Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Igaza van az ingatlanosnak?

Igaza van az ingatlanosnak?

Figyelt kérdés
Most vettek fel egyetemre engem és egy barátnőmet is, és albérletet kerestünk, és találtunk is egyet egy ingatlanoson keresztül. Megmutatta nekünk a lakást, le is kaucióztuk a tulajnak, és akkor mondta az ingatlanos, hogy írjunk alá egy papírt, ami igazolja, hogy megtekintettük a lakást. Mint utóbb kiderült, ebben az is benne van, hogy a havi albérletet felesben ki kell fizetnünk a tulajjal az ignatlanosnak. Erre nem számítottunk, főleg, hogy nem is közölte előre (feltételeztük, hogy a tulaj bízta meg, és ő fizet neki): Azóta beszéltünk a tulajjal, kiderült, hogy ő semilyen papírt nem írt alá az ignatlanossal, csak az ingatlanos levadászta egy újságban a hirdetésüket, és minket odairányított. Nem tartanám korrektnek, ha fizetnem kellene. Van lehetőségem ezt elkerülni? Bíróságra nem szeretnénk menni... Sürgős! Segítsetek.
2011. aug. 29. 16:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

ne írj alá semmit, és ne fizess.


ezek után nehéz lesz bizonyítania bármit is.


a tulajjal viszont írjatok szerződést mindenképp.

2011. aug. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

az a baj, hogy aláírtam azt, hogy megtekintettük alakást, illetve elmondása szerint ebben az is benne volt, hogy neki jutalákot fizetek, ha kiveszem, csak ezt nem mondta, csak siettetett, buta voltam, hogy nem olvastam át, példányt meg nem adott belőle.

Még az az érdekes, hogy nekem azt mondja az ingatlanos, hogy a tulaj is ennyit fizet, és közben beszéltem a tulajjal, aki elmodnta, hogy ő semmit sem írt alá, és modnta is az ingatlanosnak, hogy tőle egy fillért se várjon. Az meg a másik, hogy nem hivatalosan akarjuk kivenni a lakást, de írhatnánk egy szivességi lakáshasználatról szerződést, hogy fedve legyena dolog (és semmiképp sem az én nevemre, hanema barátnőmére, mert ő nem írt alá sehol az ingatlanosnak) Ez így hülyeség?

2011. aug. 29. 16:52
 3/16 anonim ***** válasza:
Hú, hát ez elég bonyolult. Én sem írnék alá a helyedben semmit! Viszont, itt bárki lehet a hunyó. Az ingatlanosnak valahogy utána kéne nézni... Volt e már hasonló ügye..stb.
2011. aug. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Egyébként, nekem az a rész nem tiszta, hogy, hogyan néztétek meg a lakást az ingatlanossal? volt kulcsa a lakáshoz? ha volt kulcsa, akkor az nem véletlen...valszeg a tulajtól kapta...akkor pedig a tulaj hazudik.
2011. aug. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
ott volt a tulaj is, de a tulajjal nincs gond, mint utólag kiderült, régi ismerős
2011. aug. 29. 16:57
 6/16 A kérdező kommentje:
tehát a tulaj tuti igazat mond, őt csak felhivta az ingatlanos, h neki lennének érdeklődői a meghirdetett lakásra, és egyeztetett időpontot velük
2011. aug. 29. 17:02
 7/16 anonim ***** válasza:
Egy újabb átverés,szerintem! Ne fizess semmit! Mond meg,hogy mégsem veszitek ki a lakást!
2011. aug. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
és ha utána lecsekkolja, hogy mégis ott vagyunK?
2011. aug. 29. 20:20
 9/16 anonim ***** válasza:

Ez úgy van hogy ha ingatlan közvetítőn keresztül szerzel lakást akkor a bérleti díjból az ingatlanosnak van jutaléka pl: 20% (nem tudok számokat).Ha aláírtad a papírt akkor teljesítened kell mert hivatalossá tetted vele. DE! ha a tulajjal az ingatlan közvetítő nem kötött szerződést h igen megkapja pénzt mert vitt bérlőt neki akkor az ég világon semmit sem kell fizetned neki hiszen nem az övé a ház és nincs is megbízva a ház "reklámozásával".

Írtad hogy ismerik egymást régóta, ekkor én megérdeklődném tőle hogy megegyeztek-e ebben h kap-e pénzt, mert ha nem (ahogy is írtad) én szólnék a ház tulajának hogy akkor világosítsa fel az ingatlan közvetítőt hogy rossz helyen csenget és jogtalanul követeli a pénzét.

A tulaj is ott volt amikor aláírtad a papírokat?


Jah és iszonyat nagy pofátlanságnak érzem ezt hogy b*szott szólni nektek a részletekről. Ezek után meg még külön elküldeném melegebb éghajlatra. :@

2011. aug. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Egy havi bérleti díjat kér, a felét tőlünk, a másik felét meg a tulajtól (aki felvilágosította, h tőle nem lát pénzt, de ezt elvileg mi nem tudjuk), csak az a gond, hogy ő nem írt alá papírt, én meg igen. Igazából nagyon szeretnénk a lakást, foglaló is megvan, arra gondoltam, hogy a barátnőm nevére vesszük ki, nem az enyémre, és akkor így oké lenne? Hiszen az ingatlanosnál csak az én nevem van.

Igen, nagyon inkorrekt, hogy utólag tájékoztatott, ha tudom, hogy ilyen plusz is van, lehet nem foglalózzuk le a lakást.


"Ha aláírtad a papírt akkor teljesítened kell mert hivatalossá tetted vele. DE! ha a tulajjal az ingatlan közvetítő nem kötött szerződést h igen megkapja pénzt mert vitt bérlőt neki akkor az ég világon semmit sem kell fizetned neki hiszen nem az övé a ház és nincs is megbízva a ház "reklámozásával". "


ezzel azt mondod, hogy ha a tulajjal nincs semmi egyezség (márpedig biztos, h nincs), akkor az enyém is semmis?


a papírt egyébként nem a tulaj előtt írtam alá, hanem mikor megmutatta a lakást, és mentünk kifelé, mondta, hogy csak azért írjam alá, mert neki ez kell, hogy igazolja, h megmutatott egy lakást (nem olvastam végig, h jutalék is van benne arra az esetre, ha kiveszem:(

2011. aug. 29. 22:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!