Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérletben lakunk de a...

Albérletben lakunk de a tulajnak sikerült eladni a lakást. Nekünk nincs pénzünk elköltözni egy hónapunk van. Ilyenkor mi a teendő? Számíthatunk e segítségre

Figyelt kérdés
2014. jan. 5. 12:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Megis milyen segitsegre szamitasz? A csaladotokat nem ismerjuk, hogy melyikotok szulei/tesoja el arrafele es kihez tudnatok atmenetileg bekoltozni.
2014. jan. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Vegyetek ki másik albérletet. Nem értem a kérdést. A kauciót visszakapjátok, amikor elköltöztök, azt oda tudjátok adni az új tulajnak, és minden megy tovább ugyanígy, csak másik lakásban. Vagy mire nincs pénzetek?
2014. jan. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
45%
Törvény szerint három hónapotok van, nem egy.
2014. jan. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én sem értem a kérdést. Visszakapjátok a kauciót, és mehettek egy másik bérleménybe. Már most kezdjetek el keresgélni.
2014. jan. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nyilván tudtatok róla, hogy a tulaj árulja a lakást, nem most állított be azzal, hogy 1 hónapotok van költözni....


És igen,ahogy a többiek is írják, a kaucióból tudtok másikat bérelni.

2014. jan. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

És igen, 3 hónapról tudok én is. Érthető ha a tulajdonos próbálja ezt rövidíteni de törvényesen nincs rá módja! Az hogy eladja semmit nem jelent rád nézve. Az új tulaj tudja, hogy lakottan veszi meg és tudnia kell ez mivel jár!

3 hónap alatt pedig simán találsz másikat!!

2014. jan. 6. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hol van a törvényben ez a 3 hónap, mert én nem találom és engem is érintene.
2014. jan. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%

Lakástörvény:


[link]


26. § (5) "A bérbeadó a határozatlan időre szóló szerződést - ha a felek másképpen nem állapodtak meg - írásban, cserelakás és a 24. § (1) bekezdésének a)-d) pontjaiban meghatározott okok fennállása nélkül is felmondhatja a hónap utolsó napjára; a felmondási idő azonban nem lehet rövidebb három hónapnál."


A három hónapos minimum felmondási idő ún. kógens szabály, attól nem lehet eltérni.

2014. jan. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Köszi! Ehhez képest mindig 1 hónap volt a szerződésekben a felmondási idő. Nem is hallottam róla, hogy több lenne. Akkor is él, ha aláírtam a szerződést az 1 hónapos felmondási időről gondolom.
2014. jan. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Akkor is 3 ha a szerződés mást ír. Tudod ez ugyanaz mintha azt írja a szerződés, hogy fejbe lőhet a tulaj.... Az se működne érthető módon, hiába van szerződése rá. csak ott te is konkrétan érzed, hogy miért nem. ;-)
2014. jan. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!