Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Feljelentés albérlő ellen...

Toed kérdése:

Feljelentés albérlő ellen károkozás miatt, albérlő feketelista létezik-e?

Figyelt kérdés
Sokan kizárólag úgy jutnak otthonhoz,ha mások tulajdonát átmenetileg igénybe veszik, a kaució nem fedezi a szándékos károkozás során keletkezett helyreállítás díját, bérleti díj nem fizetést és rezsit együtt, magam is így jártam. Nem tudok belenyugodni, hogy míg az országhatáron kívül ezeknek normális, a bérbeadó számára is előnyös oldala létezik, mi azzal szívatjuk magunkat, hogy bár a törvényhozók ezen változtathatnának, még sem teszik meg a normálisan élő, kereső, kiadó és még adózó állampolgárokért. Kidobhatná magából a társadalom ezeket az embereket, de létezik, hogy olyan hülyék vagyunk, hogy megtűrjük őket, és tanult jogászok által megalkotott törvényeknek hála, még ők vannak nyeregben, mert pl ha kiteszem a nevüket egy listára, akkor ahelyett, hogy mások már ne fussanak bele és ők lakás nélkül maradjanak vagy megváltozzanak, még nekik vannak jogaik? Ilyet ne is írjatok, hogy ez Magyarország, meg hogy több kauciót kell kérni, mert pl esetemben 250.000-ft-os helyrehozás, lakbér és rezsi esetén 5 havi kauciót kellett volna kérjek, amit meg már senki nem fizet ki. Szerintem a megoldás egy hivatalosa (szerződéssel, képekkel, nevekkel alátámasztott ) adatbázis lenne, illetve gyorsított eljárások az ilyen perekre.. ilyet keresek.. van ilyen? Köszönöm.

2014. máj. 28. 12:14
 1/5 anonim ***** válasza:
16%

Egyáltalán ismered a jogi lehetőségeidet, vagy csak azért szidod a törvényt, mert szokás?


Tudtad pl. hogy közjegyző előtt közokiratba foglalt szerződéssel a kezedben nem kell pereskedned a lakáskiürítésért?


Miért pont a lakáskiadók legyenek jogosultak gyorsított eljárásra? Azt gondolod, csak a te üzletedben létezik a nemfizetés?


Mit szólnál ahhoz, ha felkerülnél egy lakáskiadó-feketelistára? Remélem, belátod, hogy a bemószerolósdi nem működik.

2014. máj. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az a kérdésem, hogy erre a feketelistára a bíróság tenné fel az illetőt, vagy Te magad szeretnéd ezt a műveletet végrehajtani?
2014. máj. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, nem is értem, amit írtál..

persze, hogy ismerem a közjegyzővel kötött szerződés feltételeit.. nem is ezzel van a gond valószínű nem értetted a problémát, ellenben ellenségesen támadsz.. illetve azt sem értem, hogy attól, hogy más területen is van nem fizetés, akkor itt is legyen, szemben azzal, hogy sehol ne legyen?


Nem mószerolás, ahogy az sem, hogy pl bankok is összefognak, és ha valaki tartozik az egyiknek, a másik nem ad már hitelt.. nem kell ehhez banknak lenni, hogy valaki eljusson arra a szintre, hogy nem akarja, hogy a notórikus, másokat hülyére vevők mindenkit hülyére akarjanak venni...


szerintem egy helyzetről való értekezés, építő vélemények meghallgatása egy folyamat fejlesztése.. ez lehetne egy jó platform is akár, ha érdembeli hozzászólások lennének.. lehet persze ehhez úgy is hozzáállni, ahogy te, nyilván innen a vicc, hogy a magyarok inkább egymást húzzák vissza (nekem is bajom van a mások nem fizetésével, nehogy már te megkapd felfogással) de valahogy hozzám közelebb áll a járjon mindenki jól... inkább olyanok kommentjét várom, akik ennél érdemben képesek többet hozzá is adni valamit a helyzet javításához nem pedig a tv nem ismeretével jönnek..

2014. máj. 30. 14:00
 4/5 A kérdező kommentje:
a kérdéssel kapcsolatos válaszom.. az ideális az lenne, ha ezzel hivatalos szerv, cég, bárki aki erre szakosodott foglalkozna, szerződések bemutatásával, megőrzésével, hogy pl poénból másokat erre a listára felrakni akarok ne kapjanak teret és valóban egy erre a célra használható adatbázis generálódjon.. Tv módosításhoz 50.000 aláírás szükséges, így ha ez közös érdek lenne egész biztos, hogy visszaélések csökkentésére egy eszköz lehetne.. mivel ez a bérbeadók problémája, addig, amíg nem ismerik fel, hogy ez ügyben lépni kell, lehet, addig egyénileg küzd mindenki, több kevesebb sikerrel.. bár szerintem a semminél még az is jobb lenne (a végleges megoldásig) hogy a lakások pusztításában, tartozást maguk mögött hagyásában jeleskedők neve valahol látható legyen..
2014. máj. 30. 14:19
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

Te írtad, hogy kitennéd a nevüket egy listára. Nos, ez kétélű fegyver. Mer mi van, ha másnap meg téged tesznek ki egy listára? Vagy ha akit kiteszel, másnap feljelent becsületsértésért, és te meg nem tudod 100%-ig bizonyítani az igazadat? Hagyjuk már ezt a listázgatást, olyan ovis.


A másik meg a gyorsított eljárás. Tudod, a bíróknak is csak 24 órából áll egy nap. Ha a te ügyedet előreveszik, mit gondolsz, mi fog történni a többi üggyel? Úgy van, azok meg késedelmet fognak szenvedni. Valahogy alá kéne támasztanod, hogy a te üzleti érdeked fontosabb más szektorban dolgozó vállalkozók üzleti érdekénél. Tulajdonképpen eljuthatunk odáig, hogy mindenkinek joga van gyorsított eljárásra. Csakhogy, akkor kit fognak hátratenni azért, hogy téged előrevehessenek?

2014. máj. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!