Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ki adhatom albérletnek?

Ki adhatom albérletnek?

Figyelt kérdés
Van lehetőségem egyetem mellett venni egy 51 nm2-es 2 szobás, nagy konyhás lakást venni. Megtehetem, hogy az egyik szobában én lakom, a másikat meg ( kulccsal ) kiadom albérletbe? Vagy nem költözök oda és 2 embernek adom ki a 2 szobát? ( pl. egy szoba 20 000 Ft + a másik is másik embernek / az egész lakás 45 - 50 000 Ft egy embernek )

2014. jan. 26. 22:33
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Minden meg lehet csinálni, csak a szerződést kell megfelelően elkészíteni, hogy ne Téged zárjanak ki. Ekkora lakásért még talán többet is el lehet kérni, ha jó helyen van.
2014. jan. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:

Persze, hogy kiadhatod. Viszont ez adóköteles jövedelem, úgyhogy ha nem adsz számlát, akkor adócsalás lesz a fennforgás tényálladéka.


A tulajok szerintem durván 90%-a nem ad számlát. Alapesetben nehéz lebukni, főleg három dolog játszhat szerepet:

1, köcsög szomszédok

2, állandóan ordibáló, másokat zavaró bérlők

3, elszámolási vita miatti feljelentgetés


Ha megbüntetnek az fájni fog, de kicsi a lebukás esélye.

2014. jan. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
0%

en szerzodest nem irnek!

ha kikapsz olyant aki nem akar fizetni, se kimenni, ot vedi!

szerzodes nelkul 30 perce van takarodni.

2014. jan. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
23%

Nagyon alapos, körültekintő szerződést kell írni.

Nemfizetés esetén rövid határidővel a kipakoltatáshoz.


"szerzodes nelkul 30 perce van takarodni."


És hányas inget hordasz? 37-eset?

Azok a legkomolyabb figurák, akik ülnének 10 évet 25 ezer forintért is...

2014. jan. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
0%

idaig szoktam birni amiket irtal Agent K, lehet tobbet foglalkoztam ezzel mint te!

akivel szerzodes volt az lelepett, aki maradt nem akart fizetni, se kimenni, tulaj tett 1 probat a rendorsegnel, kijottek, kertek a tulaj papirjat, kerdtek a lakot van szerzodese.

mutatta azt amin o nem szerepelt, hivatalosan takarodnia kellett, ha hiszed ha nem!

es nm tom mit ingezel itt nekem? !

2014. jan. 27. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

"úgyhogy ha nem adsz számlát, akkor adócsalás lesz a fennforgás tényálladéka. "


Miért kéne számlát adnia?


Bevallani persze kéne, adóbevallásban. De számlát adni dehogy kell. Csak azért mert van egy üres lakásod amit kiadnál albérletbe nem kell számlaképesnek lenned. Be kell vallani adóbevallásban és befizetni az adót, oszt annyi. (Az persze igaz, hogy sokan ezt se teszik meg.)

2014. jan. 27. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 kiad-lak ***** válasza:

- nincs számlaadási kötelezettség, akkor sem ha egyesek rendszeresen emlegetik ezt.

- kell szerződés, nem is akármilyen.

- erőszakkal nem dobhatod ki a bérlődet, akkor sem ha nincs írásos szerződésed vele, rabosítás lesz a vége. nem tudsz színlelt "szívességi lakáshasználat" mögé bújni.

- ha elrontod a bérbeadást, akkor kiteszed magad annak, hogy csak egy lakáskiürítési per után tudod újra birtokba venni a kecót.


Akkor tudod kiadni, ha a neveden van már. Tulajdoni lap II. rész.

Az ár sok mindentől függ. Lakás minőség, bútorozottság, gépesítés, kilátás, tájolás, emeleti, földszinti, tetőtéri, szigetelt, nem szigetelt, fűtés, belső elosztás, szomszédok, közlekedés, stb. stb.

2014. jan. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
olyannak add ki akit már régebb óta ismersz. kolléga, csoporttárs. ő talán nem ejt át.
2014. jan. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

A Kérdező kérdése elég fura, már mi a jó fenéért ne adhatná ki... :(


Az adóbevallás elég fura dolog, mert a lakó már jövedelemadózott pénzéből fizet, miért kell az államnak újra lesápolni? Ja, tán a Felcsút-i repülőtér megépítésére kell...


Hasonló, hogy amikor valaki segít nekünk a lakásban valamit megjavítani, én fizetek érte neki, de én már leadózott pénzemből, mi köze még újra az államnak hozzá?


Ha ebből a pénzből csokit veszek s azt az én gyerekemnek adom oda, vagy a javító ember gyerekének, mi köze ehhez már bárkinek is??? :((

2014. jan. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Szeretem a törlő Zembert ! Szabad cenzúra :O)
2014. jan. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!