában van. Vagyis én bérlőként biztosan nem vállalnám fel.
2013. máj. 8. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
A lakó fizet minden féle, rezsit az ingatlanra. Pl kéményadót annak kell fizetni aki használ kéményt. Neked viszont kell kémény a fütéshez. A szemtet is te termeled ezért azt is neked kell fizetni.
2013. máj. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A rezsi az költség, az adó, tehát a kéményadó is, az adó, mely utóbbi leginkább a tulajdonhoz, és nem ahhoz kapcsolódik, hogy használom-e rendszeresen vagy nem.

A bérlő a bérleti díjban a tulajdon-használatot fizeti meg, azzal együtt a tulajdon (ingatlan) szerves részét képző kémény használatát is megfizeti + a rezsit = az általa elhasznált víz, gáz, villany árát.


Én biztosan nem fizetnék a tulajnak külön kéménydíjat, övé az ingatlan, és az övé is marad!

2013. máj. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem meg nincs kéményadó, hanem "kéményseprő-ipari

közszolgáltatási díj" létezik, ami elméletileg egy szolgáltatás és nem adó!

2013. máj. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, ahogy az utolsó válaszoló írta.
2013. máj. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
54%

Szemétdíjat is nekem kell fizetni?

Mindjárt behalok :DDDDDD

Hát ilyen helyre soha nem mennék :)))

Menjél a hajléktalan szállóra ott van ,hogy nem kell fizetned , sőt még ők adnak ételt , MEG INGYENES SZEMÉTSZÁLLÍTÁST , meleg vizet, meg talán kapsz havi 22800 ft segííííjt .

Még hogy pénzt kérnek egy szállodában is mire fel ? :DDDDD

2013. máj. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!