Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mi van, ha nem jelentem be a...

Mi van, ha nem jelentem be a t. helyet albérlet során?

Figyelt kérdés

Tegyük fel más lakására költözöm határozatlan időre, de állandó lakcímem vidék. Megbeszélés alapján menne a lakbér ill. rezsi. Jár valamiféle jogi kötelezettséggel, ha melléköltözöm?

Ha tart.helynek megjelölöm a címet, akkor az jár költséggel a bejelentés díján kívül? Havi/éves/akármilyen más?



2013. dec. 30. 19:52
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
A bejelentésért nem kell fizetni pont úgy ahogy a lakcímváltozás miatti új lakcímkártyáért se. Ha tegyük fel tök véletlen a munkanélkülibe lenne dolgod akkor nem fognak a fenébe elküldeni ha ott a tartózkodási helyed stb stb
2013. dec. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
orvos, egyebek , mind a tartózkodási helyed alapján érhetőek el.
2013. dec. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Szóval ezen ágon még semmi 'profittermelő' törvényt nem talált ki a kormány. Köszönöm a válaszokat!
2013. dec. 30. 20:39
 4/21 A kérdező kommentje:

Elsőnek köszönöm a részletes választ, de nem az a szokás, hogy mindent ingyen adnak. Lejár a személyim, akkor pénzért hosszabbítom. Miért is? Ugyanúgy nézek ki még mindig. Hát nem elhagytam, nem tettem tönkre, azaz nem az én hibámból kell csináltatnom. Ez ugyanolyan.


Másrészről ha t.helynek megadom az albérletet, akkor bejelentett állandó lakcímem (lakhely) háziorvosához és t.helyem háziorvosához is gond nélkül mehetek? Ez kényelmes lesz. :)


Mentek a zöld kezek.

2013. dec. 31. 07:57
 5/21 anonim ***** válasza:

lakcímbejelentései szabályok megsértése miatt eljárhatnak ellened.


lakhelyen történő személyi irat ellenőrzés, 1000 számra történik évente.


az is lehet, hogy semmi se lesz, ha nem jelentkezel be

2013. dec. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Azért nem így van egészen. A taj kártyád alapján egy orvoshoz kell tartoznod . Az ember oda jelentkezik , ahol valóban lakik.
2013. dec. 31. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
30 éve nem látott orvos
2013. dec. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Akkor mi a f****nak van tartózkodási hely megjelölési lehetőség? Ez hülyeség, amit mondotok. :)

Vaaaagy akkor nem kötelező bejelentkezni, én telibeszarom.


Köszönöm a válaszokat, mennek a zöld kezek!

2014. jan. 1. 03:14
 9/21 anonim ***** válasza:
A lakóhely és a tartózkodási hely bejelentése nem lehetőség, hanem kötelesség. Ha elmulasztod, és elkapnak, az 30 ezer Ft-os bírságot eredményezhet. Persze általában nem kapnak el.
2014. jan. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
én nem jelentkeztem át sehonnan sehova.. szabad orvosválasztás van amúgy, csak mondom. oda mész orvoshoz, ahova akarsz.
2014. jan. 2. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!