Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A kauciót azt havonta kell...

A kauciót azt havonta kell fizetni? Vagy egyszer kifizetem és utána csak a havi bérleti díjat? ( plusz az egyéb kiadás. )

Figyelt kérdés
A kaució 2 hónapra szól és a kinézett lakást minimum 1 évre lehet kibérelni. Most akkor egyszer kifizetem a 2 hónapra valót és az 1 év leteltéig csend? Vagy 1 éven belül mindig lerakom a kauciót is,mint a bérleti dijat? A kauciót visszaadják ha letelik a bérleti idő és minden rendben?

2014. aug. 2. 14:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A kauciót egyszer kell lerakni. Ha letelik a bérleti idő, akkor ezt visszaadják, ha nem okoztál kárt. Albérleti szerződés mintát nézegess a neten. És kössetek szerződést.
2014. aug. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Így azért mindjárt más egy évre szólóan csak pár millió lenne akkor a kaució,abból már lakást lehetne venni. Köszönöm.
2014. aug. 2. 14:31
 3/10 anonim ***** válasza:
51%

Az esetek 80%-ában szeretik nem visszaadni a kauciót, így tulajdonképpen 12 hónap helyett 14-et fizetsz ki, abból kettőt előre (ez a kaució) é egy havi bérleti díjat amit már le is lakhatsz.


Érdemes fotózgatni minden falat, hibát és érdemes a szerzősdésbe belevenni képenként szignózva a tulaj által is. Pl. ha ketté van hasadva a bejárati ajtó már költözéskor, annak javítását nem verhetik rátok, nem vonhatják le a kaucióból sem.

2014. aug. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Olvasgattam ilyenekről. De akkor plusz 2 hónapot még lakhatok ott,ha 14 hónapra szól a kaució? Vagy ezt ugy képzeljem ,hogy -2,-1,0 és a 12 hónap/ 1 év?
2014. aug. 2. 14:46
 5/10 A kérdező kommentje:
A Lechner Ödön fasor lakópark de leginkább a Prestige Towers az ami ideális lenne számomra a munkahelyem közelesége céljából! Egy ilyen kaliberű albérletnél csak nem lesznek vagy lehetnek problémák,de természteseh nem bizok semmit csak úgy a véletlenre lesz ahogy lesz alapon.
2014. aug. 2. 14:48
 6/10 anonim ***** válasza:

Igen így számolj, de a kaució nem lelakható, mivel a +2 hónap alatt is lehetnek károk aminek már így nem lenne fedezete a főbérlő kezében.

Nézz mindent meg rendesen, nem szégyen a tulajjal együtt lefényképezni a hibákat néhány óra alatt, hiszen így később rengeteg vitától és kellemetlenségtől szabadultok meg.

Lehet hibás a sütő is, lehet rossz a függöny, a légkondi, az ajtók, a konnektorok kimozoghatnak stb. Ennek jó része egy csavarhúzóval javítható, de ne számítson fel érte 200 ezret majdan.

Van a YT-on pár video, amikor a tulaj jogtanul benyelte a kauciót és a bérlő ezt utólag kalapáccsal realizálja. :)

2014. aug. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Azt lehet,hogy kifizetem a 2 havi kauciót,meg akkor 2 havi lakbért,mert,csak úgy egyet nem engdek el a semmibe s ha lejár a 2 hónap újra megújítani 2 hónapra a szerződést? Lehet,hogy hülyeség így egyelőre még csak érdeklődőben vagyok . Ha eljövök,akkor úgy akarok eljönni,hogyami vissza jár azt adják vissza és felejtsük el egymást. Többnyire csak alvásra kell majd a lakás szóval nagyn nem igen lesz idő lelakni,de nem kell a probléma,hogy én tettem tönkre a lakást,mert ha ez lesz akkor majd tényleg tönkre teszem :D
2014. aug. 2. 15:03
 8/10 szabina555 válasza:
miért akarsz te kéthavonta szerződést aláírni?
2014. aug. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
2 hónap vagy 1 év nem mindegy van közötte különbség..lehet,hogy úgy döntök,hogy 2 hónap után eljövök onnét ,akkor eltudok jönni,de ha 1 évre bérlek és ha nem is maradok,akkor ott marad üresen fizetni meg kell.
2014. aug. 4. 21:59
 10/10 szabina555 válasza:
ja értem. elég kevés olyan albi van, amit egy évnél kevesebb időre alá lehet írni..
2014. aug. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!