Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Megteheti ezt a tulaj? Megekad...

Megteheti ezt a tulaj? Megekadalyozhatom?

Figyelt kérdés
Parommal berlunk egy lakast budapesten a tulaj videken lakik. Eddig ketszer talakoztunk vele. Amikor megneztuk a lakast meg amikor bekoltoztunk. Ma kozolte, hogy neki mostanaban dolga lesz pesten igy hetene egyszer ketszer itt aludna. Tulgondolom vagy jogosan idegenkedem a dologtol? Megmondhatom neki, hogy oldja meg mashol a lakhatasat?
2014. okt. 23. 13:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
nem teheti meg ha nem engeditek!!!
2014. okt. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ameddig fel nem mondja valamelyiktek a megállapodást, és ti rendesen fizettek, addig csak ahhoz van joga, hogy havonta egyszer - veletek egyeztetett időpontban - megnézheti a lakást, hogy nem csináltatok-e valami kárt, vagy ilyesmi. Semmi más joga nincs.

1. Aludjon máshol.

2. Ott alhat, de ezt levonjátok a bérleti díjból.

Te döntesz.

2014. okt. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
nincs joga ott aludni, ha az egész lakást kiadta bérbe, mond neki azt hogy nem. Nem azért fizetsz a bérleményért hogy őt elszállásold. Nagy bunkó a tulaj. én költöznék minnél elöbb.
2014. okt. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
heti 1-2 alkalom azt jelenti hogy havonta 1 hetet ott lenne. vad idegen embert nem engedsz ott aludni, mond azt hogy nincs hely. csak próbálkozik, de legyél határozott és utasítsd el. ilyenről még nem is hallottam. valami nagy paraszt lehet.
2014. okt. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugidtam, hogy nem en vagyok hisztis. :)
2014. okt. 23. 14:52
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Az egész lakást bérlitek? Akkor te döntesz, hogy beengeded-e.
2014. okt. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igen az egeszet. Csak felek, mert most beszeltem vele telefonon, es azt mondta, hogy az o lakasa, akkor jon be amikor akar. Megvarom a paromat. O biztos tudja mit kell mondani.
2014. okt. 23. 15:56
 8/12 anonim ***** válasza:
67%
Jajj ne dőljetek be. Hogy lenne az ő lakása, kiadta nektek, ezzel lemondott a használatáról a lakbér fejében, ezt talán nem bonyolult megértenie. Ha csövezni akar, akkor legközelebb ne adja ki. Ennyi. Cseréljetek zárat, ha taklat titeket.
2014. okt. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
33%
Kedves utolsó 8/8-as. Mitő lenne az albérlő lakása a bérlemény??? Én lakástulajdonos vagyok, ki van adva a lakásom, az a lakás, ami kivan adva, az enyém, az én tulajdonom!!!! A bérlő csak bérli, cserébe kapom a lakbért!!! Ha lecseréltetné a saját záramat, addig a napig lakott volna ott a bérlő!!! Azonnali hatállyal felmondanám a szerződést! Amúgy joga nincs ott aludni a tulajnak, én sem alszok ott.
2014. okt. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
25%

#9 a törvényektől lesz a bérlő lakása a kiadott lakás, ez a jogi szóhasználat (nem a tulajdonjogról van szó, hanem a lakásról, ha érted, miről beszélek). A tulaj lakása az, amiben lakik. A faék egyszerűségű tulajok szoktak "de hát a saját lakásom" hivatkozással úgy tenni a kiadott lakással, mintha tényleg az ő lakásuk lenne. Ezeket a faék egyszerűségű embereket látjuk aztán viszont a retekklubon, mikor rabosítva lettek. Mivel faék egyszerűségűek, általában ezek után sem értik, mit csináltak rosszul.


Ha birtokában lennél a tevékenységedre vonatkozó legalapvetőbb ismereteknek, akkor nem csodálkoznál ezen. Azt is tudnád, hogy a bérlőnek törvény adta joga zárat cserélni, és azt is, hogy neked semmi esetre sincs azonnali hatályú felmondási jogod, tehát nem kérkednél ilyesmivel. Sőt, egyáltalán nem fenyegetőznél arra az esetre, ha az üzletfeled valami teljesen jogszerűt tenne, például lecserélné a bérelt lakásában a zárat. (A profi bérbeadók maguk kérik fel erre a bérlőt, de itt ilyesmiről nyilvánvalóan nincs szó. A profi bérbeadók ugyanis azt is tudják, hogy a beszedett pénz az nem azért jár nekik, mert van valamijük, ó nem, az csak a puszta élősködés. A beszedett pénz szolgáltatásért jár, rémlik valami?)

2014. okt. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!