Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlőként megkérhetem a...

Albérlőként megkérhetem a tulajdonost, hogy ne ő fizesse be a számlákat, hanem nekem adja oda őket, és én fizessem be?

Figyelt kérdés
Mert az ő címére mennek a számlák, és van, hogy azzal jön, hogy még nem jöttek meg a számlák, és elkér rezsire egy "random" összeget, ami annyira nem jó.

2014. ápr. 4. 14:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én tulajként sosem egyeznék bele, hogy te fizesd, ugyanis az a biztos ha én utalom.

Azt viszont kérheted, hogy csak akkor kérje el a pénzt a rezsire, ha megmutatja a számlát. Sőt továbbmegyek, egyezzetek meg úgy, hogy a havi elszámolás mellé csatolja a számlamásolatokat.

2014. ápr. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%

Albérlő vagyok. A tulaj nevén vannak a közművek, a számla ide jön, én fizetem be. Meg sem szokta nézni a csekkeket.


A te esetedben megkérdezném, hogy ez járható út lenne-e részéről. Ha nem, akkor csak a csekkek szemrevételezése után fizetném a rezsit.

2014. ápr. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%

Amikor anno albérletbe laktam akkor az egyiknél óraállás alapján fizettünk (noh persze azért utána néztem az áraknak mielőtt a hasára üt,hogy ennyi meg annyi pl 1kw áram).

A másik helyen oda küldte a szolgáltató a számlákat és fizettük,kiköltözés előtt foglalkozott csak vele a tulaj,hogy tényleg minden rendezve volt.

2014. ápr. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

"elkér rezsire egy "random" összeget"


Na ne vicceljünk már. Ha ő akarja befizetni a számlákat, akkor szépen befizeti, és bemutatja neked. Te pedig leszámolod neki a pontos összeget. Bemondásra NE fizess.

2014. ápr. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
11%

Az lenne a legutolsó !!!! Sajnos az albisokban körömnyit sem bízok ! Óraállás havonta leolvasva közösen , egy negyedikes matekkal kiszámolható :D A csekket a tulaj befizeti , de mostanában inkább az BANKI átutalás, korszerűbb . A számlalevél meg a alibis orra állá , fizetni !! Nincsen hitel egynek sem ! Ha a számla később jön akkor is elkérni az egyszerűen kiszámolható fogyasztási egységet . [link]

Aztán a naval fenyegetőznek a luzerek :D

2014. ápr. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%
Évekig voltam albérletbe, mi úgy oldottuk meg, hogy magát az összeget a tulaj bankszámlájáról inkasszózták a közművek, viszont maguk a számlák az albérlet címére jöttek, így mindig láttam, melyik pontosan mekkora összeg, és azt a legközelebbi albérleti díjjal együtt odaadtam a tulajnak. Szerintem egyetlen tulajdonos sem várhatja el, hogy az albérlője bemondásra elhiggye a számlák összegét.
2014. ápr. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
65%
Én megbízok a bérlőmben. Ő fizet mindent, a számlák is az ő címére mennek. Lehet, hogy egyszer megszívom, de eddig még nem volt semmi baj. Sőt, néha olyan dolgokat is kifizet, amit pedig nekem kellett volna.
2014. ápr. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 kiad-lak ***** válasza:
78%

1, nem átalány van, hanem havi elszámolás

2, elszámolás alapja a számla


Minden más = hasbaakasztás, hülyének nézés.

Az, hogy ki fizeti be a számlát az technikai részletkérdés.

Ez ÜZLET. A sacc/kb nem játszik, csak a pontos, precíz elszámolás.

2014. ápr. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
63%

# 8

A Távfűtésnél átalány van és év végi elszámolás ! :)

Ami ha alacsony az átalány , és a fogyasztás tékozlóan magas hozhat veszteséget ..... Nem mi voltunk XD

2014. ápr. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
87%

Nekünk a tulaj minden hónap elején megírja a fizetendő összeget, és 15.-ig kifizetjük neki.

Eszembe nem jutna azt kérni, hogy hozzánk jöjjenek a csekkek. Nekem egyszerűbb ha ő rohangál a postára vagy átutalja, én meg kp-ben odaadom neki az összeget egybe.

2014. ápr. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!