Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egy rokonomnak szeretném a...

Egy rokonomnak szeretném a házamat "kiadni", ami nem kiadás lenne, mert a lakhatásért pénzt nem kérek tőle, de mivel falusi vályogházról van szó, az állapotfenntartás végett a téli hónapokban a fűtés ugyebár költségekkel jár. Mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés
A közüzemi számlák az én nevemen vannak, azokat ugyebár ő fizetné be, viszont, mivel itt ahol lakom, van néhány "jóakaróm", tartok tőle, bosszúból feljelentenének, hogy albérletben van a rokonom nálam, ezért szeretnénk szerződni, hogy állapotfenntartás miatt LAKJA az ingatlant és hogy hozzátartozóm.Mit írjunk bele a szerződésbe??
2013. dec. 5. 09:32
 1/6 A kérdező kommentje:
Kérem csak az írjon, aki tud ésszerű tippet adni, fikázásra nem vagyok kiváncsi, itt komoly dologról van szó, nem szórakozásból írtam ki a kérdést, köszönöm.
2013. dec. 5. 09:36
 2/6 anonim ***** válasza:
40%

Itt egy szerződésminta: [link]


Egyébként keress rá a szívességi lakáshasználati szerződés kifejezésre, érdemes kicsit olvasgatni, ha nem vagy képben a témában.

A legfontosabb, hogy ezzel a szerződéssel írassátok át az órákat a nevére. Ez azért jó, mert így lesz jogilag tiszta az ügy, hiszen neki kell befizetni. Igazából téged véd, mert ha netán nem fizet, hiába a tiéd a lakás, ha szerződés szerint ő lakja plusz az ő nevén vannak az órák, akkor az ő fizetését tiltják le, nem a tiéd. Akkor is, ha később kiköltözik és visszaíratjátok. Ez nagyon fontos!

2013. dec. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem, -mivel rokonról van szó- elég annyi a szerződésbe, hogy térítésmentesen lakhatja az ingatlant. Én még azt is kihagynám belőle, hogy: "állapotfenntartás végett".

Az meg, hogy ki fizeti a közüzemi csekket -lényegtelen ugyan, de ne szerepeljen a szerződésben.

2013. dec. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ügyvédi ellenjegyzés kell??Én úgy tudom, hogy mivel természetes személyekről van szó, elég 2 tanúval aláíratni.
2013. dec. 5. 10:09
 5/6 anonim válasza:

Én laktam így barát lakásában, olyan szerződésünk volt mint amit a a 2. linkelt.

Az órák nem voltak a nevünkre íratva, de mi megbíztunk ennyire egymásban, ezt ti tudjátok.

Az szerződést megnézettük ügyvéd ismerőssel, hogy jó lesz-e, de nem kellett rá ellenjegyzés csak 2 tanú.

2013. dec. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A mérőket akkor érdemes átíratni a rokon nevére, ha hosszútávon fog ott lakni. De mindenesetre egy meghatalmazás kéne a nevére, hogyha bármi van, tudjon intézkedni és ne neked kelljen 100 km-eket utazni, pl. egy hibásan kiállított számla miatt.
2013. dec. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!