Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Az oké, ha a tulaj bejön és...

Az oké, ha a tulaj bejön és leszedi a gyümölcsöt?

Figyelt kérdés

Kertes házat (ill. annak 2/3-át) bérelünk (1/3-ot egy másik lakó) a párommal.

Gyümölcsfák is vannak a kertben, és míg oda voltunk egy hétig, kiderült, hogy a tulajék bejöttek és leszedték a barackot.

Engem ez eléggé felbosszantott, mert semmit nem csinálnak a kertben (de tényleg, így ahogy mondom), én viszont a bérlést úgy értelmezem, hogy arra az időre mi használunk mindent. Az egyetlen, ami nagyon bosszant, hogy a szerződésben nem figyeltem erre, mert átolvastam, és ott csak azt részletezi, milyen és mekkora az ingatlan.

Ilyenkor ha a kert nincs külön megemlítve, akkor ott azt csinálnak, amit akarnak?

Megjegyzem, egy darab fa, elég szarrágásnak tartom a dolgot, de a bejárkálást meg abszolút nem veszem jónéven.

Nem is tudom, miért nem figyeltem erre jobban oda, mert már korábban is jártam úgy, hogy a tulaj bejárkált a kertbe, mert "ő azt nem adta ki, csak a házat" - más kérdés, hogy kert nélkül az állataim miatt ki sem vettem volna.


2014. jún. 30. 20:53
 1/4 anonim ***** válasza:
68%

1. Az szedi le, aki gondozza a kertet a szerződés szerint.

2. Ha se ti sem a tulaj nem gondozza (pl fűnyírás), akkor a tulajt illeti meg, amennyiben csak a házat bérlitek a szerződés szerint.

3. Ha a teljes ingatlanra szól a bérlés, akkor tiétek.

4. Ha csak a lakórészt bérlitek, akkor akár naponta szervezhet bulikat is a kertbe, működtethet autószeleő műhelyt, vagy veteményezhet is és bejárhat.

2014. jún. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Mi nyírjuk a füvet és gyomlálunk, stb. A szerződés fura, mert mi (nyilván) a házra és a kertre értettük, de átböngészve a szerződést, feltűnt, hogy a kertet nem említi sehol, csak az ingatlant. (Ingatlan = maga a ház?) Abban is megállapodtunk, hogy nem járkálnak be úgy, hogy nem szólnak. Azt azért "megengednék", hogy a kutat rendberakjuk, és a nem kellő ólakat lebontsuk.

Te tiltakoznál, ha bejönne gyümölcsöt szedni?

(Szerintem - szerződés ide vagy oda - elég gáz dolog. Ha azt mondom: nem elegáns, akkor még finom vagyok.)

2014. jún. 30. 23:52
 3/4 anonim ***** válasza:
50%

Biztos unatkozott aki neked kiadta :)

Az Én házam kapujához mind a két szomszédomnak adtam kulcsot pedig tulajdonos vagyok nem csak egy bérlő !!

A fákat gondozom ,bokrokat , pici üvegházat stb de ha nem vagyunk otthon magam ajánlom fel a = szedjenek nyugodtan !

Valószínű ha az a bizonyos nem lenne büdös te nem csak rágcsálnád le is nyelnéd !!

2014. júl. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, roppant megható volt, amit a saját kertedről írtál. Nem tudom, milyen "büdösre" gondoltál, de te biztos, és azt a lényeg.
2014. júl. 11. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!