Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mire figyeljek oda, ha albérle...

Mire figyeljek oda, ha albérletbe akarok menni?

Figyelt kérdés

Hogy tudnak átverni?


Milyen hivatalos papírokat kérhetek tulajdonostól, hogy megbizonyosodjak, hogy nem ver át?


Minden érdekel, mert most épp esedékes


Köszi a válaszokat!



2014. febr. 11. 16:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Vízóra, gázóra, villanyóra, állásának leírása, bejelentése.
2014. febr. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
17%
Mire figyelj oda ? Legyen pénzed fizetni !
2014. febr. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Második kommentelőnek: Nyilván azért tettem fel értelmesen a kérdést, mert értelmes válaszokat várok.


Szerintem egyértelműen kiderül a kérdésből, hogy arra vagyok kíváncsi, hogy egy tisztességesen fizető albérlőt hogy tudnak átverni.


Ment a mínusz.

2014. febr. 11. 17:58
 4/13 anonim ***** válasza:
41%

Hogy tudnak átverni: ha ügynökséghez mész, és előre kérnek 7000 Ft-ot, az mind átverés. Ügynöknek soha ne fizess.


Ha valaki tulajdonosnak adja ki magát, és lelép a pénzeddel. Kérjél tulajdoni lapot (saját magad is kikérheted a Földhivatalban).


Inkorrekt vagy törvényellenes szerződéses feltételek: fix időre ne köss szerződést, nem fogsz tudni eljönni, ha gáz van. Amelyik bérbeadó fix egy évet akar aláíratni, annak a lakásával van valami bibi.


Felmondási idő a te részedről 15 nap, a tulaj részéről 3 hónap (törvény szerint nem lehet kevesebb, hiába erőlködik a tulaj, jó, ha ő is előre tudja).


Közműveket legjobb, ha rád íratjátok. Ha a tulaj nevén marad, ragaszkodj a számlák bemutatásához. Bemondásra ne fizess, átverhet. A közös költségből a felújítási alapot, hiteltörlesztést nem te fizeted. Bármikor felemelheti a közgyűlés, akár brutálisan is, akkor megszívtad.


Legyen megállapodás arról, hogy a javítást, karbantartást, festést ki fizeti.


Derítsd ki, hogy az ürge bérbeadni vagy csicskáztatni akar. Ne szóljon bele az életedbe, ne járkáljon be a lakásba (cserélj zárat!). Vendégséget nem tilthatja meg, lakcímbejelentést nem tilthatja meg. Legjobb, ha közjegyző vagy két tanú előtt kötöd a szerződést, azzal máris mehetsz lakcímet bejelenteni, nem kell a tulaj aláírása.


Kauciót max. 2 hónapot fizess, miután megvan az írásos szerződés. Szóban nincs szerződés. Nincs garancia arra, hogy a végén visszakapod a kauciót, ezért inkább lakd le a végén. Pattogni fog a tulaj, de nem fog tudni semmit csinálni.

2014. febr. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%
# 4 Ha ezt mind felsorolja , nem fog egyhamar lakáshoz jutni :) Ha JEGYZŐnél szerződik , és szerződést szeg az a 3 hónap nem is három hónap !! " A felmondási időt is belevesszük a bérleti szerződésbe, ami a jelenleg érvényes jogszabályok szerint nem lehet rövidebb 3 hónapnál ám szerződésszegés esetén természetesen nem szükséges megvárni a három hónapot. Amennyiben a lakbér marad el, úgy 8 napos határidőt kell adni a bérlőnek, ám ha ez alatt sem teljesül a kifizetés, akkor újabb 8 napon belül fel lehet mondani a szerződést a következő hónap végére. Más a helyzet, ha a bérlő viselkedésével van gond: bár - kivéve ha nagyon súlyos a "vád" - ekkor is kell adnunk egy 8 napos határidőt, az adott hónap utolsó napján már ki lehet tenni a szűrét.
2014. febr. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 kiad-lak ***** válasza:
100%

Leginkább a 4essel értek egyet.


- a 7000 Ft-os átverés tényleg felejtős

-Legfontosabb a tulaj azonosítása tulajdoni lap alapján.

Pl. szülő, rokon, ismerős nem írhatja alá a szerződést csak a tényleges tulaj.

- leginkább 1 év fixet szeretik a tulajok. Gazdaságosság az oka. Ha többször lelép a bérlő, akkor egy év nem 12 havi bevételt hoz, hanem pl. 9-et.

- Óra átírás nem igazán megoldás. Fontos, minden hónapban tételes elszámolás számlák alapján. Átalány fizetés tilos, havi leolvasás van. ( A gázművek pl. már kezességet kér a tulajtól az átíráshoz. Vállalnál bárkiért kezességet? Úgy hogy nem is te kapod a számlát?)

-Javítást, karbantartást, esetleg fejlesztést önállóan ne végezz. Olyan esetben ha lakhatást gátló körülmény lépne fel, jogod van intézkedni, de azonnal értesítsd a tulajt is. Ilyen pl. szétdurran egy csap, kilyukad a bojler, ami nem várhat. Eredetinek megfelelőre cserélni, számlát kérni ...

- közjegyzői szerződés mindkét felet védi. Közokirat.

Míg bármi egyéb megállapodás csak magánokirat.

-valóban sokan nem adják vissza a kauciót. Akik rászorultság miatt adtak bérbe, azok a kauciódat el is tapsolták rögtön és jellemzően gondot okoz ennyi kp-t elővenni.

2014. febr. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%

" Amelyik bérbeadó fix egy évet akar aláíratni, annak a lakásával van valami bibi."


Nem, ez hülyeség. Annyi van csak, hogy nem akar átjáróházat. Két bérlő között új bérlő keresés, takarítás esetleg festés is. Ezektől meg szeretné kímélni magát. Rengeteg ember keres egy évnél hosszabb ideig lakást, miért kéne olyannak kiadni aki csak pár hónapra tervez?

2014. febr. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
73%

#7: nem az a gond, hogy rövid időre keresne lakást, hanem hogy saját lehetőségeit korlátozza be az, aki egy fix idejű szerződést aláír.


Lehet, hogy a tulajdonostól menekültek korábban a bérlők, azért akarja magát bebiztosítani. Aki szuper lakást ad ki szuper feltételekkel, annál ott marad a bérlő akkor is, ha nincs hozzáláncolva.


Vigyázat, a fix időre kötött szerződés akkor is megszűnik a kikötött időtartam lejártával, ha a bérlő igazából még maradna. Kell neked az évenkénti újratárgyalás?


Éppenhogy a határozatlan időre kötött szerződés az, ami a hosszú távú bérléshez megfelel. A bérlőnek semmi előnye nem származik a fix időre kötött szerződésből, ezért azt kerülni kell.

2014. febr. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

A már leírtakon felül szerintem fontos a szimpátia kérdés is. Olyantól ne vegyél ki lakást, aki első ránézésre számodra abszolút nem szimpatikus, nem tűnik megbízhatónak.

Ha pedig már a szerződés aláírásánál tartotok, akkor írjátok fel az óraállásokat mindenképpen, abban pedig állapodjatok meg, hogy csak is számla alapján vagy hajlandó fizetni. Ha hozzámennek a számlák scannelje be és küldje el, vagy vigye el, amikor megy a pénzért, ha hozzátok jönnek a számlák, akkor fizessétek be és gyűjtsétek össze a bizonylatokat. Egy kis ésszerűséggel viszonylag könnyen kiküszöbölhető lenne a fizetés-nem fizetés kérdés.


Az órákra mindenképpen kérdezz rá, mutassák is meg őket. Én nem szívesen laknék olyan lakásban, aminek közös órái vannak más lakásokkal, mert az már jó vita alap.

2014. febr. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok hasznos információt, ez már kiindulásnak jó.
2014. febr. 12. 14:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!