Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha a bérlőm frissen festett...

Ha a bérlőm frissen festett házat kapott tőlem albérletbe, és egy év alatt tönkretette, akkor is nekem kell kifestenem, rendbe raknom?

Figyelt kérdés
Bonyolult a dolog. 1 éve vették ki, frissen megcsinálva mindent, tulajdonképpen új ház volt. Most a vakolat leverve, összeragasztgatva matricákkal, összefüstölve (ők szerelték be a kályhacsövet) ráadásul mikor elköltöztek, ott hagytak egy konténernyi szemetet, és még kitakarítva sem volt. A csempékről fémforgácsos súrolóval sem tudom levakarni a ráégett zsírt, olajat. Ők azzal jönnek nekem, hogy mindig az fest, aki beköltözik, de szerintem ez hülyeség. Az egyik csillárt úgy vágták le, hogy alig lóg ki a vezeték a plafonból. Nyilván nem lesz kifestve, és pénzt sem fogok látni semmiért, de érdekelne, hogy nekem van-e igazam, legalább a lelkiismeretem legyen nyugodt. Rossz ránézni, mit és hogy hagytak itt. A égőfoglalataimat és a zuhanyrózsát persze elvitték -.-

2014. máj. 7. 13:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Amikor beköltöztek, gondolom volt egy teljesen hivatalos szerződés, melyben a feltett kérdéseid mind taglalva voltak! Amennyiben nem, akkor így jártál!
2014. máj. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

Gondolom csináltál fényképeket a beköltözéskori állapotról, no meg arról is, hogy hogy adták vissza.

A kaució pont az ilyen esetekre van kitalálva. A szerződés szabályozza.


A festés meg szerződés szerinti. Én például tulajdonosként nem festetek. Ha a lakómnak nem tetszenek a falak, hát hajrá, viszont ezt a szerződés tartalmazza. Ugyanígy vettem ki lakást, mert pár száz km. van az én ingatlanom és a lakhelyem között. A tulaj itt se festett ki, mondta ha szeretnénk olyanra festjük amilyenre akarjuk.

2014. máj. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
Úgy kell visszaadniuk, ahogy kivették. Tartsd meg a kauciót.
2014. máj. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%

Undorító némelyik albérlő, az állatok különbek tőlük.

Őszinte részvétem Neked, remélem a kaució Nálad maradt.

2014. máj. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%
Az összes nincstelen albis ilyen , beesnek pár reklámszatyorral , ígérnek fűt fát , a halpiacon vett becsületükről ..... Utána meg lelakják más több milliós birtokát ! Na meg a tévképzetek amiket össze tudnak hazudozni magukról . Egy vasat nem adnék vissza ... Sőt :D
2014. máj. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, hasznos volt. Leléptek, ebből nem lesz semmi, de azért érdekelt, hogy nekem van-e igazam, és a válaszokból azt szűrtem le, hogy igen. Nem azért kell majd kifestenem, mert nem tetszik a színe, hanem mert a fehér alól kilóg a tégla és a fehér is inkább szürke/fekete, matricás, grafitceruzás, cipőnyomos. És azt nehogy már szerződésbe kelljen foglalnom, hogy ha elmennek, akkor takarítsanak ki, és ne hagyjanak itt szemetet. Elvileg civilizált faj vagyunk, sajnos ez nem mindig nyilvánvaló.
2014. máj. 8. 07:41
 7/11 anonim ***** válasza:
75%
Sajnos én is azt tapasztalom, hogy aki kiköltözik az b..szik kitakarítani. Én most beköltözésnél 1 napig csak a mocskot takarítottam.
2014. máj. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 kovpet ***** válasza:
88%

"És azt nehogy már szerződésbe kelljen foglalnom, hogy ha elmennek, akkor takarítsanak ki, és ne hagyjanak itt szemetet."


Pedig a szerződés az ilyenek írásba foglalására való.

A baj az, hogy ha nem tartják be, akkor sem tudsz semmit csinálni. A kaució meg semmit nem fedez.

De igen, neked van igazad. És mi jár annak, akinek igaza van? :)

2014. máj. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
86%
nálunk hasonló volt a helyzet! az előző bérlő iszonyat módon lelakta a lakást, nagyon sok kárt okozott. többek közt a frissen festett hófehér falat is citromsárgára dohányozta, és büdös is lett. a főbérlőék sajnos nem tudtak belőle pénzt kicsikarni, mert nem is dolgozott már a végén a csávó, annyit értek el, hogy a kaució maradt. sajnos saját pénzükön festettek ki. mi meg ezért szívtunk, mert az elején teljesen érhető módon ultra bizalmatlanok voltak velünk :/
2014. máj. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 kiad-lak ***** válasza:
100%

Olyan állapotban kell átadni ahogy átvette. Ha ehhez ki kell festeni, akkor is.

Ezért nem szabad hagyni pl. hogy rábeszéljenek a kaució lelakására. A végén ott hagynak egy tetemes kárral.

Sőt rezsielőleget is érdemes kérni. Így mindig ott lesz a pénz amit vissza akar kapni.

A beköltözéskor érdemes egy videót csinálni a lakásról. Képeket külön mindenről aminek gombja van!!!


Svájcban lakik egy ismerősöm, albérletet váltott.

A három hiányzó villanyégőért 100 euró kártérítést akart a tulaj. Pont ment ki hozzájuk valaki és az vitt itthonról.

2014. máj. 8. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!