Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha szóban megegyeztünk a...

Ha szóban megegyeztünk a tulajjal, hogy az áramot fogyasztás alapján fizetjük az albi után, de ő nem jelentette le az óraállást ezért jóval magasabb átalányt akar fizettetni velünk a hónapra egy csekk alapján. Ezesetben mit tegyek? Fizessem ki neki?

Figyelt kérdés
2014. aug. 3. 16:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Beszéljétek meg, hogy a következő hónapban rendesen lejelenti, vagy te jelented le - addig pedig fizetsz egy becsült értéket.
2014. aug. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Semmit. Fizesd ki a valos fogyasztast, ki tudod szamolni h. a mostani 'atalanyhoz' kepest mennyi a jogos kovetelese. Az o hibaja, ne rajtad hajtsa be.
2014. aug. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a szóbeli megállapodást nem tudod bizonyítani, ezért eleve semmit nem tudsz tenni.


A legokosabb, ha ti jelentitek be az óraállást, és ettöl kezdve írásban számoltok el a tulajdonossal. (Célszerü a megállpodást is írásba foglalni.)

2014. aug. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Bérleti szerződésben rögzítve lettek az óraállások, üziben kérte is hogy küldjem el a beköltözéskor fényképezett állást, hogy lejelentse küldtem is neki, de ez elmaradt. Az igazság kiderült többhavival tartozik elmü felé beköltözés előttről is, mindezt velem akarja kifizettetni most. ezt jogosan kéri tőlem?
2014. aug. 3. 17:54
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
nem. ami van a szerződésben azt fizesd. megállapodtatok, fényképesen rögzítve. a többi az ő dolga.de a pénz átvételt irasd vele alá, mert többször is be fogja hajtani.
2014. aug. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 kovpet ***** válasza:
Jövő hónapban akkor úgyis kevesebb lesz, nem? Mennyi különbség a kamata egy hóra? 5 forint? :)
2014. aug. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem értem, hogy jön ez ide, de a 4500Ft-os fogyasztásom helyett kb. 11000Ft-os átalányt+beköltözésem előttről maradt kb. 33000Ftos átalány elmaradását akarja kifizettetni velem, mikor ahhoz semmi közöm. Előző albérlői nem fizették be neki, így adóssága van, most a tulaj akarja a számlát fizetni, csakhát többet akar rámverni, mint amennyiben megegyeztünk. Össszesítve kb. 44000Ftot fizessek a 4500 Ft-os fogyasztásom helyett, kész vicc a dolog. Én fizessem ki mások fogyasztását is, viccelsz?! :D
2014. aug. 4. 09:56
 8/10 kovpet ***** válasza:

Félreértettelek akkor, bocs.

Azt hittem, az egyik hóban kell többet fizetni, amit majd kompenzál a következő havi kevesebb fizetés.


Más után nyilván ne fizess.


Igazából nem tudom, hogy kiadott lakás után miért kell átalányban fizetni, csak a bajt okozza, ha elmegy az egyik bérlő és jön a másik. Az esetleges túlfizetést nem is biztos, hogy fedezi a kaució és utólag pénzt beszedni az elment bérlőtől... hát nem egyszerű.

Gondolom, ezért próbálta meg tőled beszedni, mert te ott vagy. Természetes, hogy ne fizess, hiszen megvan, hogy mennyit fogyasztottál. Annyit fizess.

2014. aug. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kifizettem az átalányt, és lejelentettem az elmünél a jelenlegi állást. Köszi a válaszokat!
2014. aug. 5. 16:41
 10/10 anonim ***** válasza:

Ilyet velünk is akart csinálni anno egy tulaj. A legjobb ha a sarkadra állsz és nem hagyod magad.

Javasold, hogy a bérleti szerződésre hivatkozva kérjen fizetési meghagyást a területi jegyzőnél.

Csak ő tudja behajtani, nem is tudom, hogy fordult meg a fejében, hogy egy számodra vadidegen ember után fizess.

2014. aug. 6. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!