Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérletnél ha elromlik a...

Albérletnél ha elromlik a csap, zuhany, konektor stb. kinek kell kicseréltetnie? Tulaj vagy bérlő?

Figyelt kérdés
2014. máj. 6. 18:13
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
mi van a szerződésbe?
2014. máj. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%

De hogy romlik el? Nem értem :)

Ha valami kisebb hiba, ami a használatból fakad, szerintem az albérlő. Ha egy nagyobb szerkezeti hiba, akkor a tulaj, hiszen normális, használható állapotban kell kiadni a lakást.

2014. máj. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%
Ha a szerződés másként nem rögzíti, a tulajdonosnak. A bérbeadó feladata, hogy a bérlemény használatra alkalmas állapotáról gondoskodjon. Természetesen azt is ki kell kötnie a szerződésben, hogy a bérlő azt rendeltetésszerűen használja, mert a rongálásból eredő károkért nem vállalhat felelősséget.
2014. máj. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
96%

Sok albérletben végzek karbantartási munkákat. Ezeknek a kopó, fogyó dolgoknak (csaptelep, kapcsoló, konnektor, kilincs, ajtózár, wc öblítőszelep, stb) cseréjét rendszerint a tulajdonos fizeti, hiszen ezek a lakás részei.


Persze, ha te eltöröd, megrongálod, akkor neked kell kicserélni.

2014. máj. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
63%
attól függ. ha mérgemben belerúgok a hűtőbe és tönkremegy, nyilván én fizetem. viszont ha magától romlik el, akkor a tulaj. a mi szerződésünkben benne van, hogy a tulaj köteles lakhatásra alkalmas körülményt biztosítani. ennek értelmében ha pl. elromlik a konnektor és életveszélyes, neki kell megcsináltatnia. más kérdés, hogy a legtöbb tulaj igyekszik bebizonyítani, hogy te rontottad el, mert nem akarnak pénzt kiadni a lakásra, csak bevételt.
2014. máj. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
34%

Tulajdonosként nálam a saját házamban , nem szoktak olyan gyakran elromlani, letörni, betörni, kiszakadni,,,, dolgok mint a "kedves " albisaimnál !

Ott gyakori az agyamenteknél a vandalizmus , meg utána a sok hazudozás " utólag mindent kifizetek, megtérítek " " nem énvóóótam " " mi nem ilyenek vagyunk " " mindenki a becsületességünkről ismer minket " " nem szeretek tartozni senkinek de most közbejött valami " ... " ...

Mindent megjavíttok velük ha nem tetszik ne használják , vagy mehetnek máshova okoskodni . A költöző díszmadarak :D

2014. máj. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi bérlők vagyunk már jó pár éve, szerencsére jó viszonyban vagyunk a lakás tulajaival. Ha a hibát mi okoztuk evidens hogy mi térítjük meg. Meg hát mi is lakunk benne szóval nálunk ez nem volt vitás kérdés, szerencsére ritkán romlanak el a dolgok, próbálunk vigyázni rájuk.
2014. máj. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!