Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Titokban macska az albérletbe?...

Titokban macska az albérletbe? Lehet következménye?

Figyelt kérdés
Párommal albérletet kerestünk, találtunk is egy szépet. Ő keresgélt a neten, mondtam hogy természetesen olyat ahova vihető kisállat. Megnéztük a lakást, minden oké, szép, jó áron, kifizettük a kauciót. Este párom mondja, hogy van egy kis bökkenő mert nem vihetjük a cicákat. Akinek van háziállata, tegye a szívére a kezét, mintha a gyerekeim lennének, el se tudnám képzelni, hogy nélkülük éljek.(amúgy nem a negatív főbérlői tapasztalatos minden összeszró macskák akiknek mindenhol ott a szőrük, szobatiszták, ivartalanítottak, csak a kaparófán élesítik a karmaikat én meg tisztaságmániás vagyok tehát nálam tisztaság van). Visszatérve, döbbenten nézek rá, hogy hogy nem???? Hát ő mondta a főbérlőnek, hogy két cicával költöznénk, mondta, hogy kisállat nem jöhet,erre párom mondja neki hogy az nem volt feltüntetve a hirdetésben. Szóval azt találta ki, hogy ha a szerződésbe nem írjuk bele nem lesz baj, meg úgyis utalunk neki, tehát nem derülne ki. Teljesen bekattant. Vélemények?

2014. febr. 26. 16:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%
Hacsak nem fix időre kötitek a szerződést, a tulajdonos bármikor felmondhatja azt, 3 hónapos felmondási idővel. Nyilván fel is fog mondani, ha kiderül a stikli. Ha nem lesz gond, hogy új lakást kell keresni, akkor vigyétek a macskát. Más baj nem lehet belőle.
2014. febr. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
Inkább keressetek olyan albérletet, ahová vihetitek a cicát.
2014. febr. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%
Nem lenne korrekt, ha nem tartanátok be azt, amiben megegyeztetek, még akkor sem, ha nem lesz benne a szerződésben.
2014. febr. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%

Én sem engednék be macskát a lakásomba. Akármilyen tiszta, azért hullik a szőre, az alomnak van szaga,

A tulajdonosnak joga van ellenőrizni a lakást, ha otthon vagytok. Ha rájön, hogy az engedélye nélkül tartotok macskát, akkor jogosan mond fel nektek azonnali hatállyal.

2014. febr. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
37%
Az egyik rémálmom :( Macska ,, Macskák ! Meg kicsit félek a magát hirdető tisztaság mániás bérlőtől :DD
2014. febr. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
53%
mi tartottunk titokban macskát, úgy, hogy minden hónapban jött a főbérlő a pénzért. ilyenkor a spájzba eldugtunk mindent, ami macskára utalna, macskaszag nem volt, mert tisztán tartottuk mindig, a cicát pedig beadtuk a szomszédnéninek, akivel nagyon jóban voltunk:) nem buktunk le:)
2014. febr. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
62%
Nem kerek. A hirdetés egy hirdetés, ha nem írta bele nem írta bele, de ha szóban elmondta, ti pedig nem álltatok el a dologtól, akkor az részetekről ráutaló magatartás. Nem vagyok jogász, nyugodtan javítson ki egy hozzá értő, de a szerződés nem csak írásbeli lehet, ráutaló magatartásból is következhetnek dolgok. Én tulajként mindenesetre átverve érezném magam.
2014. febr. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
8%
Hiába mondta el szóban: ha nincs benne a szerződésben, hogy nem lehet macskát vinni, akkor a tulajnak nem lesz lehetősége rendkívüli felmondásra. Arra ugyanis csak a törvényben meghatározott esetekben van lehetősége. Marad tehát a rendes felmondás a részéről, ami minimum 3 hónapos felmondási időt ír elő neki. Ha meg fix időre kötötte a szerződést, akkor így járt, nincs rendes felmondás. Ezzel együtt nem tisztességes dolog az akár szóban, akár írásban önként vállalt feltételeket szándékosan felrúgni.
2014. febr. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"Akinek van háziállata, tegye a szívére a kezét, mintha a gyerekeim lennének"


Én azért kauciófizetés előtt letisztáztam volna a dolgot akár gyerekkel, akár állattal költözök!


Keressetek olyan albérletet, ahova vihető cica is.

2014. febr. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
35%
Ti meg lehet kézrátétel nélkül is, a tulaj szívének kedves , dalos kis madárkái lesztek :) Repülj páva !!
2014. febr. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!