Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérletben festhetek a...

Albérletben festhetek a falra, vagy semmit nem változtathatok? (Soha nem éltem még albérletben, nem értek hozzá. )

Figyelt kérdés

Mondjuk ha megígérem, hogy ha kiköltözöm, visszafestem a falat VAGY olyan szép lesz, hogy csak emelné az árát.

Szabad ilyet?

A másik meg hogy szögeket/csavarokat mennyire fúrhatok a falba? Engedély kell hozzá, vagy még azzal se?



2014. márc. 21. 20:35
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
Az ingatlan értékét, műszaki állapotát nem rontó és visszafordítható változtatásokat elvégezhetsz.
2014. márc. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
az én lakásomban, csak engedéllyel festhetnek, furhatnak, szögelhetnek a falba. mindenképp meg kell kérdezni a tulajt!!
2014. márc. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor igyekszem olyan helyre menni, ahol jófej a tulaj :D
2014. márc. 21. 20:53
 4/7 anonim ***** válasza:

nálam most a barátnöm lakik, ö konkrétan a tapétát is le akarja szedni és extrém szineket akar adni a falaknak..tölem ö azt csinál, amit akar, de elötte mindig kérdezzen meg. :D

mi is albérletben vagyunk (külföldön) itt egy szöget nem verhetünk a falba...semmihez se nyulhatunk.

2014. márc. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
81%
Tulajtól függ. Minden változtatást illik megbeszélni, mert utólag a kaució is múlhat rajta.
2014. márc. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
74%

Megállapodás kérdése. Habár szerintem nem normális lakhatás az, ahol a lakó egy képet nem tehet fel a falra. Randa mintás tapétájú lakásba nem szabad menni. A legjobb a festhető fűrészporos tapéta vagy a glettelt fal, mert azon javíthatók a lyukak.


A falfestésről, felújításról szerződéskötés előtt meg kell állapodni. Rövid idejű bérléskor az a normális, ha a lakó nem nyúl a falakhoz. Ha hosszú távra tervez, akkor fessen ki neki tetsző színnel, de ha az nagyon extrém, akkor kiköltözés előtt fessen ki megint fehérrel.

2014. márc. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. :)

Még nincs meg, hogy hova megyek, és a meddig is elég kérdéses, szóval még meglátom... :D

2014. márc. 22. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!