Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Számoljunk együtt, mert...

Számoljunk együtt, mert teljesen belekavarodtam. Mennyit kell kérnem az albérlőtől?

Figyelt kérdés

Tavaly januárban kötöttünk szerződést hó közepén, kulcsot adtunk ők meg egy havi lakbért és egy havi kauciót kifizettek, de szolgáltatói okokból csak jan. 23-án tudtak beköltözni. Így januárban csak 1 hetet laktak ott. Ezt az egy hetet fizették ki rezsivel február végén és a februári lakbért (amit előre kellett volna) azt csak márciusban. Így minden tolódott egy hónapot. A márciusit áprilisban fizették, a májusit júniusban, rezsit is meg albérlet pénzt is. Most viszont március végén elköltöznének.

A kauciót lelakhatják, azt beszéltük meg. Tehát akkor a márciusi ottlakást nem kell kifizetniük áprilisban. Viszont a februári rezsit, a februári lakbért és a májusi rezsit igen. Akkor most mmenyit kérjek tőlük? Hogy is van ez? Lakbér 35.000Ft, rezsi 23.000Ft. Összekavarodtam, mert hónap közepén szokás fizetni és nem hó elején van a váltás. Így a kezdeti egy hét januárt és az aztán eltelt még 2 hét februárt jobb lett volna ha egyben kifizetik február közepén. De nem így volt. Március közepén fizettek egy teljes hónapot rezsivel. Már azt sem tudom jól számolok e vagy sem.



2014. febr. 24. 13:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha tavaly januárra csak egy hetet akarsz fizettetni velük, akkor, megnézed hogy össz. mennyit laknak ott.

14 hónap + 1 hét ha március végén kiköltöznek.

Vagyis (35.000+23.000) X 14,25

Megnézed mennyit adtak oda eddig (ezt már nem tudom követni, de gondolom neked van valami átvételi elismervényed, vagy feljegyzésed) beleszámítva a kauciót is, ha valóban úgy gondolod hogy lelakhatják.

Ami hiányzik, azt elkéred tőlük, olyan ütemezésben, ahogy neked jó vagy ahogy hajlandók fizetni.

2014. febr. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Egy szabadúszó könyvelő leírja bontásban neked cirka 3- 5 ezerért :D
2014. febr. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!