Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Milyen lehetosegek vannak?

Milyen lehetosegek vannak?

Figyelt kérdés
Ha sajat lakasod alberletbe adod es az alberlovel gondok vannak,hogy tudod oket kirakni a hazbol/lakasbol.milyen szerzodes szukseges?esetleg kart okoztak,milyen lehetoseg van a kaucion kivul h behajtsd rajtuk? Es ugyanez a kozuzemi tartozasra?

2014. febr. 22. 12:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

- 2 havi kaució: kár esetén ebből meg tudd fizetni egy részét

- hivatalos szerződés, magyarán adózol az ingatlan után: kirakathatod a lakókat, ha az ingatlant nem rendeltetésszerűen használják vagy károsítják (hatóságokhoz kell fordulni)

- számlák az aktuális lakó nevére: a tartozás az ő nevére megy, ha esetlegesen felhalmozna valamit, nem a tiédre (nyugodtan szerződésbe lehet, sőt kell is foglalni, hogy a szerződés lejárta után köteles vagy visszaíratni azokat, így a lakónak is van jogi eszköze a te esetleges visszaélésed ellen)

2014. febr. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

az első jókat írt.

emberi oldalról azt tudom tanácsolni, h jól nézd meg kinek adod ki a lakást. lehetőleg max 2 embernek, gyerek, kutya, macska ne legyen, mert sok kárt tud tenni.

kaució minimum 2 hónap, amint elkezd sumákolni a bérlő, onnantól érdemes kezdeményezni a szerződés felbontását. határozatlan idejűt érdemes kötni, így jogilag sem támadható ha azt mondod neki hogy elsejétől lehet szedni a sátorfát.

a számlák a te címedre menjenek, amikor a lakbért mész beszedni, akkor mutasd meg neki a csekkeket, adja oda rá a pénzt, te pedig mész vele a postára.


eddig nem volt komolyabb gondom azon kívül hogy alaposan ki kellett ganézni a kecót a bérlők után. fizettek rendesen, komolyabb kárt nem csináltak. persze nem is adtam ki minden jöttmentnek a lakást.

2014. febr. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Igen en is 2 honap kauciora gondoltam, igazabol egy jott-ment ki se tudja fizetni!Persze h nem adnam ki az elsonek.

Viszont sztem jobb ha a neven van a szamlak, vagy valakinek van ellenvetese?hallottam remtorteneteket h nem lehet kitenni oket stb...ha van normalis szerzodes akkor igen, igaz ez?

2014. febr. 22. 13:29
 4/11 anonim ***** válasza:

Nagyon nem jó, ha a te neveden vannak a számlák, akkora tartozást halmozhatnak fel, hogy a végén kikapcsolnák, az összeget meg rajtad fogják behajtani, és neked kell visszakapcsoltatni is.


Németországban, ahol élek teljesen alapvető, hogy a számla a lakó nevén van, hiszen ő a fogyasztó. Más szerződés nem is létezik.

2014. febr. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
Soha nem íratnám a bérlőre a fogyasztókat , ha tartozást halmoz fel nincsen rendezve nem írják csak úgy vissza a nevedre , addig ki sem tudod adni a lakást. Meg ha rendes jövedelme nincsen behajthatatlan , szolgáltatók meg átírják de kezességet vállalsz , a mai világban jól meg kell gondolni kiért vállalsz biztosítékot az ingatlanod a tét. Nekem is fura sok bérlő alig tud kéthavi kauciót adni de szerződést akar , A jegyző el is viszi a hasznot a közokirattal , és még nem is adóztál ! Ha zsebszerződést irtok magánokirat benne van a pakliban a hosszadalmas per , na és akkor a gázt , villanyt sem tudod kiköttetni ha nem fizetik akkor sem !
2014. febr. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

szoval mit az utolso valaszolo mond es van benne racio h maganszerzodest kell kotni a szamlak a neveden mert utana azzal is jol meg tudnak ...es meg kell valogatni kinek adod ki...pl:kulfodoni nem igy megy,sokkal jobb kint mint otthon.

mennyit visz el a kozjegyzo?megeri vagy jobb ha magadnak csinalod?ja es hatarozatlan idore...kossz az infokat sokat segitettek

2014. febr. 22. 15:00
 7/11 anonim ***** válasza:
Csak a jegyző tudja közokiratba foglalni a szerződésed ! Úgy hogy a karhatalom pereskedés nélkül is kiteszi a delikvenst. A magán okirattal meg pereskedsz évekig főleg ha a bérlőidnek nincsen jövedelmük, segélyből élnek sok gyerek miatt nem is lehet vonni tőlük , tehát családi pótlékból éldegélnek. .
2014. febr. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mi szerződéssel adjuk ki, bútorozatlanul, két havi kaucióval. Nagy kárt nem tudnak benne tenni a bérlők, maximum széttörik a szanitereket a fürdőben, de azért az már elég extrém. Mi nem íratjuk át a közműveket. Sosem értem, miért hagyják egyesek, hogy csillagászati közüzemi tartozás gyűljön fel. Ha a bérlő nem fizet, akkor kiteszem, és a tartozását visszafogom a kaucióból. Nem kell megvárni a hatszámjegyű tartozást.
2014. febr. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Na itt egy jó kaland az mérők átírásáról : [link]


szerintem a tulaj régen megbánta .

2014. febr. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

bizony, nem kell megvárni míg hatalmas tartozás gyűlik fel. a számlán mindig részletezve van, h van-e korábbról maradt tartozás, vagy nullás az egyenleged.


sosem iratnék más nevére mérőórát, mert ha lelép szó nélkül, akkor nagy macera a visszaíratás.


olyan színvonalon kell berendezni a lakást, hogy ha kárt is tesz, akkor se legyen olyan mértékű hogy a kaució ne fedezze.

érdemes kötni lakásbiztosítást is, mert ha pl. eláztatják az alsó szomszédot, akkor a benne lévő felelősségbiztosítás téríti a szomszédban keletkezett károkat.

2014. febr. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!