Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Milyen kockázatai vannak...

Milyen kockázatai vannak szerződés nélkül albérletbe költözni?

Figyelt kérdés

Most költözöm albérletbe, de a tulaj azt mondta, nem szoktak szerződést írni. Valószínűleg csak azért mert nem kell adóznia, és így nekem is kedvezőbb. Sőt, diákként nem tartom annyira kockázatosnak, mert ha baj van, amíg találok másikat hazaköltözhetek, vagy ideiglenesen tudnék kollégiumba menni. De azért bennem van az, hogy mivan, ha mégis baj lenne.

Természetesen nem egyedül mennék, a többi lakónak nem volt eddig negatív tapasztalata.



2015. jan. 3. 19:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
ha írtok egy szerződést amiben rögzítitek mennyit adtál oda kaucióra és mennyi a bérleti díj az csak a félreértések elkerülését szolgálja. Ha van szerződés ha nincs az rajta múlik adózik e vagy sem. SZóval mondjad neki megírhatjátok a félreértések elkerülése végett
2015. jan. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
sztem neked nincs vesztenivalód, mert, ha fizettél, s kidob, akkor feljelentheted, s drága lesz neki a dolog. szóval én nem félnék a helyedben ilyen dolog miatt, neki több a rizikó úgy érzem. de nem értek hozzá, szóval ezt csak így gondolom.
2015. jan. 4. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
ha nincs szerződés, akkor egyik este beállíthat, hogy holnaptól más lakik itt. szerződéssel körülbelül 3 hónapod van átköltözni. jó tudni még, hogy szerződéssel minden kár fel lehet jegyezve, hogy hogy veszed át a lakást, így nem tud rádfogni semmit.
2016. jan. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!