Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit tegyek ezzel az albérlette...

Mit tegyek ezzel az albérlettel kapcsolatos problémában?

Figyelt kérdés
A probléma: ingatlaniroda útján találkoztunk, 30 000 forintot előlegben (nem foglalóban) átadtam, papíron (nem a szabályos formában, de aláírással) rögzítettünk. Két nap múlva esedékes beköltözésnél kellett az első havi összeget befizetni,és kicsit gyorsította ezt a dolgot, de én hülye, bár nehezen, de odaadtam, ezt is aláírással. Aztán nehezen találkoztunk még aznap, kiderült, hogy 90 ezres tartozását kellett kifizetnie az áramszolgáltató felé,ráadásul az anyja odakerült hozzá, mert lebetegedett. Én már ekkor nagyon pipa voltam, de korrekten megbeszéltük, hogy ekkor és ekkor tudja visszaadni a pénzt, mert csak most állt munkába. Szóval: nincs pénze, ráadásul az anyja is a nyakára maradt, de már állítólag jól van és elmegy majd onnan. Közben többször értekeztünk telefonon, nem fenyegettem semmivel, igyekeztem higgadt maradni, mondta, hogy újra meghirdeti az albérletet és fizetést is kap, így vissza tudja majd adni a pénzt. Már több mint egy hónapja húzódik az ügy, én már abba is belemennék, hogy valahogy lelakjam nála, de legutóbb többszöri hívásomra és sms-ememre sem reagált. Mit tanácsoltok? Van még esélye annak, hogy valahogy viszontlássam a pénzem, vagy esetleg odaköltözek az összegnek megfelelő időre, vagy ezt elfelejthetem? Köszönöm a válaszokat!

2014. ápr. 10. 05:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Felejtsd el, átvert egy pszichopata. A meséjéből semmi nem igaz. Tehetsz ugyan a rendőrségen feljelentést az ingatlan irodával együtt, de sok jóra ne számíts. Talán járhatóbb út, ha az ingatlanirodát kéred meg a károd megtérítésére vagy őket jelented fel.
2014. ápr. 10. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Bizony téged átvertek. Tegyél feljelentést, talán érdemes elmenni egy ügyvédhez tanácsot, kérni, hogy érdemes-e bírósági ügyet csinálni belőle.

Azért én kíváncsi vagyok, hogy láttad te valaha azt a lakást amit ki akartál venni albérletbe? Miért nem írtatok szabályos szerződést??

2014. ápr. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez egy átverő show !!! Tegyél feljelentést . De a abszurdisztáni FŐ kurjázást ismerve , ne számíts jóra ! Volt hasonló ügyem a Veszprémi bíróságon jó három év után 20 millió forint csalás " vagy 30 áldozat " után az "okos" bíró nő megalapított 1.5 év felfüggesztettet , mert szegény vádlott márt nincsen tisztában az elkövetés valóságával meg sójúságával :))) De amcsiban eléldegélt utána fél évet mint foci manager , meg kocsit is tudott venni újat sőt a KRESZ-ben is tudta mi a valóság :))
2014. ápr. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 kiad-lak ***** válasza:

1-es felejtős, rossz tanács, tévedés. Az ingatlanos arra szerződött, hogy érdeklődőt hoz a bérbeadó számára. Neked ez egy filléredbe nem volt, akkor mit is kérnél vissza.


Itt az tartozik elszámolással akivel üzletet kötöttél. Ha nem megy akkor jogi útra terelhető a dolog. Nyilván ez elég kellemetlen, de nem mondhatom, hogy verd ki belőle.

Jó lenne azt is tudni miféle papíron kaptál aláírást a pénzedért és ez mennyiben felel meg egy szerződés tartalmi és formai követelményeinek.


Csak megjegyzem, bár itt nem sok értelme, de szinte senki nem lépi meg. Rá kell kacsintani a tulajdoni lapra, mert csak onnan tudható meg ki jogosult azt kiadni.

Legtipikusabb csalás, hogy üres lakást, vagy hosszabb időre távol lévők lakását adják ki. Elveszik az 1+2 havi bérleti díjat és eltűnnek. Na ezt magyarázd ki, ha megjön a jogos tulaj.


Tanácsom utólag neked más mit sem ér.

Közjegyző előtt szerződni tulajdoni lap alapján! Ahol erre kaphatók a felek, ott mindenki komolyan gondolja.

2014. ápr. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szegény kiadó :( Ha olyan becsületes , visszaadja a pénzed , mert mire használta volna másra ..... Ha nem akkor már tudod ki ez az egyed,,,, marad a klasszikus ököljog haverokkal "mint a filmekben láttam :X "
2014. ápr. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!