Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Németországban bérleti szerődé...

Németországban bérleti szerődés nélkűl kirakhatnak céges lakásból várandósan?

Figyelt kérdés
Cégem által biztosított lakásban lakom de nem kaptam semmi féle bérleti szerződést csak vonják a fizetésemből a havi bérleti díjat. Közben veszélyeztett terhes lettem és így nem dolgozom de gyakorlatilag még a cégnél vagyok csak táppénzen. Az egyik kollegám azt mondta, hogy állítólag kiakarnak költöztetni. Kérdésem az lenne, hogy így kirakhatnak várandósan?

2014. aug. 2. 19:58
 1/6 anonim ***** válasza:
25%

Ha nincs szerzödésed, akkor minek alapján maradhatnál a lakásban?

Az meg, hogy terhes vagy, magánügyed, a vállalati lakást akkor használhatod, ha dolgozol.

Egyetlen munkahely sem jótékonysági intézmény.

2014. aug. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kedves Válszoló! Sikerült elérnem az ügyvédemet és a várandosok védelmi joga szerint nem rakhat ki, ha kilépnék akkor sem és mivel 7ből 5napot kórházban fekszem ezért még jogilag támadható lenne ha még is megkisérelné! Szóval köszi a semmit! Egyépként meg ha én fizetem az albérletem nem tudom mitől lenne jótékonysági szervezet?!
2014. aug. 3. 01:40
 3/6 anonim ***** válasza:
23%
Ha ennyire okos vagy, akkor minel kérdezel, és ha ilyen arrogáns vagy, akkor nem érdemelsz választ.
2014. aug. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kedves Válaszoló! Ha azt írtad volna pl.tudtommal kirakhat bérletiszerződés nélkűl nyilván nem kapsz arrogáns választ de mivel az arrogancia a te válaszodban is fellelhető és ráadásúl még nem is igaz így ne várd, hogy megköszjem, hogy okoztál néhány aggodalmas percet. Mint azt leírtam az ügyvédemmel beszéltem tehát nyilván azért kérdeztem mert nem tudtam. Azzal meg, hogy felvilágosításképp leírtam neked más hasonló cipőben járó nőket mentek meg a primitiv válaszaidtól.
2014. aug. 3. 09:13
 5/6 anonim ***** válasza:

Bérleti szerződés nélkül igen, kirakhatnak, ugyanis illegálisan tartózkodsz ott.


Ellenben ha lenne szerződésed, valóban védene a jog, és nem tehetnének ki.


De amúgy ne aggódj nagyon, egyedülálló édesanyaként itt Németországban tolnak a segged alá házat, fizetik minden költségét és még zsebpénzt is kapsz sajnos.

2014. aug. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az ügyvédem szerint nem rakhatnak ki bizonyítottan 7éve bérlem a lakást. Nem vagyok egyedülalló és nem a várandóságommal visszaélve szeretnék maradni csak jó lenne ha szülés elött nem kéne egy költözést a nyakunkba venni...
2014. aug. 4. 08:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!