Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Gázcirkó folyton elengedi a...

Gyagyaliba kérdése:

Gázcirkó folyton elengedi a nyomást, mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

Van egy régi FÉG kazánunk, ami alatt van egy tágulási tartály, 12 l-es. Ennek az alján van egy cső, amit ki lehet nyitni, erre szoktuk rákötni a slagot, és feltölteni a rendszert 1-1,5-2 bar-ra. Ezt mindig hideg állapotban szoktuk megtenni, tehát amikor jó ideje nem fűtött a rendszer. Na most erre kb 2-3 naponta szükség van, mert a nyomás már a 2. naptól kezdve csak 0-0,2 között van. A radiátorok nem lukasak, azt már megnézettük, és jól is melegszenek, kivéve a konyhában egyet, de az állítólag sosem volt jó, és nem is igazán hiányzik, elég meleg szokott ott lenni.

Nem tudjuk mi lehet a baj, szakembert nem akarunk hívni, mert egy van nálunk (falu), ő meg magyarázat nélkül feltöltené, majd elmenne.. Szeretnénk rájönni, hogy lehet ezt úgy beállítani, hogy ne kelljen töltögetni. Olvastam, hogy talán magát a tágulási tartályt kellene újratölteni, levegőtleníteni..

Szóval segítséget kérek, teljesen laikus vagyok, úgy magyarázzatok nekem... :)

Nézegettem egyébként fórumokat, de egyszerűen nem találok erre választ!


Előre is köszönöm!!!!!



2014. jan. 21. 11:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Valahol elcsöpög a víz a rendszerből, ki kell deríteni hol! Nyoma mindenképpen kell, hogy legyen.
2014. jan. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nem értek hozzá,csak találgatok én is...

Nem lehet,hogy a tágulási tartály lufis(gumibelsős) és az kilyukadt?

2014. jan. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ha sehol sem csöpög el a víz,akkor az van amit a 2 írt.

Ez az után töltögetés addig fog menni,amig a lufi meg nem telik .Amikor ez megtelik,már nincs hova tágulni a víznek,ahogy melegszik a víz,gyorsan emelkedik a nyomás ,majd a kazán biztonsági szelepe nyít is ki .A tágulási tartály kell kicsrélni,és a dolog meg is oldódott.

2014. jan. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Oké, és a tartály esetleges gumis problémáját hogy derítsem ki? Abban csak gumit is lehet cserélni?
2014. jan. 21. 13:08
 5/13 anonim ***** válasza:

Pedig előbb~utóbb szerelő kell...jön az igazi tél!


Én a helyedben pontosan megnézném a kazán típusát,és például megkérdezném ettől az embertől,hogy mi a véleménye,tanácsa... (úgy gugliztam ki)

[link]

2014. jan. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ezek nem javíthatók,kell venni egy külső tágulási tartályt.

A lufi gyárilag 1 bár nyomáson van .A szerelők azért ezt le szokták ellenőrizni,erre az értékre beállitani .Az előírt nyomást aztán a vízfeltöltéssel állitod be .

2014. jan. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem tudod másként kideriteni a hibát,mint ahogy írtam .

Igy volt ez nálunk is ,csere lett a vége .3 voltam .

2014. jan. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarsz szerelőt hívni, akkor hót egyszerű....leengeded a vizet, leszereled a tágulási tartályt. Vidd el egy benzinkútra vagy ha van otthon kompresszorod az is jó, fel kell fújni 1 bar-os nyomásra. Elszívsz egy cigit, ha nem dohányzol várj 5 percet és ha nem szökik el a nyomás akkor csak lapos volt, ez előfordul. Ha leereszt akkor újat kell venni.
2014. jan. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem lehet javítani? Ezt sem tudtam!

Ez esetben vagy csere egy gyárira,vagy nézz körül az Apródon,vagy a Jófogáson...nagyon sok külömböző méretű,és formájú tágulásit(újakat is) árulnak.

2014. jan. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

1. keresd meg a tartályon a szelepsapkát. Úgy néz ki, mint egy autóé, olyan is a felépítése.

2. Vedd le a műanyag kupakot róla.

3. A körmöddel vagy valami vékony tárggyal piszkáld-nyomd be azt a kis tűjét.

4. Ha víz jön belőle, lyukas a tartály membránja, csak a csere segít.

5. Ha semmi nem jön belőle, akkor leeresztett. Amennyire lehet kizárod, a maradék vizet leereszted, a legjobb, ha le is veszed, nyomásmérős autópumpával felfújod kb 1 barra. Visszateszed, amit elzártál kinyitod, majd feltöltöd a rendszert 1-1,5 barra.

6. ha levegő jött belőle, ellenőrzöd a nyomást az 5. pont szerint.

2014. jan. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!