Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Megteheti ezt? Lakunk egy...

Megteheti ezt? Lakunk egy albérletben a párommal és a lányommal. Hétvégén elaludt a gázcirkó, és utána sem fűtött jól, ezért péntekre kihívtunk egy gázszerelőt, hogy nézze meg. Csütörtök este beriasztott a szénmonoxid érzékelő.

Figyelt kérdés
Kérdésem:feljelenthetem-e?ha igen hol? Le is kapcsoltuk a fűtést, és a vízcirkót is. Kijött a szerelő, és konkrétan közölte, hogy életveszélyes mind a kettő. Ma fel is hívtam a főbérlőt aki közölte ő most mit csináljon, sőt meggyanusított, hogy én tettem tönkre. Szétégett lamellák, nem szigetelt kémény, szétreped az egész test. El is zártak mindent.
2014. febr. 8. 01:58
 1/10 anonim válasza:
72%

Feljelentheted a birtokvédelemnél,ha van szerződés köztetek.Ha nincs akkor nincs amit tegyél.

Ha van szerződés amiben ő adja nektek a lakhatást akkor biztositania kell h lakható legyen,ami nyilván most már nem az...gonadatlanságból való veszélyeztetettség,,,de mindennek semmi értelm,őt megbüntetik,de neked kell mihamarabb meleg lakásba menekülj.

2014. febr. 8. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha nem tesz semmit, akkor keress egy másik albérletet. Tudom nem könnyű, de az egészségetek fontosabb.

A szétégést, a nem szigetelt kéményt, a szétrepedt testet te hogy tudod tönkretenni? fenyegesd meg, hogy ha akármilyen baja lesz a lányodnak (( nem tudom hány éves) vagy a család bármely tagjának fel fogod jelenteni. Akár kiskorú veszélyeztetésért. Másold le a papírt amit kaptál a szerelőtől, tedd el. Ez egy későbbi bizonyításhoz még jól jöhet.

2014. febr. 8. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nyilván annyi is a díja a bérleménynek.
2014. febr. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ami elromolhat az el is romlik, albérlőknél mindig !! Egyébként hol jelentenéd fel ? Mikor a te szakembered szervize, üzembehejezése után jelentkezett a probléma ? Tehát látta szakember ! :)
2014. febr. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
# 2 Nekem a bérlőm részegen mindig szerelte a gázkészülékeimet , és bizony el lehet Qurálni , egy Vaillant gépet is , "vissza" üzemelése nem zsebpénz főleg az albérlőnek . A beteg mindig úgy felnyomta a lángot még a kémény is izzott , a thermót kikötötte, a szonda érzékelőt meg kilazította minek az. De ez a forró víz mikor kattog a vezeték ,a radiátor ! :(( Nekem olcsóbb volt kirakni hosszútávon , forralja a vizet tanyán üstbe !
2014. febr. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%

A bérbeadó kötelessége a lakhatás feltételeit biztosítani. (Feltéve persze, hogy írott szerződésetek volt az albérletről.) Neked a fűtést szerelni, szereltetni csak megállapodás, megbeszélés alapján szabad.

Ha nem tettél bármi olyat, ami alapján elmarasztalható vagy, akkor fenyegetheted a tulajdonost a birtokvédelmi eljárással, de ez nem egy nagyon gyors dolog, 30 nap a határidő, és ez még hosszabbítható is. Azaz fenyegetésnek megteszi, de valós eljárásnak nem igazi. Meg kell állapodnotok valahogyan.


Itt van leírás az eljárásról:

[link]

2014. febr. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés: Tudott a tulajdonos arról, hogy baj van a kazánnal és szerelőt hívtok hozzá? Volt beleszólása, hogy kit hívjatok? Ha nem, akkor tényleg simán a nyakatokba varrhatja kb, ez van.

Lehet perelgetni, de szerintem 50-50, hogy ki kerül ki ebből "győztesen", csak fölösleges pénz és idő.

2014. febr. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Most komolyan úgy gondolják itt egyes emberek,hogy szándékosan veszélyeztetem a családom életét????? Én csupán arra voltam kiváncsi hogy milyen szankciók vonatkoznak a főbérlőre....hiszen 4 hónapja lakunk itt....nem az ő dolga lett volna ellenőriztetni a gázcirkót?Nem ő veszélyeztet bárkit aki ide költözik.A gázos szerint kb 10 éve nem volt ellenőriztetve.
2014. febr. 8. 21:22
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ilyet senki nem mondott. Mindenki azt mondta, hogy a tulajdonos kötelessége megszereltetni és ellenőriztetni, tehát nem saját kútfőre kellett volna szerelőt hívni, hanem a tulaj beleegyezésével/tudtával, hogy akár szabadon eldönthesse kit hív ki.

A tulajdonosnak kötelessége biztosítani, hogy a lakás lakható (fűthető) legyen, de mostmár se te nem tudod igazolni a szavad, ha csak nem olyan komoly problémák vannak, amiről lerí, hogy "nem el lett rontva", sem a tulaj. Én nem mennék bele jogi útba, csak macera, inkább elköltöznék.

2014. febr. 9. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A jogi utat választanám, drágább egy használt cirkónál , rengeteg papírt véleményt gyűjthetek és van szabadidőm , nem unatkozom 2-3 évig :DDD
2014. febr. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!