Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Igaz ha bejelentkezik az...

Igaz ha bejelentkezik az albérlő és nem fizet, nem akar ki költözni nincsen hova mennie, öt évig nem lehet kijelenteni amíg máshova nem jelenti be magát? Ha engedtem bejelentkezni?

Figyelt kérdés
Legalábbis a polgármesteri hivatalban így értelmeztem .

2013. dec. 5. 10:54
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Szóval az előbbivel azt akartam érzékeltetni, hogy egyáltalán nem biztos, hogy olyan bérbeadókból áll a világ, akiknek van 6-8 ingatlanjuk és jó dolgukban azt se tudják melyikbe költözzenek vagy épp melyiket adják ki. Simán vannak olyan esetek amikor a saját lakás bevételéből fedezi egy másik bérlését valaki. Akár azért, mert kisebb, nagyobb, helyileg az ország másik felében van vagy bármilyen okból. Nem kell azt feltételezni, hogy aki lakást kiad az iszonyat gazdag. Lehet, hogy ugyanolyan egyszerű, átlagos ember mint az akinek szintén egyetlen olcsó egyszerű lakása van csak benne is lakik.
2013. dec. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
A kilakoltatási moratóriumot nem most vezették be, hanem sok évvel ezelőtt. Most csak a választás miatt fog egy hónappal tovább tartani. Amikor ki lett adva az a lakás, már tudott a tulajdonos a moratóriumról, ami egy további kockázat a bérbeadásban. Aki bérbeadással hasznosítja az ingatlanát, ezzel más ember jövedelmének egy részére igényt tart, az viselje a bérbeadás kockázatát. Ha a bérbeadás kockázatát nem tudja viselni, akkor ne adja bérbe az ingatlant, hanem hagyja üresen állni, vagy adja el. Ez a megoldás.
2013. dec. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

"ezzel más ember jövedelmének egy részére igényt tart"


Az ő jövedelmének egy részére meg más tart igényt. De értem amit mondasz, tehát ilyenkor az a megoldás, hogy ő se fizessen a tulajdonosnak, vagyis annyival kevesebbet amennyivel kevesebbet ő kap, így tisztességes. Kilakoltatni meg úgyse tudják őt se, hiszen moratórium van! :) Remek a rendszer :)

2013. dec. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%

Nem, teljesen félremagyarázod, sőt, az ellenkezőjét hajtogatod annak, amit írtam.


Aki nem tudja viselni a bérbeadás kockázatát, az ne adjon bérbe, ennyi.

2013. dec. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Te nem érted. Nem azért adja bérbe, hogy kockáztasson és nyerjen vagy veszitsen. Nyilván ilyen is van amúgy.

Hanem arról beszélek akinek Pécsett van ingatlan de Győrben kapott állást. Akár csak ideiglenesen. Nem, nem opció a Pécsi ház eladása és Győrben másik vétel, ez nem életszerű, pláne ha eleve tudja, hogy ideiglenesen kell csak Győrben lennie. Pécsi házat kiadja és részben abból fedezi a másikat.


De mondom, értem mi a teendő ilyenkor ha neki nem fizetnek akkor ő se fizet. :-P Mivel moratórium van így senkit nem rakhatnak ki, nemigaz?

Értem én, hogy nem szép dolog, de tán az szép ha neki se fizetnek?

2013. dec. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 kiad-lak ***** válasza:

Napi egy hasonló kérdésbe és sok segítőkész, de katyvasz válaszba futok bele. Nem is akartam ezúttal, de

olyan fa**ságokat olvasok, hogy már kiveri a biztosítékot.

"Aki bérbeadással hasznosítja az ingatlanát, ezzel más ember jövedelmének egy részére igényt tart, az viselje a bérbeadás kockázatát." pl.


Hát ló**szt drága szakértő "kolléga"!


Ez egy üzlet, aminek írásbeli szerződés az alapja.

A nagy kérdés, hogy mi van ha úgy van vége, hogy nem teljesítés, egyéb rendkívüli felmondást kiváltó ok van?


A tulajdonos bérbeadónak nem csak, hogy nem kell vállalni a bérbeadás kockázatát, hanem kötelező ellene védekezni.

Elárulom, nagyon hatékonyan és törvényesen meg tudod védeni az érdekedet.

Kedves kérdező, ha érdekel hogyan, csörögj rám!


Akinél kivertem a biztosítékot, nagyon sajnálom, de véresen komoly a téma. Akár 2-3 évre is elveszítheted az ingatlanod. Mire visszakapod 1-2 millió veszteségben leszel. Ez nagyon nem mindegy.

2013. dec. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
#16: értelmezni kellene a kontextust, mielőtt káromkodunk. A kilakoltatási moratóriumról volt szó. Az ellen nem véd a közokirat sem, mert moratórium alatt nincs végrehajtás. Minden közokirattal együtt is van a bérbeadásnak kockázata, és hatalmas botorság azt állítani, hogy ezt a kockázatot teljesen meg lehet szüntetni.
2013. dec. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Pedig meg lehet szüntetni a kockázatot, csak megfelelő kaució kell hozzá és megfelelő szerződés.
2013. dec. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!