Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kinek van igaza?

Dorcsi2014 kérdése:

Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Probléma, szituáció: Aug 22-én kiköltözött az előző lakó, a főbérlőék ki szerették volna festeni a lakást, és úgy kitakarítva nekem átadni. A szerződés szept 1-től szól, azonban nem költözhetem be, mert a festőjük szept1-5ig dolgozott. Többszöri jelzésemre 'Jó. Rendben. '-nel lereagálva jeleztem, hogy csak szept.2. hetében tudok akkor költözni hétvégén, munka miatt. Azaz szept12-14ig.

Kulcs átadás-vétel nem történt meg. A szerződésben csak a kaukció adása-vétele volt belefoglalva, hogy ez megtörtént. Gyakorlatilag ha a szerződésben szept 1 szerepel, de nem történt meg a lakás használatba vétele (ami nem az én hibámból kifolyólag történt meg), akkor a szerződés innentől semmis. Ő rúgta fel, nem én mint albérlő. A kaukció ugye a főbérlőnél van. A főbérlő kompenzációt kér, sőt én voltam inkorrekt vele szemben, mert én megrövidítettem; azonban én csak fél havit szándékozok kifizetni, és nagyon hajlok a 3/4 havi albérleti díjat is kifizetni. DE! Nem akarom, hogy az legyen, hogyha félhavit fizetek, vagy 3/4-et, akkor elvegye a kaukciómat az ő hibájáért. Mi a teendő? Mivel tudom megfogni a főbérlőt? Nyugodtan akarok vele beszélni, és megegyezés alapján új szerződést írni. Még egy nyílt fenyegetés után is ("mert akkor kiadom másnak, akinek jobban kell!") akarok vele alkudozni, és elfelejteni ezt az egészet. Kérlek segítsetek !



2014. szept. 9. 14:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Teljesítette a tulaj a szerződésben vállalt kötelezettségét? Nem. Akkor választásod szerint kártérítés jár neked (például, ha szállodába kellett költöznöd emiatt, akkor annak a díja), és azokra a napokra, amíg nem használhattad a lakást, nem jár lakbér természetesen. De úgy is dönthetsz, hogy elállsz a szerződéstől, ebben az esetben minden, amit eddig fizettél, visszajár neked.


Lásd: szerződésszegés, késedelem szabályai a Ptk-ban: [link]

2014. szept. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mondd meg neki hogy félhavit fizetsz és örüljön hogy nem indítasz polgári peres eljárást ellene, mert megszegte a szerződést.
2014. szept. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerződést birtokbavételnél, beköltözésnél szoktak aláírni jobb helyeken. Milyen szerződés lehet, amiben csak a kaució átadása-átvétele szerepel? Elég lett volna csak foglalót adni a tulajnak kérdező, beköltözés előtt, nem kifizetni a két havi kauciót. Ha szeretnéd a lakást ezek után is, beszéld meg a tulajjal, pl. e hó tizenötödikén átveszed a kulcsot, és akkortól fizeted a bérleti díjat, ha ez nem felel meg neki, adja vissza a kauciót, és elbúcsúztok egymástól, ugyanis ő nem teljesítette a feltételeket, nem tette lehetővé az ingatlan elsején való elfoglalását számodra. Zárójelben megjegyzem, nem egy jó kezdet a tiétek, az igéretes, hosszantartó kapcsolathoz :(
2014. szept. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm, sokat segítettetek ezzel! Bár őszintén elmondom Nektek, hogy mire hazaértem, jött a telefonhívás és visszamondták az albérletet. Mondanom sem kell, hogy akkor kicsit megsirattam a dolgot..

De érdekes módon.. nemérdekel. Nem az utcára megyek, nem kell elhelyeznem a bútorokat, értékeimet, van hova mennem ezek után is. Innentől a kaukció visszajár, amiért megyek is. De nem volt ellenkezés, hogy visszakapom-e vagy sem. Megyek is érte.


Aztán azt képzeljétek. Hazaérkezvén mondom csak előkapom a szerződést. 2. pont idézem: "a bérbeadó az 1. pontban megjelölt ingatlant a jelen szerződéssel 2014. (év) szeptember (hónap) 15 napjától kezdődően határozatlan időre lakás céljára bérbe adja a bérlő részére."


Na.. akkor ki nem tud olvasni? Ki az inkorrekt? És ki szegett szerződést?

2014. szept. 9. 21:26
 5/7 anonim ***** válasza:

*kaució


Ha már a beköltözés előtt vita van, én nem sok értelmét láttam volna a költözésnek.

2014. szept. 10. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen. Pontosan. Ezek után én még véletlenül sem fogok alárendelt viszonyba kerülni, nem hogy még szóba állni havonta vele.. meg az ő zsebébe fizetni, hogy az ő gazdagságát gyarapítsam. Megetetném vele a járólapot legszívesebben..
2014. szept. 10. 08:13
 7/7 anonim ***** válasza:

K A U C I Ó.

Ezt leírod száztizenhétszer egymás alá, aztán még egyszer ennyiszer egymás mellé is.


Amúgy: most akkor laktál ott, vagy nem? Ha nem, nem fizetsz semmit, nincs miért. A kauciód meg visszajárna, de úgysem fogja visszaadni. Adott róla átvételi elismervényt? Ha igen, azzal már mehetsz bíróságra. Vagy dobd fel neki, hogy esetleg ez lesz a vége, hátha visszaadja. De ne számíts rá, szerintem.

2014. szept. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!