Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Egyedül meg tudnék élni...

Egyedül meg tudnék élni albérletben ennyiből?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok, jelenleg sajnos munkanélküli, így a kérdésem egyelőre elméleti. Az ország keleti részében élek, kisvárosban, nagyon kevés a munkalehetőség. A szakmámban nem igazán tudok elhelyezkedni, vagy ha van is nyitott állás, akkor elhajtanak azzal, hogy nő ezt nem tudja csinálni - pék-cukrász vagyok, és sok női péket, illetve betanított péket ismerek, és simán bírják, sőt, én magam is nagyon jól bírtam a gyakorlaton annak idején, így nem értem ezt a felfogást, de tenni sajnos nem tudok ellene. Cukrászt szintén nem nagyon keresnek a környéken, vagy ha igen, csak feketén, de olyanban én nem bízok, na meg bejelentett munkahely nélkül ki az a h ü ly e, aki kiadná a lakását bárkinek is...?

Jelenleg anyámékkal (anyámmal meg az élettársával) élek, sajnos a helyzet úgy hozta, hogy egy egyszobás lakásban vagyunk hárman. Ez egyértelműen senkinek sem jó. Persze anyám nem rakna ki soha, de én ezt így nem sokáig bírom.

Itt a környéken 20-30 ezer forint körül vannak a legolcsóbb albérletek, plusz rezsi. Ha sikerülne munkát találnom végre, és csak a legkevesebbel számolok(!), 70-75 ezer forint körül lenne a nettó fizetésem.

Ha szűkölködve is, de meg tudnék élni egyedül így?

Egy egyszobás önkormányzati lakás bérleti díja kb. 25000 Ft közös költséggel együtt, a rezsit nem igazán tudom.

Ha a 75000-ből leveszem a 25000-et, akkor marad 50000 a rezsire + kajára, egyebekre.

Engem az sem hátráltatna, ha zsíroskenyéren kellene élnem, de mindenképpen el szeretnék költözni és a magam ura lenni.

Meg tudnék itt élni ennyiből egyedül?


2014. márc. 22. 12:14
 1/7 anonim válasza:
100%
Ez csak rajtad all:-) de szerintem igen.
2014. márc. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

jó időben biztosan meg tudnál élni, pláne ha pékként tudnál elhelyezkedni, ezt azt biztos áron alul tudsz beszerezni.


de télen, mikor fűteni, minimum egy 20-at számolj, akkor már 25000 az albérlet, 20000 a fűtés, még a villany, a víz, és a közös költség, semmi pénzed nem maradna.

2014. márc. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50 ezer a rezsire még elég, de enni a maradékből aligha fogsz tudni normális.
2014. márc. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A fűtésen tudnék a legjobban spórolni, nem vagyok egy fázós típus, ha meg mégis - hát felöltözök. Ha két pulcsiba, akkor kettőbe. :)

Itt nálunk jelenleg az egy szobás lakás fűtése 16000 volt, mikor már anyámék sopánkodtak, hogy ez rengeteg, és én is pólóban mászkáltam télen.

Ha kell, akkor csak azt a helyiséget fűtöm, ahol alszok: ha egy szoba-konyha-fürdőszobás kis lakást nézek, akkor a szoba fűtése elég is. A konyhában elég az a hő, ami főzéskor keletkezik (bár az is gázt használ, de nem olyan sokat, mint egy konvektor), a fürdőszobát meg évek óta nem fűtöttük, még családi házban sem - kiengedek egy adag forró vizet, hagyom kicsit hűlni, és az egy pici fürdőt pont jól felmelegít, mire kell :)

A legjobb természetesen az lenne, ha pékként tudnék dolgozni, az azért egy picivel jobban is fizet, mint egy random gyártósori operátor például... Csak sajnos itt nálunk 4 pékség van, ebből egybe nem jelentenek be egyáltalán, a másikba csak 4-6 órára, és benn kell lenni 13-14-et, emellé csak annyit fizet, ami a részmunkaidőre jár, a többit elvileg zsebbe adná, gyakorlatilag hónapokig kell könyörögni érte. A másik két helyre meg soha nincs felvétel, kb. kihalással váltják egymást a pékek, akkor is rögtön benyom valaki egy ismerőst.

Sajnos nekem egyáltalán nincsenek ilyen ismerőseim.


Sokan jönnek azzal, hogy költözzek el, menjek el a Dunántúlra, Pestre, külföldre.

Ezzel csak annyi a bibi, hogy mindenekelőtt az első hónapban ott is meg kell élni valamiből, ráadásul lakni se árt valahol. Nekem meg sokszor arra nincs pénzem, hogy a szomszéd nagyvárosba átbuszozzak, ha van valami lehetőség... És sajnos anyámékra sem számíthatok, szörnyű anyagi helyzetben vannak ők is, többek között ezért is szeretnék lelépni, hogy ne az ő nyakukon legyek.

2014. márc. 22. 12:53
 5/7 anonim ***** válasza:
70- Ezerből nem jössz ki tegyél le róla. Hozzád hasonló embereknek szoktam ajánlani az olyan melóhelyet amely biztosít munkásszállót. Gyári betanított munkák vannak és egyik másik szállást is biztosít. PL Az én munkahelyem is ilyen. Vannak ismerőseim akik ugyan ilyen helyzetben voltak mint te se lakás se állás. Aki akar rendbe tudja tenni magát egy kicsit anyagilag egy fél év egy év alatt és lehet menni albérletbe.
2014. márc. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

először keress egy biztos állást, és utána ha látod mennyit kapsz kézbe, akkor elkezdheted a matekozást.

ha vannak hasonló helyzetben lévő barátnőid, akkor összefoghatsz az egyikkel, és közösen bérelhettek egy kis lakást. kicsit kolesz-fílingje lesz, de jobb mint az ősökkel.


ne ugorj fejest a semmibe, legyen némi tartalékod előtte, mert jöhet váratlan kiadás (gyógyszer, fogorvos, elromlott telefon, lyukas cipő), és ha akkor nem lesz hova nyúlnod, az nagyon gáz.

2014. márc. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Lehet nem a legjobb megoldás,de próbálj lakótársat találni.21éves koromban laktam családnál,fősulisakkal és más dolgozó fiatallal is.Szerintem nem volt rossz,feléből-harmadából kijössz,mintha egyedül bérelsz valamit.

Sőt egyszer egy nyugdíjas néninél is laktam,nagyon aranyos volt és nem volt különösebb problémám vele.

Kicsit alkalmazkodni kell,de ilyen fiatalon még nem olyan rigolyás az ember:)el lehet viselni másokat,néha egész jó kis társaságok jöttek össze.Sok sikert!

2014. ápr. 14. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!