Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mennyire szolhat be a foberlo...

Mennyire szolhat be a foberlo a kis eletembe?

Figyelt kérdés

Szeptembertol Debrecenbe koltozok az egyetem miatt.egy csaladi hazban talaltam kiado szobat,ahol kulin hazreszem lesz par lannyal,olyan jol meg van oldva a haz hogy szinte egyaltalan nem is talalkozok a foberlovel ha nem jon at hozzank..Szoval a lenyeg:

3eve van komoly kapcsolatom.Egy foberlonek menbyire jelenthet az gondot,hogy a baratom mondjuk heti egyszer nalam aludjon a nagy tavolsag miatt?

(Tudom,nincs ekezet,de telefonrol igy konnyebb ennyit irni)


2014. júl. 30. 18:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A főbérlőtől függ. Van aki azt mondja, hogy ő kiadta a lakást, hogy ki és hányan laknak ott, amíg fizetve van minden, az őt nem érdekli. Van olyan is, aki mindenbe bele akar szólni. Szóval ezt tisztázni kell mihamarabb.

Azon kívül mit fognak szólni a többiek, hogy egy pasi ott fog flangálni? Nekik is van ebben szavuk.

2014. júl. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%
Ezek az urban legendek, hogy a főbérlő csak úgy bejár hozzád, csak úgy szabályoz, csak úgy kirak... Na, ezek urban legendek, persze csak akkor, ha jól véd a szerződés, amit remélhetőleg megkötöttél (szerződés nélkül sehova sehol!). Mert egy normális szerződés értelmében a főbérlő nem mehet be a lakrészedbe az engedélyed nélkül, és nem lehet kulcsa a lakáshoz (ez nagyon fontos!), és amúgy meg, ha nem zavarod őt valamiben, akkor abba se szólhat bele, ha a száztagú cigányzenekart látod vendégül éjszakára... Feltéve persze, ha csendben maradtok.
2014. júl. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
90%
Nincs benne a szerződésben, aludhat-e a szerződésben szereplőkön kívül más is? Ha amúgy rendszeresen tervezitek az ott alvást, akkor első körben beszéld meg a főbérlővel, második körben pedig a lakótársakkal is, úgy tiszta a helyzet.
2014. júl. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
19%
Ha minden barátnődnek van fiúja, aki időnként meg is látogatja, és ott is alszik, akkor ez egy kívülálló számára úgy fog kinézni, mintha nyilvános lenne a ház...
2014. júl. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
57%

A főbérlő havonta max. egyszer mehet hozzátok előre egyeztetett időpontban.


A főbérlőnek semmi köze ahhoz, ha ott alszik a barátod, ezt inkább a többi lánnyal beszéld meg, hogy nem zavarja-e őket.

2014. júl. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
28%

"Nincs benne a szerződésben, aludhat-e a szerződésben szereplőkön kívül más is? "


Ez nem így működik, hanem pont fordítva, azt kéne beleírni, hogy SENKI más nem aludhat, de akkor ki lenne az a hülye, aki kivenné a lakást.


A tulaj kiadja lakást neked, amit meg kell óvnod, nem tönkretenned, és nyilván fizetni a bérleti díjat és rezsit. Ahhoz semmi köze, hogy te mit csinálsz ott, ha csak nem illegális tevékenységet folytatsz.


Én is évekig közel 100 ezret fizettem rezsivel együtt, nehogy már megmondja, hogy ki alszik ott és ki nem?

A bérleti szerződés aláírásával a tied lett a birtok jog.

A saját birtokába pedig mindenki azt enged be, akit akar.


Kérdezz meg egy ügyvédet.

2014. júl. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
57%

Elvileg semennyire nem szólhat bele ilyen szempontból. Bár én is futottam már bele nénibe, aki mondja hogy "ja, és vendégfogadás heti 1x"...én meg közöltem vele hogy akkor köszönöm ennyi volt.


De az ilyen ott alvós dolgokat azért előre lebeszélném szerződés előtt, a főbérlővel is, meg legfőképp a többi lány számít, hogy őket mennyire zavarja, nem zavarja.

2014. júl. 31. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Persze,szerzodes az lesz.En is ugy gondoltam,hogy ha fizetem rendesen a lakbert es nem dajdajozok szet mindent,akkor a tobbibe mar aligha szolhat bele.Egyebkent meg rendes fickonak tunik,remelem nem lesz ezzel gond.


A lakotarsakkal meg egyertelmu,hogy megbeszelnem kit mennyire zavar ha o ott van.De a baratom nyilvan nem flangalna majd egy szal himbilimbibe,meg nem is az a hajnalig ordibalos fajtak vagyunk:D

2014. júl. 31. 11:40
 9/12 A kérdező kommentje:
Egyebkent meg koszonom az osszes valaszt,sokat segitettek !!
2014. júl. 31. 11:41
 10/12 A kérdező kommentje:
Újabb fejlemények:nem,a főbérlő nem engedi meg,hogy bárki ott legyen 10 óra után :D.Úgyhogy most kereshetek újat.
2014. júl. 31. 21:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!