Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Melyik ingatlan közvetítővel...

Melyik ingatlan közvetítővel kezdjek, illetve melyekkel van pozitív tapasztalatotok?

Figyelt kérdés
Vidékről költöznék fel Pestre, mindig másnap készen állva hogy albérletet nézzek, de 50+ cím telefonos felkeresése után alig beszéltem magánszeméllyel, illetve napi szinten változik a kínálat... folyamatosan közvetítőkbe botlok és regisztrációs díj ellenében mutatnak bármit... ebben kérem segítségeteket

2014. okt. 31. 12:02
 1/10 kovpet ***** válasza:
81%

"regisztrációs díj ellenében mutatnak bármit"


Aki veled, mint bérlővel fizettet akármit is, azzal ne állj szóba. A bérbeadó fizet a közvetítőnek, általában az egyik havi kaució összegét.

2014. okt. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
oké kösz..... de a 6. leglátogatottabb albérletes oldalról 50+ címet hívtam fel... amely albérletek nekem jók.... 2 db magánszeméllyel beszéltem.... akkor mit csináljak?
2014. okt. 31. 15:44
 3/10 kovpet ***** válasza:
73%
A nagyok? OC, DH?
2014. okt. 31. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
őszintén meg mondom az említett 2 nem volt az általam látogatott 6 oldal között, de mrá látom miért... ahogy elolvastam kerestem is rajta a kívánt paramétereket (4. 13. kerület kb ennyi) .... mindkét oldalon 0 találat ami érdekes... de valószínűleg ezért nincs a google első oldalán ez a kettő oldal
2014. okt. 31. 18:28
 5/10 A kérdező kommentje:
további javaslat?
2014. okt. 31. 18:28
 6/10 anonim ***** válasza:
A CDCI-hez semmiképpen NE, engem megpróbáltak átb aszni vidéki létemre. Én a 6. Kerületben akartam lakást venni, és ő drágábban rám akart tukmálni egy Tömő utcai putrit azon a címen, hogy az a palotanegyed. Egyébként Otthon centrum jó, én ott vettem lakást, nagyon korrektek voltak, 3 héten belül lezajlott az adás-vétel. Csak ajánlani tudom, egyébként a Duna House is jó.
2014. okt. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6. Vagyok - Most látom, hogy albéret, de az Oc-nál, DH-nál is van.
2014. okt. 31. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 kiad-lak ***** válasza:
100%

Ne fizess! Aki pénzt kér az HIRDETÉSKÖZVETÍTŐ, de szereti elhitetni, hogy ingatlanközvetítő.

Netes hirdetéseket veszel 6-8000 Ft-ért, amit te is ingyen megtaláltál volna. Semmi közük az ingatlanhoz.

Kigyűjtött hirdetést árulni nem tilos, de elhitetni, hogy ingatlanközvetítő, az már csalás.


Hihetetlen hiány van kiadó lakásokból. Jellemzően csak az tud hozzájutni akinek nem sürgős, tud 1-2 hónapra előre tervezni. Keress fel akár több hivatásos ingatlan(!)közvetítőt, add le az igényedet!


Jó albérletekből nincs raktárkészlet, azonnal elkelnek.

Arra van esélyed, hogy neked szóljanak, ha bejön a következő lehetőség. A netet kénytelen leszel továbbra is bújni napi szinten, mert sokan nem adják be ingatlanoshoz az albérletet.

2014. nov. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha vannak budapesti ismerőseid, rokonaid, kérd meg őket, hogy ajánljanak be olyanoknak, akik kiadják a lakásukat. Az a helyzet, hogy a törvények egyértelműen a bérbevevőt védik, és ha valaki szétcseszi a bérbevett ingatlant, meg adósságokat csinál, akkor a tulaj nagyon ráfizet, és ki se tudja rakni az ingatlanból a kárt okozó albérlőt, csak ha előzetesen valami közjegyzői biszbaszt is aláirtak. Emiatt jó albérletet elsősorban személyes beajánlásra kaphatsz, ha valaki beajánl, hogy rendes bérlő leszel, nem vered szét a lakást és kifizeted a villanyszámlát időben. A tulajok ugyanis szeretik tudni, hogy kinek adják ki az ingatlanukat, nem szeretik az utcáról beeső tökismeretlen bérlőt.
2014. nov. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az is egy jó megoldás, ha facebook-on közzéteszed a bérlési szándékodat, és megkéred az ismerőseidet osszák meg néhány ajánló szóval. Nagy kockázat ismeretlennek kiadni egy lakást. Van aki akár enged is a bérleti dijból, ha pozitiv ajánlással küldenek hozzá valakit. Esetleg betársulhatsz bérlők közé, ha megüresedik egy hely. Én mindenképp a személyes kapcsolatok útján való próbálkozást ajánlom, sokkal hatékonyabb tud lenni, mint egy lehuzós ingatlanos. Mondjuk persze attól is függ, milyen bérleményt keresel, milyen környéken és mennyi pénzed van. Ahhoz még privát kapcsolatokon keresztül is marhanagy mázli kell, hogy kaució nélkül bérletet találj.
2014. nov. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!