Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szeretnék venni egy lakást,...

Szeretnék venni egy lakást, amit kiadnék. Egy szobásra vagy másfél szobásra nagyobb a kereslet? Melyiket érdemesebb megvenni és utána albérletbe adni?

Figyelt kérdés
Örököltem egy kis pénzt, amit ilyen célra szeretnék elkölteni, de majd később én laknék a lakásban.
2014. febr. 8. 14:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én abban is gondolkodnék hogy kiknek akarom kiadni. Dolgozó fiataloknak, párnak, gyerekes párnak, diákoknak, akár középkorúaknak? Fontos az elhelyezkedése/felszereltsége.

Szerintem nincs sok különbség köztük az albérleti díjban, de vételárban lehet. Ki kell kalkulálnod, melyik éri meg. És ha te akarsz benne lakni később, akkor te melyiket szeretnéd? Én a nagyobbat választanám mindenképp.

2014. febr. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
44%

Én nem az albérlőkre gondolnék amikor lakást vásárolnék. Végül is, én magam el fogom tudni dönteni, ki az akit beengedek a lakásomban. Inkább ezt a kérdést tenném fel magamnak:

Ha majd én akarok ott élni, nekem milyen igényeim lesznek 1 szobás elég lesz? Ha mondjuk lesz egy gyerekem is? Vagy legyen másfél szobás? Ahol a nagyobbik szoba lehet nappali a kisebbik hálószoba???

Én a másfél szobásra szavaznék..

2014. febr. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Függ attól is merre laksz. Én egy kisvárosban élek, itt valósággal vadásznak a kedvező rezsivel rendelkező pici (1-1,5 szobás) lakásokra.

Bérleti díjban nincs sok különbség felénk mondjuk egy 1 és egy 2 szobás lakás ára között, ellenben rezsiben igen, ezért keresik sokan inkább a kisebbet. Fiatalok, egyedül állók.

Ahogy már mondták, érdemes eldönteni, hogy kinek szeretnéd kiadni, illetve hogy a későbbiekben te hol tudnád elképzelni az életedet! Csak indulásnak szeretnéd ezt a lakást, vagy akár ott is szeretnél családot alapítani!? Ez alapján döntenék arról, hogy mekkora legyen.

Fiatalként én azt mondanám a 1,5 szobás jobb választás. Mi 1 szobás albérletben lakunk, de nagyon bánom, hogy nem másfelest kerestünk anno. Így van az embernek egy pici hálószobája és mellé egy nappalija is. Megteheti, hogy vendégeket hív, ami egy egyszobásnál nem feltétlenül kivitelezhető kényelmesen, ellenben a kettő között rezsiben olyan túl nagy különbség még nincs.

Továbbá az sem mindegy az az egyszobás lakás mekkora, mert ha összesen 20 négyzetméter (garzon), akkor már nem kényelmes, csak átmenetileg, ilyenbe nem fektetnék be, csak is akkor ha én nem akarnék beköltözni soha. Budapesten, valami jó helyen ekkorába is érdemes, mert ez is elkel, ha szép, jó állapotú.

2014. febr. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Másfél szobás, nagyon fontos kiadás szempontjából, különnyíló szobás legyen, s lehetőleg a belvárosban (V., VI., VII., kerület)
2014. febr. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Csak olyat amit ha kell gyorsan el is tud adni . Minél belvárosibb , korszerűsített , első emeletig, külön nyíló, WC fürdő külön , tömegközlekedési pont közel , jó parkolás. Meg mindenki máshol szeret lakni én a polgármesteri hivatal mellett lakom , 5 percre van szinte minden ami számít ! Több helyen küzdök a bérlőkkel , szerintem elég savanyú kenyér ! Van egy panel kétszobásom kiadva ott vannak a legtartósabb bérlőim . Az egyszobásban vagy egyedül nem bírja , vagy fiatalok összevesznek és szétmennek , meg valamiét itt próbálkoznak a gyorsan költöznék típus akiket pont menekülnek valahonnan . Családi ház teljesen más csoport de nem jobb az sem , sőt .. Ha csak bevételt akarsz kicsi kockázattal nekem a számolásom szerint ha minden ingatlanom értékét lebontom 1 millióra , hogy ez menyit hoz , nekem egy pesti garázs hoz arányában a legtöbbet , legkevesebb időráfordítással és ha akarom két héten belül tudom értékesíteni.
2014. febr. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!