Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kiderítettem hogy az újonnan...

Kiderítettem hogy az újonnan beköltözött lakótársam lopja a netet, ami az én nevemen van, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Valamelyik hülye lakótársam mondhatta el neki a jelszót. Annyira zavar hogy ott sürög forog mellettem és egy szóval nem mondja hogy a netemet használja, vagy hogy esetleg fizetni szeretne ő is, mint a többiek.
2014. febr. 25. 19:33
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
83%

Meg ne legyen a routeren QSS gomb :DD

Itt jól leírják : [link]


Bosszúból már csökkentettem volna a többiek lehetőségeit :D

2014. febr. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
utolsó...az a baj hogy már nem tudok bejelentkezni a routerben, mert már nagyon sok idő eltelt az utolsó bejeltkezés óta és elfelejtettem a jelszót meg a felhasználónevet. Arra is gyanakszom hogy visszaállitotta gyári beállitásokra, és ő változtatta meg hogy csak ő tudjon bejelentkezni. Ezenkívül berakott egy modemet abba szobába amelyikben van az enyém. Nem tudom miben spekulál.
2014. febr. 25. 21:08
 13/19 anonim ***** válasza:

Egy fogpiszkáló !

Ha reseteled a routered, elfelejt mindent.

Ilyenkor újra be kell állítani a netteléréshez szükséges név, jelszó párost. Ha a szolgáltatótól kapottat CSAK TE ismered , ha bele gebed sem tudja beállítani, esetleg ha a masinát piszkálja másnak sem lesz nett ! De a jelszó fontos a routeren amit csak te ismersz ha ,,, reseteli kegyesen mondhatod csinálja vissza aki így ért hozzá !!

2014. febr. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Nem hinném hogy resetelte a modemet, mert az internet csatlakozáshoz szükséges jelszó változatlan maradt. Azt pedig én hoztam létre, és nem ugyanaz amit a szolgáltató adott.
2014. febr. 26. 12:46
 15/19 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem a szituációt, mert ha nem tudsz bejelentkezni a saját routeredbe, akkor honnan tudod, hogy valaki "lopja" a netet. Nem férsz hozzá a csatlakoztatott eszközök listájához sem, miből gondolod, hogy valaki plusszabn felcsatlakozik? És nem a saját eszközén keresztül lóg a neten?
2014. febr. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Csinálj MAC szűrést. Mi a gondod, tényleg nem értem ezek után...
2014. febr. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Mondjuk szerintem ilyennél simán meg kellene mondani hogy a net közös pénzből megy, és szálljon be ő is.
2014. febr. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Ez nagyon egyszeru, csak nem latod :)


1) megmondod hogy mostmar mivel 4-en hasznaljatok a netet, nem 3-man, ezert ujra fel kell osztani amit fizettek, es igy mindenki kevesebbet fizet ezutan havonta 2000 ft helyett csak 1500-at. Nem fognak tudni erre nemet mondani, ha megis egy valakinek nem tetszik, a tobbseg gyoz


2) lemondod az internet elofizetest, ez persze csak akkor lehet ha mar letelt az 1 eves husegido:)

2014. márc. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Ha nem nagyon ért a gépekhez, routeren állítsd be a MAC cím szűrést :) Akkor csak azok az eszközök csatlakozhatnak, amelyikeknek a MAC címét engedélyezted a routeren. Nem túl bonyolult kijátszani, de ha nem ért hozzá túlzottan, akkor nem jön rá hogyan kell :)
2014. márc. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!