Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kirakhatom az albérlőket? Mit...

Kirakhatom az albérlőket? Mit javasoltok?

Figyelt kérdés
Van egy pesti kis lakásom, amikor megszületett a gyermekünk vettem egy vidéki családi házat. A pesti lakást eladni nem akarom, ezért kiadtam albérletbe. Fiatal pár vette ki, nagyon baráti havi összegért, mert ismerősöm fia, csaja. Határozatlanideig tartó bérleti szerződés van, 30 nap felmondási idővel. Amikor beköltöztek megengedtem, hogy a kauciót részletekben adják meg, nekik nem tetszett a konyha, ahogy volt, le járólapozták, cserébe elengedtem 1 hónapot, aztán ők soknak tartották a ráköltött pénzt, elengedtem még 1 hónapot. (14 nm én max. 30e ft-al számoltam, ők 90e ftot mondanak, számla nincs) Lakcimen nem jelentettem őket be hozzám, mert közelben lakik az anyja a fiúnak, oda be vannak jelentve, a számlákat és az albérleti díjat kp-ban rendezték nekem, minden az én nevemen van. Teltek múltak a hónapok, kiderült, hogy a gyereknek betegsége van, kezeltetni kell, Budapesten egyszerűbb, ezért meghirdettem a vidéki házat, hogy legyen pénzem a kezelésekre. Szóltam az albérlőknek december 5.-én, január közepét mondták a kiköltözésre, még rendes is akartam lenni velük, vissza adtam a kauciót, hogy nem fogják arra, hogy másik albérletbe nem tudnak belefektetni, és mondtam nekik, hogy ha január közepéig kimennek, elengedem a januári bért. A felmondási levélben január 31-et írtam. Január közepéíg nem mentek ki, és a január végét mondták a kiköltözés idejére. (közben a házat sikerült eladni, a parom és a gyerek a szüleinel, én a nagymamámnál vagyok azóta ideiglenesen) Tegnap volt jan. 31, hívtam őket, hogy mi a helyzet, mondta a fiú, hogy este 10 körül érnek haza meg hétvégén is minden nap. Este 7 körül megnéztúk a lakást egy haverommal, és otthon voltak, be is mentünk, lett egy kis veszekedés, hogy ők még nem találtak új albérletet (55 napja szóltam!), csak olyat ahonnan meg nem mentek ki. A vasárnapot hagytuk meg nekik, hogy a lakást kiürítsék, így vagy úgy de költözünk. A gyermek kezelése február elejétől kezdődik.

2014. febr. 1. 09:46
 1/10 A kérdező kommentje:
ha jogi útra terelem ezt az évekig elhúzódhat, nekünk annyi idő nincs, a gyerekem fontosabb mint két ismeretlen ember.
2014. febr. 1. 09:47
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Rakd ki őket, úgyis a közelben lakik a fiú anyja, menjenek ideiglenesen oda. Szerintem simán megoldható. A helyedben én beköltöznék, és kikergetném őket.
2014. febr. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
Egyéni szocproblémájuk, hogy nem találtak másik helyet. Felmondási idő megvolt, viszont látásra.
2014. febr. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
Pénzéhes csicskák, rakd csak ki őket, csak a kauciót nem akarják egybe odaadni másnak. Olyan hülye meg ne legyél hogy számla nélkül kifizetgetsz minden szart.
2014. febr. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
Kirakhatod már neked érvényes oda a lakcímed, mivel más ingatlan tulajdonod nincsen nem akadályozhatják a lakhatásod. Főleg ha nincsenek is bejelentkezve .
2014. febr. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
29%
Jogilag sajnos nem kötelezhetők a kiköltözésre a felmondástól számított 3 hónapon belül, mert annyi a minimum felmondási idő. Szerződésben ennél rövidebbet nem lehet kikötni, érvénytelen. Ezért törvényes megoldást eleve csak a 3 hónap leteltével kereshetsz, ha még mindig ott vannak. Hogy addig erőből mit érsz el, az rajtad múlik, de én nem tetézném a problémáimat azzal hogy még büntethetővé is teszem magam.
2014. febr. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 kiad-lak ***** válasza:
15%

Felmondás: rendes és rendkívüli pl. szerződésszegés estén.


Mindkét esetben tudnak maradni még évekig, ha van elég bőr a képükön.

Mivel MAGÁNOKIRATban szerződtél, így csak az ő jóindulatuktól függ mikor mennek.

Ha nem tetszik lehet egy lakáskiürítési pert indítani.


Ha közokiratban szerződsz, akkor nincs lakáskiürítési per.


Az erőszakot felejtsd el ha fontos a büntetlen előéleted.

Ha "birtokvédelmi joguk" ellenére kidobod őket, te leszel rabosítva. Megtörtént már másokkal.

2014. febr. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Napkiraly ***** válasza:
Ne dobd ki őket, költözz be melléjük
2014. febr. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Golden Gate válasza:
8-sal egyet értek, próbáljanak Veled/Veletek együtt élni...
2014. febr. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sajnos hasonlóban van egyik ismerősöm ! Valószínű az állatokra, az együtt lakás , jogállami együttélés a hatásos ! De ha valaki tud az élősködök kirakására jobbat kérem írja le . Tartsa őket el az állam ....
2014. febr. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!