Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Macskákkal költöznénk, de...

Macskákkal költöznénk, de lehetetlennek tűnik. Hogyan lehet valakit rábeszélni hogy kiadja nekünk a lakást?

Figyelt kérdés
Egyszerűen senki nem akar macskákat engedni a lakásba, hiába mondom hogy tiszták, nem tépnek semmit, stb.
2014. febr. 14. 14:25
 1/9 anonim ***** válasza:
22%

Keress olyan helyet ahol tulaj nem él abban a városban ahol kiveszitek a lakást és nem jár ellenőrizni. Aztán szépen odaviszitek a cicókat. Én sem értem egyébként, mert nem olyanok mint a kutyák. Mert nem lesz tőlük koszos a fal, nem rágja el az asztal lábát, nem lesz tőle kutyaszag. :D


Max. akkor van gond, ha szétkarmolja a bútort (amit lehet hogy nem is a tulaj ad...), vagy büdös a cica pisi. De ezek egyik sem megoldhatatlan probléma...

2014. febr. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

"hiába mondom hogy tiszták, nem tépnek semmit, stb."


Mert mindenki ezt mondja, hogy a macskái tiszták, nem tépnek semmit, stb. Szerinted melyik albérletes mondaná azt a tulajnak, hogy a macskái büdösek, összevissza szarnak-hugyoznak, és tépik a falat? Még egy cigányputrit se adnának ki neki.

De hiába mondja, mert 10 albis közül 9-nek a macskája macskaszagú, jelölget, összekeni zsírral a padlót, tépkedi a bútorokat, szőnyeget, satöbbi. Így aztán úgy vannak vele, hogy inkább nem reszkíroznak, hiszen albérletre többszörös túljelentkezés van, van kik közül válogatniuk. Holnap majd megy egy állat nélküli, akkor meg minek adja ki egy macskásnak az albérletét, főleg hogy több macskája is van?


Egy macska ilyen hátrányokkal jár, ha nincs saját lakásod. Ezt el kell fogadni, nem amiatt hőbörögni, hogy nem akarnak albérletet kiadni a macskáidnak.

2014. febr. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%
Kutyának-macskának nem a lakásban, hanem az udvarban van a helye.
2014. febr. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%

mert a macska öntörvényű, és az egy dolog, hogy amíg otthon vagy, addig tudod fegyelmezni, hogy ne gyalázza le a lakást, de ha egyszer arra mész haza hogy valami kárt csinál, akkor mit mondasz a tulajnak?


nekem is van macskám, tudom milyen kis furfangos dögök :) amikor otthon vagyok, akkor nagyon okos, szép kis kulturált cica, megengedem neki hogy a szőnyegen élezze a karmát, mert az az én tulajdonom, és már amúgyis 100 éves darab. ha mondjuk a konyhapulton sétálna a szemem láttára, akkor tudja hogy nagy elpitsázást kapna, nem is meri megtenni. ellenben volt már olyan, hogy megláttam a kis lábnyomát rajta mikor hazaértem.

ugye érted mire gondolok?

vagy arra is volt már példa, hogy felújítás miatt nagy zajt csaptak a lépcsőházban. a macska annyira megriadt, hogy nekiment a dohányzóasztalnak, és ledőlt a váza.


szeretem az állatokat, de az albérletbe kiadott lakásomba akkor sem engednék be egy aranyhalnál többet.

2014. febr. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Meggyőzni elég nehéz lesz bárkit is, egyszerűbb addig keresgélni míg nem találsz olyat aki alapból meg is tűri.
2014. febr. 14. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Vagy vedd meg a macskák helyét is, mondd hogy havi plusz ötezerért hozol macskákat is. Hány macskád van?
2014. febr. 14. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
De ha benne van a szerződésben, hogy a károkat kifizetem akkor nem értem mi a gond. Ismerem a macskáimat, nyugis macskák, sose tépnek semmit a saját macskabútorukon kívül. Így vannak nevelve. Gyerekeket persze vihet bárki. Pedig azok sokkal rosszabbak, több kárt tesznek mindenben.
2014. febr. 15. 14:51
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyszerű: Gondold el van egy kiadandó lakásod: Ha szerződésben benne is van, hogy megtérítik a kárt, akkor is, a megsérült / tönkrement tárgyak cseréje nem csak pénzbe hanem időbe és energiába is kerül. Melyiket választanád? Az olyan bérlőt akinek nincs háziállata és ennek esélye sincs hogy megtörténjen, vagy akinek van, és esetleg gond esetén, meg pótolni / javítani a tárgyakat, még ha a költséget állják is.
2014. febr. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sok helyre gyereket sem lehet vinni! Nekünk szerencsénk volt, mert szobakutyával és gyerekkel találtunk (elsőre) albit!
2014. febr. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!