Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlet választáskor mikre...

Albérlet választáskor mikre érdemes odafigyelni?

Figyelt kérdés

Olyan dolgokra gondolok, mint pl. a fűtés jellege. Van ahol távfűtés írnak, vagy ahol Héra-kályhát meg stb. Ezek közül melyik fűtési mód a "legjobb" és/vagy legolcsóbb?

Ilyen jellegű "apróságokra" gondolok.



2014. máj. 13. 14:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A fűtés feltétlenül mérős legyen és szabályozható. Én ezt buktam be, hogy távfűtés jó lesz, aztán elutazik két hétre télen és megy a fűtés, mint a fene senkinek...

A szigetelést nézd meg. Legyen mindenhol mérő!

2014. máj. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerződéskötéskor figyelj oda arra, hogy milyen karbantartási költségeket visel a bérbeadó, és melyeket a bérlő. Ezeket rögzítsd írásban. A lakás "üzemeltetéséhez" szükséges dolgokat, hogy szabályozók, gáz- vagy villanytűzhely, feltétlenül a bérbeadó karbantartási kötelezettségébe kell rendelni. Nehogy ott hagyjon neked egy lerobbant tűzhelyet és a végén veled vetessen újat, mondván, hogy nálad ment tönkre.
2014. máj. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Korkin válasza:
100%

Igen vannak alap dolgok amikre nagyonis érdemes oda figyelni.

Az előttem szólok már írtak pár hasznos dolgot én annyit mondanák, hogy a fűtés az lehetőség szerint legyen "cirkó"

vagy "fan coil" fűtés. esetleg házközponti, egyedi mérőórával.

A távfűtés legyen a legutolsó. Amit megspórolsz a lakás díján, azt tuti elköltöd abban az esetben rezsire!

2014. máj. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2014. máj. 13. 16:33
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj oda, hogy hogyan tervezi a rezsi fizetését a tulaj. Ő fizeti be, te fizeted be...OK ha ő fizeti is, de legalább a csekket mutassa be.

Figyelj arra is, hogy milyen gyakran, és milyen formában akarja ellenőrizni a lakást. Csak akkor mehessen, mikor otthon vagy.

Közösköltségre is kérdezzél rá.

Ha panelprogramos a lakás, kérdezd meg, hogy fut-e még a részlet, azt nehogy veled akarja fizettetni.

Szerintem nem árt a szomszédokat is valahogy lecsekkolni, hogy milyenek. Bár róluk úgysem mond rosszat a tulaj, akkor ki venné ki a lakást...

Szerintem nem árt megkérdezni azt sem, hogy milyen tv/net előfizetési lehetőség van.

2014. máj. 14. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!