Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kinek milyen tapasztalatai...

Kinek milyen tapasztalatai vannak panelban lakással kapcsolatban?

Figyelt kérdés
albérletet keresünk, de sajnos a bérleti díjak tégla építésű lakásoknál magasak...a panelban pedig a rezsi sok, azt hallottam.

2014. febr. 18. 14:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%
mert panelba több áramot használsz mint családiházba?
2014. febr. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%

Hát egyszerű ! Nyugodtan megkérdezheted a bérbeadót mennyi ami nem változik ! Vannak a fix költségek általában : bérleti díj, biztosítás, közös költség, nett , TV. ! Meg a mérhetők, amik havonta változhatnak

: villany , gáz, víz+csatorna , talán a fűtés ha nem mérhető átalány , aminek az életviteled szab csak határt !

2014. febr. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
A fűtés szokott panelban drágább lenni. Én 35m2-es másfél szobás panelban lakom, áram: 5ezer(de a párom otthon van a babával egész nap),közös költség 5ezer pedig liftes,víz-gáz-csatorna-szemét az is havi 5-6 ezer mert 2 havonta van, a fűtés meg télen 10-18 ezer, nyáron 4-5 ezer. De a rezsicsökkentés miatt a 18ezer az már csak egy sarkvidéki hónapban van, idén ugye nem volt hideg... De én egész életem panelban életem le, szeretem. Értelemszerűen nagyobb panel méretet szorozz fel.70m2-esben a közös költség duplázódik, meg a fűtés is, a többi használat függő.
2014. febr. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
Ja számit a fekvésétől is !!! Ha az épület közepén van körbefűti a közösség , , meg ha szigetelt, műanyag ablak szuper ! Nem írtad a környéket ? Egy fővárosi tégla nagyon belvárosiban nem ritka a 11 - 17 ezer forintnyi közös költség ! Egyértelmű hogy kifele a periférián minden olcsóbb . Egy belvárosi "lakóparkban" hatalmas a rezsi és lehet az egész monolit BETON csak leszigetelték meg felcicomázták , de a szomszéd Wc-jét ugyanúgy hallod :)
2014. febr. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%

Kérd el a tulajtól a legutóbbi fűtés-számlát: akkor látod, hogy az előző hónapban mennyi m3-t számláztak. Nézd meg, hogy a radiátorokon van-e külön-külön mérő-óra, mert ez esetben majd a ténylegesen elhasznált mennyiségre fogják a számla-összegét korrigálni = tudsz vele spórolni.


Kérd el a közös költség számlát is, ha abban van olyan tétel, ami arra szolgál, hogy az épület későbbi nagy-felújítására havi részlet befizetés, vagy törlesztés egy korábban megtörtént nyílászáró-csere stb. stb. azt semmiképpen se vállald fel, mert az nem a napi lakáshasználattal kapcsolatos költség, hanem tulajdonhoz kötődő, csak a közös költség-számlában szokták beszedni a tulajdonosoktól.

Másrészt akkor azt is látod, hogy lift, szemétszállítás, stb. stb. mennyit kell gyakorlatilag fizetned.

2014. febr. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nálunk (panel) elég magas a közös költség és a fűtés is, főleg, hogy nem szabályozható, plusz oldalsó lakás és ha nagyon hideg van, akkor még hősugárzózni is kell télen, de a rezsi nagyon változó lehet kerületenként is, Szerintem kérj számlákat mindkét helyen az előző hónapokról, csak így tudod eldönteni, hogy melyikkel jönnél ki jobban.
2014. febr. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Panelban a fűtés lehet több, illetve ha nem szabályozható, kerüld! Az összes lakó pazarol az ilyen házakban. Ha szigetelt a ház és külön mért a fűtés, valamint nem saroklakás, akkor nem lesz vészes. Számlát mindenképpen kérjél többet is, bemondásra (á, nem szokott sok lenni a fűtésszámla és hasonló kamu dumák) ne higgy el semmit.


Jól mondja az egyik előző, felújítási alapot, hiteltörlesztést és hasonlókat panelban ne fizess, mert ezek a tulajdonosok döntésétől függnek, egyik napról a másikra brutálisan megemelhetik, te meg rég nem laksz már ott, mire az előnyét élvezhetnéd. A felújítás a tulajdonos költsége.

2014. febr. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
# 5 :)) Miért a műanyag ablakot ki használja , kinek teszi komfortosabbá az életét hosszú távon ??? Esetleg ki teszi tönkre , vagy kiégeti cigarettával ! De lehet lakni foltozott fólia ablakúban is ott OCSÓÓÓBB ! Sokan oda valók :D
2014. febr. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
32%
Ha panel, ott egyedi kályhák vannak. Csak a házgyári lakásokban van központi fűtés, ami drága.
2014. febr. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9# XDD Te hunnan jüttél romániéból ?? ""Ha panel, ott egyedi kályhák vannak "" Hát Magyarországon már se kémény nincsen a panelben :DD Se kályha , se sparhelt :)))))
2014. febr. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!