Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A Szomszédunk folyamatosan...

A Szomszédunk folyamatosan elénk rakja a szemetét a folyosóra! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

negyedik emeleten lakunk. Én a Párommal a lépcsővel szembeni lakásba, jobbra, és balra is van 1-1 lakás. A szomszédokkal nagyon ritkán futunk össze, néha vissza se képesek köszönni. A jobb oldali szomszédba ahogy elnézem egy egész család lakik, amivel még nem is lenne baj.

Van egy olyan érzésem, hogy ők nem bérlik a lakást, hanem talán megvették, mert úgy érzik, a folyosó is az övék!

Ami már szinte megszokott, hogy a felmosó vizet kirakják a folyosóra. először az ajtajuk közelébe, de most már jó pár méterre az ajtajuktól ( Már közelebb van a mi ajtónkhoz, mint hozzájuk) Először is a víz napokig ott büdösödik, és nem túl szép látvány, hogy a szutykos, sáros vödör ki van oda rakva. A cípőiket rend szerint a folyosón hagyják, egyszer 12 pár cipő volt kirakva, össze vissza szét rugdosva ( mert ha még próbálnák rendezetten egymás mellé tenni, nem lenne bajom..)

Ami még jobban zavar, és most már egyre jobban , és jobba, hogy kb minden nap, de legalább minden másnap egy nagy teli tömött szemetes zsák kint van az ajtajuk mellett. Gondolom nem akarják ők szagolni, ezért kirakják, amíg le nem mennek, levinni ( nincs ilyen szemét "ledobó" , se lift. le kéne gyalogolni a szeméttel )

Úgy voltam vele, az ő ajtójuk mellett van, nem érdekel.

De amihez már nagy pofa kell, hogy legutóbb a lépcső fordulóba kitették, azaz a mi ajtónkkal szemben. kinyitom az ajtót és más büdös, rothadó szemetébe lépek?

Nagyon mérges voltam akkor, megfogtam és vissza raktam ő eléjük.

Már nagyon elegem van ebből. Hogy akárhányszor hívunk vendéget hozzánk, lehet az bárki amíg bejönnek az ajtón, más büdös cipőjét,felmosó vizét,és szemetét kell szagolni.

Nekem 21 évesen fogadni merek, hogy több eszem van ,mint ennek az embernek, aki nem tud egy közösségbe élni! Vagy mit vár? Mikor megyek le, leviszem az ő szemetét is? Megígértem a páromnak, ha mégegyszer ide rakja elénk, akkor be fogok csöngetni, hogy megkérdezzem, hogy mi ez?

Szerintetek ez normális?



#albérlet.szomszéd.
2014. febr. 14. 18:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ragasztd oda pillanatragasztóval a szemetüket az ajtajuk elé.
2014. febr. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, lehetséges hogy azt kéne!
2014. febr. 14. 19:06
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem ne ragaszd oda, mert az akkor ott is marad. :D

Egyébként nálunk pl. kifejezetten ez a szokás. Nálunk egy folyosón több lakás van jobbra-balra, nálunk mindenki kiteszi a szemetet az ajtó elé, amikor összegyűlt és leviszi, amint lent jár. Bár teszem hozzá nálunk kis lakások vannak, a földszinten öregebbek laknak, az emeleteken inkább pedig nagyon fiatalok. Mi jövünk megyünk állandóan, tehát max egy éjszaka a leghosszabb idő, amennyit a szemét a folyosón áll, de sokszor ennyit sem.

Van aki a forró olajat is ajtón kívül hűti a metlakin, ezt már sokkal inkább megkérdőjelezném, hiszen ez amellett, hogy engem baromira nem zavar, azért baleset veszélyes és laknak a folyosón kutyák, kisgyerekek is.

Ez szerintem megszoksz, vagy megszöksz téma sajnos. Lehet neki szólni, de az ilyen az, aki általában nem ért a szép szóból. Pl. a felmosóvíz kinthagyása merő igénytelenség, miből tartana száradás után kiborítani?

Én sorba raknám a cipőiket. :D Ha nem értenek a szép szóból, akkor megnegyedelném őket, egyiket másikat eldugnám helyenként. :D Lejjebb vinném egy-két szinttel, vagy beledobnám a vödörbe... Hát ha nem lehet elférni tőlük, akkor nem lehet. :)

2014. febr. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nálunk is sok idős lakik lentebb, és volt már hoyg egy 80 éves néni indult el szemetét levinni a szakadó hóba, persze hogy elvettem tőle, és levittem.! Ez természetes.

És ezért is zavar! Egy 80 éves nénike, aki beteg, képes lemenni a szeméttel, ( nem is a földszinten lakik ő ) De egy családapa, vagy egy család anya, aki elvileg mintát mutat a gyerekének, kidobja a folyosóra, hogy majd a másik hülye szagolja? olyan is volt, hogy az ajtónk mellé ki volt téve egy nagy cserepes virág. Azt hittem direkt tették ki, hogy szép legyen a folyosó, nem is zavart, viszont mikor kicsit közelebb mentem, akkor láttam, hogy a virág szét van rohadva, és a falnak van támasztva, mert egyébként el dől.Van egy olyan érzésem, hogy ez is az ő kedvességük volt...

2014. febr. 14. 19:33
 5/10 anonim ***** válasza:
78%

Nem tudom mennyire vagy belevaló srác, én biztos hogy megcsináltam volna már, hogy szándékosan berúgok, a haverokkal, aztán hazafelé menet felrúgom a büdösvizes vödröt, lehetőleg úgy hogy a legtöbb cipőjük telefolyjon vele, aztán még a szemeteszsákot is felrúgom hogy szétszakadjon és tiszta szemét legyen a folyosó. Részegen ordtoznék meg káromkodnék egy sort jó hangosan, majd lemennék a gondnokhoz, és addig verném az ajtaját, míg fel nem kel (már ha a házban lakik ő is). Bejelenteném, hogy disznóól van a folyosón, úszik az egész a szennyvíztől meg a szeméttől, az ajtómat sem tudom megközelíteni, ráadásul még a ruhám, cipőm is elázott miattuk. Addig verném a tamtamot, míg fel nem jön megnézni. Ezután valószínűleg soha többé nem raknak ki semmit az ajtójuk elé.


Ha nem akarsz efféle affért megkockáztatni, akkor egyszerűen vidd el a felmosóvödröt meg a cipőket és dobd ki valahol a kukába mindet. Talán ettől is észbe kapnak.

2014. febr. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
32%

5. te ugyanolyan primitív vagy, mint a kérdező szomszédja.

Egyszer-kétszer visszavinném az ajtó elé a vödröt, szemetet. Ha nem érti meg, akkor kedvesen(!) megkérném, hogy ne tegye amit tesz, mert engem ez zavar és a folyosó nem tároló. Ha a szép szó nem használ, akkor jön a veszekedés.

Nem lehet a cipőiket eldobálni, tönkretenni, stb, mert akkor tulajdont rongálsz.

Remélem, könnyen szót értesz velük!

2014. febr. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%

Értem. Tehát ha én az autód hátsó kereke alá teszem a cipőmet éjjel, és Te reggel a munkába menet mikor indulsz, keresztülmégy rajta, akkor én is tarthatlak majd primitívnek, amiért megrongáltad a tulajdonomat?


Az, hogy az én ajtóm elé hordja a szemetét meg a szarjait, az számomra felkérés a táncra. Én pedig nem szoktam kéretni magam...

2014. febr. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%
Ki kell dobni a felmosót és a cipőket a kukába. Hamar leszokik a folyosó birtoklásáról.
2014. febr. 15. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Csak lazán üsd le ! Legközelebb legalább előre köszön :)
2014. febr. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Liza001 válasza:
Nálunk a szemetét, és a gyerekének a pelenkáit rakja a szomszéd az ajtóm mellé, többszöri figyelmeztetés ellenére kértem rakja a saját ajtója mellé és nem az enyémhez... Én elég gyerekes és primitív megoldást választottam, kiszórtam a pelenkákat az ajtója elé.. (gondolhatjátok, hogy mekkora botrány volt, a szomszéd ezért felpofozott, volt egy kis kedves szóvitánk is) Nem bántottam meg (persze akkor nagyon szégyeltem magam ezért amit tettem)
2014. szept. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!