Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha a bérlőm frissen festett...

Ha a bérlőm frissen festett házat kapott tőlem albérletbe, és egy év alatt tönkretette, akkor is nekem kell kifestenem, rendbe raknom?

Figyelt kérdés
Bonyolult a dolog. 1 éve vették ki, frissen megcsinálva mindent, tulajdonképpen új ház volt. Most a vakolat leverve, összeragasztgatva matricákkal, összefüstölve (ők szerelték be a kályhacsövet) ráadásul mikor elköltöztek, ott hagytak egy konténernyi szemetet, és még kitakarítva sem volt. A csempékről fémforgácsos súrolóval sem tudom levakarni a ráégett zsírt, olajat. Ők azzal jönnek nekem, hogy mindig az fest, aki beköltözik, de szerintem ez hülyeség. Az egyik csillárt úgy vágták le, hogy alig lóg ki a vezeték a plafonból. Nyilván nem lesz kifestve, és pénzt sem fogok látni semmiért, de érdekelne, hogy nekem van-e igazam, legalább a lelkiismeretem legyen nyugodt. Rossz ránézni, mit és hogy hagytak itt. A égőfoglalataimat és a zuhanyrózsát persze elvitték -.-

2014. máj. 7. 13:25
1 2
 11/11 zabmester ***** válasza:

Neked van igazad, ha egy frissen festett lakást kaptak, akkor azt úgy is kell visszaadni. Persze ennek benne kell lennie a szerződésben.

Én eddig mindig úgy vettem ki lakást, hogy előtte ki volt festve, és természetes volt, hogy kiköltözéskor én is festek, és úgy adom vissza. Persze megtehettem volna, hogy nem festek ki, de akkor a kaucióból vonták volna le a festés költségét, akkor meg már olcsóbb volt, hogy én festek (mivel így csak festéket kellett venni, munkadíj nem volt benne), de ha a tulaj festet, akkor nyilván a munkadíjat is levonja, nem csak az anyagköltséget.

Ha fedezi a kaució az okozott károkat, akkor csináltasd meg abból, ha viszont nem, akkor akár perelhetsz is, bár sajnos ez nem meg valami gyorsan, és ha addig úgy marad a lakás, ahogy ezek hagyták, akkor nem nagyon fogod tudni kiadni másnak.

2014. máj. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!