Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A kilakoltatási moratórium-ból...

A kilakoltatási moratórium-ból származó veszteségeket ki téríti meg?

Figyelt kérdés

Azon gondolkodtam akinek nem fizet a bérlő és nem tudja kitenni a törvény miatt, a halmozott adósság meg behajthatatlan . Tehát az Állam felelős az őt ért veszteségért ! Annyi minden miatt perlik a kormány ilyen ügyben lehet itthon vagy külföldön , kinek mi a véleménye .

Mert neki járt : [link]



2014. jan. 26. 16:09
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Ez a bérbeadás kockázata, amit a remélt profitért a tulajdonos vállal. Hallottál már olyanról, hogy kockázat nélkül nincs nyereség? Ha megnyugtat, mire jogerős végzés lesz a kezedben a kilakoltatásról, addig esetleg több moratóriumon leszel túl. Nem az a pár hónap fog számítani, ha már évek óta pereskedsz.
2014. jan. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Igen a törvény az oka a kockázatnak ! A bankokat is konszolidálják :) Tehát jogállamban nem lehet kockázata egy szerződésnek, okiratnak !
2014. jan. 27. 10:38
 3/24 anonim ***** válasza:
Nem kell kiadni a lakást, és akkor nem lesz veszteség.
2014. jan. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Nyugaton rengeteg bérbeadó cég , személy van , de ott mint tisztes adófizetőket védi a jogaikat a törvény ! Tehát a magántulajdon szent :)
2014. jan. 27. 11:01
 5/24 anonim ***** válasza:
Barátom, próbálj meg egyszer nyugaton bérbeadni, megtanítanak kesztyűbe dudálni. Olyan jogaik vannak a bérlőknek, amik a legvadabb rémálmaidban sem jönnek elő.
2014. jan. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Az USA-ban laktam, dolgoztam ! Ott garanciát vállal rád a bankod , a biztosításaid tehát ha nincsen ilyened "bánkártyád" nem létezel Állampolgár ként :) A bank átvizsgálja alkalmas vagy e a bérlet kivételére ! Ott ha egy 36 darabos étkészletből eltörsz egyet nincsen vita mint Magyarországon az árát megfizetitek a 35 -darabot meg szépen becsomagolva hazahozhatod. Mondjuk én átlag polgárokra gondoltam , nem pénzbedobós vendégmunkásokra .
2014. jan. 27. 11:44
 7/24 anonim ***** válasza:
0%
Amilyen feltételekkel Magyarországon a tulajdonosok bérbeadják a lakásokat, ne is csodálkozzanak, hogy csupa csavargó bérlőt kapnak. Megérdemlik egymást.
2014. jan. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Mi akadályoz meg abban, hogy valakitől garanciát kérjél a bérlő teljesítésére? Kérjél jó sok kauciót, meg kezest! Ha olyan szép az ingatlanod, biztos lesz, aki majd megfizeti. Ha meg nem, azért nem más a hibás.
2014. jan. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Csak érdekelt a téma mert most egy ingatlan " rehabilitációs :) " cégnél dogozom . Csak nekem az a furcsa , hogy egy gyorshajtást milyen kőnyű szankcionálni , más életvitele meg veszélyt jelent egy szerződött üzletre !
2014. jan. 27. 12:22
 10/24 anonim ***** válasza:
Ha nincstelen a gyorshajtó, szerinted mit hajtanak be rajta? A gyorshajtás egyébként sem polgári jogi eset. Ne keverd már a szezont a fazonnal. A világ összes üzletében benne van a rizikó, hogy a végén nem fognak fizetni neked. Különösen a Balkánon. Vagy kezeled ezt a kockázatot, vagy nem üzletelsz, ennyi.
2014. jan. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!