Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért jó a tulajnak a határozo...

Miért jó a tulajnak a határozott időre (1 évre) szóló szerződés?

Figyelt kérdés

Csak mert minket ellehetetlenít. Munkahelyet váltottam (bolond lettem volna nem elfogadni), és sajnos ezzel meglőttem magam rendesen. Napi 3 órát utazom alsó hangon, oda-vissza. Jobban nem lehet rövidíteni az utat, kocsival a csúcsban még több idő mint másfél óra.

A lakással is vannak gondok, a tulaj is elég érdekes. De azt nem tudhattam előre, hogy hogy alakul az életem. Miért nem enged minket elköltözni? Nyilván kauciót letettünk, azt itt kéne hagyni neki, de szerintem vagyunk így néhányan, hogy 2 havi alb.díj igenis számít. Még fél évig ki kellene itt húznunk, de már annyira nagyon szeretnék közelebb költözni a munkahelyemhez!


Miért jó a tulajnak ez? Hogy kevesebb neki a papírmunka egy éven belül? Úgyis le fogunk lépni, a környéket sem szeretem. Jól fizetők vagyunk, nem késünk egyébként.



#utazás #albérlet #határozott időre szóló albérlet
2014. júl. 20. 11:17
1 2
 1/11 anonim válasza:
"Miért jó a tulajnak ez? Hogy kevesebb neki a papírmunka egy éven belül?" - Pontosan. Nem tudom mennyire kelendő a lakás, az is lehet egy szempont, hogy végre talált egy albérlőt. Mellesleg én is főbérlő vagyok, de a legutóbbi meghirdetésnél egy órán belül ki tudtam volna adni a lakást legalább 5 embernek. Ettől függetlenül nem tudom miért írtál alá egy egyéves szerződést...
2014. júl. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

A lakás relatíve jó - nem peremkerület, de nem is központ, mivel akkor nekem sem lenne ennyi idő az utazás.

Már magam sem tudom. Nem számítottunk arra, hogy megváltoznak a munkahelyi körülményeim.

Köszönöm a válaszod.

2014. júl. 20. 11:26
 3/11 anonim válasza:
Szívesen. Azért az elég jó opció lehet, ha szerzel magad helyett új albérlőket. Egy próbát megér, ha kész tényekkel állítasz a főbérlőtök elé, úgy lehet hogy felbontja a szerződést. Gondolom nem akar embert keresgélni, és ti túl jó bérlőknek bizonyultok. Ami még értelmes dolog lehet - bár elég barbár -, hogy pokollá teszitek az életét. Hívogatjátok, buliztok, ami miatt őt hívogatják a szomszédok, stb.
2014. júl. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én annak idején az első lakásomat pont egy ilyen embertől béreltem, mint te. Kivett egy lakást egy évre, ráadásul előre ki is fizette, mert úgy olcsóbb volt, aztán pár hónap múlva elveszítette a munkahelyét, vissza kellett mennie a szülővárosába. Mi neki fizettük az albérletet mindaddig, amíg a szerződése le nem járt, és csak akkor kötöttünk szerződést a lakást tulajdonosával. Természetesen az egész dologról a tulajdonos is tudott. Tökéletes megoldás volt mindenkinek.
2014. júl. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem is rossz ötlet, hogy mi hoznánk magunk helyettünk bérlőket... feltéve, ha elég rugalmas hozzá a tulaj.
2014. júl. 20. 12:21
 6/11 A kérdező kommentje:
Vagy a férjem, mert ahogy elnézem, nem szívesen konfrontálódik a tulajjal, ő csak nyalja a se...ét. Pedig a nőnek vannak olyan beszólásai, hogy néha csak pislogok. Alapjáraton nem vagyok agresszív, de azért ha már írt csudálatos szerződést, legalább tartsa be ő is a maga részét. Ez kevésbé sikerül. De majd ha lesz egyszer idióta bérlője, aki 3 havonta 1x fizet, akkor majd visszasír minket :D
2014. júl. 20. 12:36
 7/11 anonim válasza:
Igen, ezért is írtam, hogy biztos túl jó albérlők vagytok :) Na akkor azt hiszem megkaptátok a megoldást, hajrá :D
2014. júl. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Miért ragaszkodnak fix időre kötött szerződéshez a tulajok?


Mert azzal egy évre előre biztos a bevételük (habár általában csak a kauciót teszik zsebre, ha hamarabb lelép a bérlő), és mert könnyebben eltávolítható egy nemkívánatos bérlő, ha lejár a szerződés, mint határozatlan időre kötött szerződés felmondásakor.


A bérlőnek viszont szinte csak hátránnyal jár a fix időre kötött szerződés: ezzel ugyanis elvész a bérlés azon előnye, hogy rugalmas marad az ember lakóhely szempontjából, valamint az ilyen lakásoknak sokszor rejtett hibája van, és tudja a tulaj, hogy amint az kiderül, lelépnétek, ezért sózza rátok az egy évet.

2014. júl. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 kiad-lak ***** válasza:

Sokan csak pár hónapra keresnek lakást. Ha pl. lenne három váltás egy év alatt, akkor nem 12 hónap bevétel keletkezne, hanem 10 vagy 11. Ez veszteség. Nyilván válogatni kell a jelentkezők között, ha van szimpatikus az nem rögtön tud jönni, csak hó végén.


Magad helyett bérlőt hozni jó ötlet, de előre beszéld meg a tulajjal.


Határozott idő előnye a bérlő számára:

Nagyon sok bérlőt rúgnak ki páros lábbal ötletszerűen és jogtalanul, mert egy rokonnak, munkatársnak, barátnak kell a lakás. A határozott idővel bebiztosítod magad, még eladás esetére is.

Nálad is, ha beválik az új munkahely és lesz egy jó albid, azt szeretnéd megtartani és akkor háttérbe szorul az, hogy villámgyorsan le lehessen lépni.

2014. júl. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9 amelyik bérbeadó ötletszerűen, páros lábbal és jogtalanul rúgja ki a bérlőt, az megteszi fix idejű szerződéssel is.


A fix idejű szerződés nem keverendő össze a hosszú távú bérlés szándékával. Hiába tetszik a lakás, az egy év leteltével fel is út, le is út, ha a tulaj úgy óhajtja.


Az az esetet leszámítva, hogy a bérlőnek százszázalékig pontosan egy évre kell a lakás, és a lakás százszázalékig megfelel és nincs rejtett hibája, a fix idejű szerződés mindig hátrányos a bérlőnek. Jó nagy lutri ilyenbe belemenni.

2014. júl. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!