Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ki akar tenni az albérletből...

Ki akar tenni az albérletből pedig fizettem (? )

Figyelt kérdés

Új albérletbe fogunk költözni,szóltunk is a tulajnak,hogy ez és ez van.Kifizettük az e havi albérleti díjat 28.-án.

Majd ma közölte a főbérlő,hogy 15napunk van,hogy kiköltözzünk a házból.


Ilyenkor mit lehet tenni? (feljelenteni)


Szeptember 27.be egyeztünk meg,mert 1hónapot lelakunk.

Az új házunk még nincs készen.


A bérleti szerződés nincs meg,mert kilopta a lakásból.Mivel van kulcsa,és ezért is költözünk mert rendszeresen eltűntek itthonról dolgok.


Segítsetek,mit tegyek?


Aki jártas a dolgokban az írhat privát üzenetet is,és ott bővebben le írom!


Köszönöm



2014. júl. 29. 23:18
 1/2 anonim ***** válasza:
79%

15 évet laktam különböző albérletekben, és egyébként is foglalkozom ingatlanokkal.


Nos, a felmondási idő minimum 3 hónap, ettől eltérni csak felfelé lehet a szerződésben. (Persze, ha nem fix, időre lett kiadva a lakás.)


Zárat cseréljetek, ehhez jogotok van, még csak tájékoztatni sem kell a tulajt, csak kiköltözésnél visszaszereltetni az eredetit. NEM mehet be a lakásba a ti engedélyetek nélkül.


Ha nincs szerződés, mert ellopta, csak fog szívni. Ezek szerint nem is adózott.


AMit én tennék: Ügyvéd felkeresése.


Ha ezt nem akarjátok, akkor zárcsere, plusz nagyon megérdemelnek egy bejelentést a NAV-nál az ilyen kis ge*cik.


Szóval a felmondási idő 3 hónap. Ki nem rakhat benneteket, csak bírói végzéssel. Cseréljetek zárat, és NYUGI!

2014. júl. 30. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2014. júl. 30. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!