Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kiderítettem hogy az újonnan...

Kiderítettem hogy az újonnan beköltözött lakótársam lopja a netet, ami az én nevemen van, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Valamelyik hülye lakótársam mondhatta el neki a jelszót. Annyira zavar hogy ott sürög forog mellettem és egy szóval nem mondja hogy a netemet használja, vagy hogy esetleg fizetni szeretne ő is, mint a többiek.
2014. febr. 25. 19:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Jelszóváltoztatás?
2014. febr. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
kérdezd meg tőle, honnan tudja a jelszót.
2014. febr. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Első: jelszóváltoztatáson én is gondolkodtam, de akkor senki nem fogja tudni használni a netet, újra meg kell kérdezniük tőlem hogy mi a jelszó, és miért ne mondaná el újra a tettes?
2014. febr. 25. 19:50
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Lehet többet elérnél ha neki panaszkodnál és nem itt....

Mond neki,hogy tudod,hogy azt használja és akkor ő is szálljon be a költségekbe.Ha ezt nem teszi akkor jelszót kell változtatni.Majd elbeszélgetni a lakótársakkal,hogy jó lenne ha nem reklámoznák a jelszót

2014. febr. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
#3 - mert megkérsz mindenkit, hogy a lakótársnak ne adják ki, mert ő nem járul hozzá a közöshöz?
2014. febr. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Néma gyereknek anyja se érti a szavát.


Csinálj új jelszót... és kiírod a lakótársaknak, hogy jelentkezzen aki kéri a netet, és annyi felé osztódik a net ára, ahányan jelentkeznek. Miért bonyolítasz túl egy rém egyszerű dolgot? :)

2014. febr. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Ez az utolsó tanács elég ésszerűnek tünik. Tudjátok az a baj hogy nem szeretem a vitákat, lebuktatni sem akarok senkit mert ő is szarul érzi magát tudom, de elviselni is nehéz ha meglopnak.
2014. febr. 25. 19:55
 8/19 anonim ***** válasza:
Végül is igazad van teljesen. Én is konfliktuskerülő vagyok. Örülök, hogy tetszett a tanácsom :)
2014. febr. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb router-en lehet MAC cím alapú szűrést csinálni. Csak azok a gépek csatlakozhatnak, melyeknek a MAC címe regisztrálva van a routeren. Bár elég fura, hogy lakótársak egy ilyen kaliberű ügyet ne tudjanak megbeszélni.
2014. febr. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Kérd meg, hogy szálljon bele ő is a költségekbe. Lehet, hogy azt hiszi, hogy ezt is tartalmazza az albérlet költsége, így nem külön költség. Nem értem mi a konfliktus ezen.


Ha pedig ezek után se hajlandó beszállni, akkor állíts be a routeren egy MAC cím szűrést. Így csak azoknak a lakótársaknak az eszközei tudnak felcsatlakozni a routerre, akik fizetnek, így hiába tudja meg a jelszót. Persze a router ne a gyári jelszóval legyen levédve.

2014. febr. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!